Těhulka LIVE! Lucie (21): Pro Kubíka pupečníkovou krev

Začala jsem opět jezdit městskou hromadnou dopravou, kterou jsem asi 10 let nevyužívala. Ale je to zatím super! Ještě jsem se neztratila! Je ale pravdou, že je vše trochu dál, než bylo dřív, a že toho víc nachodím, což je teď s bříškem malinko náročnější. Ale chůze je zdravý pohyb, tak mi to nejspíš ještě prospěje.

Ahoj těhulky,

další týden utekl jako voda! Plynul ve znamení předávání věcí v práci, ale i začínajících návštěv u těhulek a příbuzných a také obědů s přáteli. Pomalu se začínám aklimatizovat na „víkendový mód“ života. 

Byli jsme navštívit babičku a domluvili návštěvu u nás doma a pak návštěvu porodnice. Moji rodiče a maminka přítele se potkají poprvé asi v porodnici, až se přijdou podívat na našeho Kubíčka. Navštívila jsem těhulku, která je těhotná 14 dní za mnou, čeká také chlapečka, a proto máme podobné prožitky. Také jsem byla tento týden v ateliéru Fotoproma, kde jsem si hrála na modelku. Budou fotečky s velikým bříškem a to teprve uvidíte, jaký pupík mi v poslední době narostl. Odhaduju, že nám paní doktorka Iva Urbánková z Podolí zítra řekne, že má mladý pán už ke 3 kilům.

Také mě ještě čeká domluva ohledně odběru pupečníkové krve. Partner projektu Těhulka online, společnost Cord Blood Center, odebere pupečníkovou krev během mého porodu v Podolí. Pupečníková krev je bohatá na vzácné kmenové buňky, které se v současnosti používají k léčbě řady závažných onemocnění. Informovala jsem se na spoustu detailů už během jejich dne otevřených dveří a pak jsem se spojila se zástupkyní společnosti a od ní zjistila, že je možné odebrat pupečníkovou krev i po dotepání pupečníku (což vám asi doporučí každá dula, protože z placenty jdou miminku ještě cenné látky v krvi a tato krev miminku plně náleží).

Je ale pravdou, že pokud se krev odebere až po dotepání pupečníku, pak je jí méně, a tudíž se jí méně testuje, skladuje a je případně použitelná pro dítě menší váhy. S tím ale nemáme s přítelem problém a budeme rádi, když náš Kubíček dostane maximum krve už při narození a zbytek bude připraven v bance pupečníkové krve pro případ potřeby. Je super, že můžeme jít cestou přirozeného porodu a zároveň využít moderní vědy pro případ, kdyby naše dítě pupečníkovou krev a kmenové buňky potřebovalo. Máte zkušenosti s odběrem pupečníkové krve?

Hezký týden všem přeje

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 36. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Vaše miminko se začalo usmívat, mračit či používat další výrazy svého malého obličejíku. Do porodu, do kterého zbývá měsíc, přibere ještě zhruba jeden kilogram.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist