Stodal: přírodní pomocník proti kašli

Kašel je jeden z nejobvyklejších průvodních příznaků různých chorob a jejich kombinací. I když nás dokáže obrat o všechny síly, nejde o nemoc, ale o obranný mechanismus, který udržuje naše dýchací cesty průchozí. Ačkoli si uvědomujeme jeho užitečnost, chceme se ho co nejrychleji zbavit nebo si od něj alespoň odpočinout. Existuje účinná úleva? Ano. Od kašle Vám pomůže sirup rostlinného původu Stodal.

Kašel není jen jeden

Kašel může mít mnoho příčin, a tedy i mnoho podob. Nejčastěji se setkáváme s vlhkým a suchým kašlem. A jak je rozeznáme? Při vlhkém kašli je produkován hlen, který se tvoří v průduškách. Suchý kašel bez produkce hlenu je způsoben otokem a překrvením sliznice a doprovází jej štiplavá bolest
v oblasti hrtanu nebo průdušnice.

Tlumit nebo podporovat?

stodal_lahvicka_krabicka_pozadi-1101x619.jpgNejdůležitější je rozlišit mezi tím, zda kašel tlumit, nebo naopak podporovat. Zatímco suchý kašel tlumíme, u vlhkého kašle volíme přípravky na ředění hlenu a vykašlávání podporujeme. Typ kašle je důležité odlišit, protože nevhodně zvolená léčba může nemocnému uškodit (např. podáváním antitusik při vlhkém kašli a potřebě vykašlat nebo kombinací antitusik a přípravků na vykašlávání dohromady). Po ruce v lékárničce ale můžete mít i přípravky rostlinného původu, které ulevují od všech druhů kašle. To platí pro sirup Stodal – pomáhá vykašlávat hlen, poskytuje úlevu podrážděnému krku a současně chrání sliznice dýchacích cest a působí antisepticky.

Tradiční rostlinný léčivý přípravek Stodal je šetrný sirup, který vám uleví od suchého i od vlhkého kašle, a to po celou dobu jeho projevů. Přípravek mohou používat dospělí a děti již od 2 let. Sirup Stodal také neobsahuje lepek, chemická barviva ani umělá sladidla a dětem chutná.

Nešiřte nákazu

Ačkoli všichni víme, že si máme při kašli dávat kapesníček před pusu, často si neuvědomujeme, jaký dosah drobné infikované kapénky mají. Kapénky jsou totiž produkovány i během řeči a nákaza se může vzduchem šířit na vzdálenost až 1,5 metru. Nezapomínejte proto na ohleduplnost, a trápí-li vás nepříjemný kašel, dopřejte svému tělu odpočinek, dostatek tekutin a účinnou léčbu proti kašli.

Více informací na www.boiron.cz.


Stodal sirup je tradiční rostlinný léčivý přípravek, jehož použití je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Je volně prodejný a můžete jej zakoupit v lékárnách. Je to lék k vnitřnímu užití. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist