Těhulka LIVE! Konečně doma!

Je to tady! Konečně jsme s mojí holčičkou doma. Včera začala Nicolka přibírat, rovných pět deka, a tak nás paní doktorka propustila. V poledne jsem ji ještě stačila nakojit a už jsme jely. Holčička byla úplně v pohodě a pořád i doma spinkala.

Dokonce se už začala budit na kojení, a to přesně po třech hodinách. Podle paní doktorky je to znamení, že je miminko vyzrálé. Jsem moc ráda, protože je pořád hrozně droboučká. I ty nejmenší věci jí musím ohrnovat, ve všem se ztrácí. Trvá mi to pěkně dlouho, než ji obleču. Možná je to i tím, že se pořád trochu bojím na ni sáhnout, abych jí neublížila. Je tak bezbranná a tak sladká…

Pořád se usmíváš

Často se krásně usmívá, hlavně ve spánku. To prý také svědčí o tom, že je kočička spokojená. Dneska jsme také poprvé použily dudlík, docela to pomohlo. Pláče ale opravdu málokdy. Koupat se dnes nebudeme, stačí prý jednou za dva dny, aby se nevysušovala kůže. Jinak nemáme zatím chodit ven, navíc když je tak ošklivo a holčička tak malinká, ale dnes se musíme ukázat u dětské lékařky. Z porodnice je už očkovaná proti tuberkulóze, tak jsem zvědavá, co se bude dít. Taky chci probrat to Nicolčino škytání. Začala někdy v osmém měsíci u mě v bříšku a často škytá i teď. Budu ráda, že ji zváží, uvidíme, zda přibírá. Pořád ji sleduji. Stačí mi, když chvilku spí úplně tiše a už nad ní funím, jestli ona funí. I když mám monitor dechu, jsem dost úzkostná.

Jsem naměkko

Je to pravda, že šestinedělí člověku trochu vyklove hlavu. Hormony pracují naplno, jsem pořád naměkko. Jak mi řekla kamarádka, obrečím určitě i reklamu na prací prášek. No prosím, právě jedna začíná. K večeři jsem si dala čerstvý chleba se šunkou, měla jsem chuť na pořádný krajíc, k obědu jsem si nechala dovézt pizzu, ale není to ono, když ji člověk nemůže mít přímo z pece. Je to ale vlastně jedno.

Útok návštěv

Mám docela dobrý pocit, plandají mi kalhoty i přes stehna, kvůli císaři jsem dva dny jedla jenom bujony a kila jdou dolů jedna radost. Jsem sice pochodující mlíkárna, ale aspoň nejsem nakynulá mlíkárna. Teď mám ještě další starost – radost, a to návštěvy. Hlásí se mi spousta lidí, kamarádek, kolegové, všichni chtějí Nicolku vidět. Mám z toho radost, ale myslím, že bych nám oběma měla nějaké to šestinedělí dopřát. Jsou chřipky, a já se o ten svůj uzlíček přece jen bojím. Poradíte mi, prosím?

Milé čtenářky a čtenáři, váš obrovský zájem o naši těhulku i vaše krásná slova podpory pro ni nás přesvědčily, že s těhulkou musíme jít dál! A tak každý čvtrtek se budete i nadále setkávat s Gábinkou a i nadále budete spolu s ní prožívat její první dny mateřství, její šestinedělí a vůbec všechny radosti i strasti, které toto jedinečné období přináší. Pokračujeme!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:39 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist