Svatba je krásný zážitek

Brali jsme se po čtyřech letech vztahu. Zásnuby proběhly pod Petřínem, večeře na Nebozízku. Svatební obřad v mém rodném městě v krásném kostele se mší a focení v parku a na zámku.

Pro nás ženy je to jako pohádka, i když si tu pohádku musíme zařídit, protože chlapi vám neřeknou, jakou výzdobu si přejí nebo jak si představují chod svatby.

U nás to měl manžel jednoduché. Přišel s termínem svatby 7. 7. 2007, aby se mu to dobře pamatovalo. Domluvili jsme se na jídle a pomáhal i při svatebních koláčkách. Já jsem pak zařídila svatbu, a on si vzal na starost stavbu.

Každý člověk potřebuje pocit bezpečí, jistoty, zázemí a hlavně, získáte tím novou rodinu.

Je nesmírně důležité, aby oba ve vztahu věděli, co od svatby čekají. Zda věří slibu, kterým si slíbí lásku, úctu a věrnost. Je to začátek něčeho krásného v životě, kdy se doopravdy stáváte jedním. Jste na všechno dva a společně tvoříte rodinu.

Pro mě to byl nejkrásnější okamžik v životě, i když tomu musíte „trochu“ pomoct. Všechny otazníky se vyřeší a zůstává vám radost v srdci. Nám zůstane i něco jiného. Dohodli jsme se, že zažijeme opravdovou svatební noc. A tak zítra mám termín porodu. Až teď mi došlo, jak krásně jsme si to období krásně užili a jak moc nás to sblížilo. A co bude dál? Pěkný kolotoč, ale my si ho pustíme tak, že nás nebude bolet hlava.

Přála bych všem, kteří se rozhodují pro sňatek, aby se jim splnil jejich vlastní sen. I když kolem sebe vidíte samou nevěru, rozvody, stát se za vás nepostaví. I když je rodina základ státu, jste na tom lépe jako druh a družka. Věřte, že v rukou máte váš vztah a vaše štěstí pouze vy. Svatba je začátek krásné zodpovědnosti.

J. Kadlecová

Více o tématu: focenírodinavztah

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist