TĚHULKA LIVE 26. týden: Pohyby mám už mnohem silnější!

Jo, je to tak, konečně jsou ty pohyby mnohem silnější, takže už je nezaměním se žádným břišním hurikánem. Jsem na nich závislá, protože když je třeba jen dvě hodiny klid, hned si sahám na břicho a uklidním se, až když se Nikča pohne.

A taky už snad nejde přehlédnout moje bříško. I když mám pořád těch sedmdesát a půl kilo, rozrůstám se, a to nejvíc do stehen a boků. Ale roste i to bříško. Zrovna včera se jedna kolegyně, která nevěděla, že jsem těhotná, překvapeně zeptala, zda je to tak, jak to vypadá. A hned mi gratulovala. Byla to legrace.

Roste ti zadek!

Nedávno mě máma upozornila, že už je to na na mém pozadí vidět víc, než na bříšku, ale co mám dělat? Vždyť holčičky jdou spíš do šířky, kluci do špičky. Ne, nenechám se nervovat, že mi roste zadek. Vždyť jsem těhotná!

Bříško jsem neopalovala

Tak aspoň hodně chodím. O víkendu, byli jsme zase v Lanškrouně u babičky a dědečka, jsem s Ríšou vyrazila na šestikilometrovou procházku k příbuzným na chalupu. Bylo to fajn. V neděli jsme pak byli u rybníka, Ríša se sice smočil, ale já se jen slunila a doma se pak osprchovala. Do vody jsem nešla, bojím se zánětů. Dost na ně trpím. I to opalování jsem si užívala opatrně, bříško jsem měla zakryté, jen jsem vystavila ruce a trochu obličej. Večer jsme pak grilovali. Nijak jsem se neomezovala: buřty, maso, sladký.

Zaskočily mě bolesti

Pak jsem byla u sestřenice. Má dvě holčičky a půjčila mi oblečky na miminko do tří měsíců. Má to v pytlích rozdělené po třech měsících, tak až odrosteme, půjčí nám další velikost. Celý víkend byl v pohodě, jen mě trochu zaskočily bolesti v bříšku. Nevím, co to mohlo být, dost mě to vyděsilo. Žádné krvácení, nic. Po pár hodinách to přešlo.

Často brečím

Co ale nepřechází, jsou moje nevolnosti. Někdy mě budí i v noci. Okamžitě to musím zapít mlékem, ne vodou. A náladová jsem asi o něco víc. Jsem hrozně citlivá, všechno mě rozbrečí. Třeba to, že jsme tento víkend měli být s Ríšou spolu a on musí na služební cestu. Když mi to oznámil, nerozbrečela jsem se, že budu zase sama.

Dýchánek s kamarádkami

Do té doby mě ale čeká pravidelný dýchánek s kamarádkami, tak se těším. A taky se těším za čtrnáct dní na prodloužený relaxační víkend do Harrachova. Budeme hodně chodit, odpočívat. Konečně s Ríšou. Taky už nám přišla autosedačka. Je červenočerná, i s fusakem. Už aby v ní Nikolka byla!

Příště Gábinu čeká:

Vyšetření na štítnou žlázu, přípravy na relaxační víkend a taky se dozvíme, jak „přežila“ víkend bez manžela.

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:33 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist