Štěpánka 5. týden po porodu: Skřítek a piraňa

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA Je hustý, jak šíleně to letí. V pondělí už dětičkám bylo 5 týdnů a já jsem těch 5 týdnů šťastná jako ještě nikdy v životě! Strašně rychle rostou, Andulka už má 3 270 g a Oliver 2 850 g. Jsou to „velká miminka“.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Ze začátku Oliver strašně špatně jedl, když pil z lahvičky, tak bylo na plínce víc jak v jeho pusince, krmila jsem ho po třech hodinách a vypil sotva 40 ml a teď vypije s přehledem 70 ml. Na začátku jsem se smála, že neumí plakat, že pláče jako koťátko a teď už se dokáže pěkně ozvat, křičí přesně jako páv. Vím to, když jsem byla malá, tak sousedi chovali pávy a to byl řev. Ozve se jen, když má hlad nebo plno v plínce, jinak je moc hodný a vlastně jsou hodní oba. Anička je zatím větší, ale myslím si, že ji Oliver brzy předběhne, ale zatím je to takový malý skřítek.

Anička to je jiná liga, říkáme jí piraňa – ta nás jednou sní. Jí moc dobře a já jsem ráda, že jí tak moc chutná, a hlas, ten teda má! Ta když začne, tak ji musí slyšet i sousedi. Je to typická ženská a musí být po jejím. Když začnu krmit prvního Olivera a ona je náhodou vzhůru, tak celou dobu, než ho nakrmím, brečí. Ona si snad myslí, že ho položím a začnu krmit ji, ale to má smůlu.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Zatím jsem je koupala v umyvadle a v pátek jsem je poprvé koupala v koupacím kyblíku. To bylo tak strašně krásné. První jsem koupala Olivera a měla jsem docela strach, protože se mi zdál ten kyblík strašně veliký. Pomalu jsem ho začala dávat do vody a on se začal usmívat, a kdybych ho nedržela, tak to vypadalo, že plave, to bylo tak krásné! Bylo vidět, že si to užívá, až u toho usnul. Celá v euforii jsem volala Pepíčkovi, jestli už je na cestě, aby viděl alespoň Aničku. Než jsem Olivera vykoupala, oblékla a nakrmila, tak dorazil. Celá natěšená jsem svlékla Aničku, opatrně ji začala dávat do vody, a to byl křik! Pepíček mi na to s úsměvem řekl, že to opravdu ještě neviděl a neslyšel. Po chvíli se uklidnila a také mi potom usnula, asi se lekla, kde najednou je. Nicméně pro mě to byl silný zážitek.

V týdnu byl za námi Jaroušek a jako správný gentleman přišel s krásnou kyticí tulipánů a balíky plenek. Se zalíbením na mrňousky koukal a my se těšíme, až vyrazíme do zoo.

Pak jsem tady měla moje tři grácie – Móňu, Vlaďku a Péťu. To byl taky moc hezký den, jen byla škoda, že to takhle rychle uteklo. Byli jsme na procházce a pak holky, fotily, mazlily, fotily, mazlily a zase fotily. Dětičky od nich dostali strašně velikou kasičku kachnu, ale to než naplníme, tak budeme prarodiče.

Pak jsem tady měla Lucku, kamarádku z porodnice. Je to super holka, rodila den přede mnou a ještě Martínka nemá doma, chudinka malinkej už má za sebou vážnou operaci, ale je to bojovník, roste jako z vody a snad tento týden už si ho odnesou s taťkou domů. A my se s prťátkama těšíme, až budeme chodit na procházky.

O víkendu se samozřejmě přijela podívat na vnoučátka maminka, ta je moc šťastná, že nás má a my jsme rádi, že máme ji. Je to ta nejlepší maminka na světě a já si přeju, abych byla alespoň z poloviny taková skvělá maminka, jako je ona, a aby byly děti na mě tak hrdé, jako jsem já na ni!

Příští týden se na nás přijede podívat moje rodina ze Žďáru a já se jich už nemůžu dočkat.

Strašně mi to s Vámi uteklo a já si teď uvědomila, že příště budu psát naposledy a chci tímto poděkovat Janě z Babywebu za její super lidský přístup, Canadian Medical Care za skvělou lékařskou péči, cítila jsem se tam moc dobře, potom firmě Merck za vitaminy Femibion a dále za úžasný krém proti striím Bepanthen, díky němuž nemám ani jednu strii, a v neposlední řadě fotoateliéru Fotopromě za profesionální přístup, krásný fotky a úžasný kolektiv.

Tak tedy příští týden se budeme těšit.


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist