Těhulka LIVE! Jsem chodící mlíkárna, směje se Gábina

Tomu jsem nikdy nevěřila! Že se ženská může cítit jen jako chodící mlíkárna! Když mi to dřív nějaká čerstvá mamina tvrdila, myslela jsem si své… To se přece mně, mladé paní, s francouzskou manikúrou, hýčkanými vlasy, se spoustou kamarádek a zálib, nikdy nemůže stát! Takhle si zamlíčnit mozek a ještě se k tomu hrdě přiznat!

Omlouvám se všem

Jak se všem maminkám „mlíkařkám“ v duchu omlouvám. Když se mě dnes někdo zeptá, jak se cítím, ráda přiznávám, že dobře: únava pomíjí, jizva po císaři přestává bolet, v noci se občas dokonce i vyspím a znovu si libuji v čokoládách a sušenkách. Ale ve skutečnosti jsem především JEDNA VELKÁ CHODÍCÍ MLÍKÁRNA!

Kojení, kojení,..

Vždyť já buď kojím, na kojení se připravuji nebo na něj myslím. Když mě honí mlsná, moje první myšlenka je zase u kojení – můžu si to dopřát? Aby mou holčičku zase nebolelo bříško! Piju jen čaje pro kojící matky, jím den staré pečivo, pravidelně mám teplé jídlo, poctivě si mažu prsa…

Mlíko, prsa, mlíko,…

A to všechno proto, aby to mlíko nebylo pro holčičku zdrojem prdíků, bylo ho dost, aby mě nepopraskaly bradavky, aby, aby…..a tak pořád dokola! Pořád řeším jen sebe, chodící mlíkárnu! Musím se sama sobě smát. Jinak mám ze sebe, vlastně z Nicolky radost. Pěkně prospívá, přibrala celých 410 gramů, dokonce nám paní doktorka řekla, že je to až moc. Holčička už váží 2 800 gramů. A pročpak? No jasně, protože mám hodně mlíka! Aspoň jsem fungující mlíkárna!

Pupíček a žloutenka

Kontrola u paní doktorky proběhla velice rychle, máme nějaké kapičky s vitamíny, pupíček zahojený a lehce odeznívající žloutenku. Další návštěva za čtrnáct dní. To už budeme skoro po šestinedělí. Je to vůbec možné? Jinak pořád bojujeme s prdíky, koupila jsem v drogerii pytlík s třešňovými peckami, který, samozřejmě nahřátý, dávám Nicolce na bříško. Docela to pomáhá. Také mám mastičku, kterou jí bříško masíruji. Přes den občas pokníkává, ale v noci krásně spinká. Budí se na kojení pravidelně po třech hodinách, je hodná.

Pletu si bič

Ale asi si na sebe pletu bič. Nicolku pořád chovám, takže už neusne jinak než v náruči. A to ještě musím stát, když sedím, tak to nefunguje. Je to chyba? Jaké máte, milé spolumaminky, s uspáváním těch nejmenších zkušenosti? Když ona je u mě tak spokojená. A já taky. Nad ránem si ji beru do postele, to je blaho.

Jsme nakažlivé

Nicolka umí být pěkně nakažlivá. Zrovna včera tady byla moje kamarádka. Přinesla krásné pyžamko a žínku s medvídkem a když viděla to moje miminečko, bylo to jasné. O dítěti sice uvažuje, ale asi už uvažovat přestala a nějak spěšně odcházela domů za přítelem. Ani nedopila kafe…

Příště Gábinu čeká:

Na návštěvu dorazí hrdý dědeček, který holčičku neviděl od porodu. Slíbil, že navaří dobroty, to on rád. Taky zjistíme, jak dopadl Gábin pokus nechat usínat holčičku v postýlce. To prý hodně nerada. A taky budou po kontrole kyčlí.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:41 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist