Těhulka LIVE! Lucie (24): Lněnými semínky k porodu

Několik týdnů se připravuji na porod tím, že si dopřávám lžíci drcených lněných semínek denně. Ráda je jím v ovocném nebo medovém jogurtu. Včera jsem také začala se sedacími lázněmi ze senných květů na uvolňování hráze.

Ahoj těhulky,

tak jsem zase o týden blíž svému miminku. Všechno do sebe zapadá – kočárek připraven k vyzvednutí, taška do porodnice sbalená, záležitosti na matrice v porodnici v Podolí vyřízeny. Zaplatila jsem za přítomnost blízké osoby u porodu a koupila v lékárně potřebné propriety. Objednala jsem nový termofor (ohřívací láhev s látkovým potahem) jak pro použití během porodu, tak i pro Kubíka do postýlky později.

Výsledky na streptokoka byly v pořádku, tj. nebude třeba antibiotik po prasknutí plodové vody. Kubík roste podle svých křivek. Píšu schválně svých křivek, protože jsme velcí, ale to u nás není nic nového. Zažili jsme s Kubou také první monitor (kardiotokografický záznam ozev plodu). Byla to sranda! Kubíkovi se nelíbila jedna sonda a pořád proti ní kopal. Pila jsem vodu celou dobu monitorování, což je asi 20–30 minut, a Kubík se v bříšku pěkně mlel. Proto taky nemáme první záznam nijak v normě – myšleno rovný. Miminko je zdravé a v pořádku, ale pěkně akční!

Zatím mi je dobře. Je sice stále složitější někam dojít. Co dojít? Dovalit se! Ale myslím, že netrpím ani otoky, ani letními teplotami venku, ani nepohyblivostí (tedy pravda, autobus nebo tramvaj už teď tak snadno nedoběhnu), ale je mi fajn a přeji to i vám všem maminkám, které v příštích dnech porodí své malé zázraky. Také se už tak těšíte na své miminko, až ho konečně uvidíte a pochováte?

Hezké dny všem přeje

Lucie

pletichova4.jpg
Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 39. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Zřejmě jste unavená, často potřebujete chodit močit a stále častěji přemýšlíte o porodu. Již můžete kdykoliv začít rodit.

Přečtěte si podrobnosti o 39. týdnu těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist