Těhulka LIVE! Lucie (26): Termín je za námi, stále čekáme…

Tak už počítám dny po termínu – ten jsem měla v pátek. Už se na Kubíčka moc těšíme, ale nějak se mu u maminky v bříšku líbí a ne a ne se na svět vypravit. Plašíme obě babičky i tatínka, a nejen my! Když jim zvoní telefon nebo cinkne SMS, tak hned myslí, že užžžžž.

Ahoj těhulky,

týden opět začal kontrolou u paní doktorky Ivy Urbánkové v Podolí. Byli jsme na monitoru, pak u sestřiček s močí, nechat si změřit tlak, nahlásit váhu a otoky a nakonec u paní doktorky. Ta nás vzala na ultrazvuk, zkontrolovala Kubajze, jeho pohyby a velikost. Odhad váhy byl 4,1 kilogramu. Prohlédla mě a konstatovala, že je hrdlo zatím uzavřené a hlavička dítěte naléhá na hrdlo. Plodová voda neodtekla.

Jelikož paní doktorka plánovala týdenní služební cestu, naplánovala nám další monitor (ten už bez poradny) v tom samém týdnu, ve čtvrtek. Mezitím mi ve středu od večera do čtvrtka odcházela hlenová zátka. To je dobré znamení, že se porod blíží. Obvykle se dostaví do několika dnů, ale u některých maminek to mohou být tři dny a u jiných i tři týdny. Někde jsem se dočetla, že dříve ženy neměly tolik čas koukat do kalendáře a toto byl signál, že už se žena má stáhnout z pole nebo těžší práce a že se její porod blíží…

Ve čtvrtek jsem měla náročnější den. Přišla mi na návštěvu kamarádka – od 10 hodin. Poté jsem běžela na oběd s bývalou klientkou. Přijela za mnou a pobyly jsme v blízké restauraci. Pak jsem jela do Podolí na již zmíněný monitor a při něm jsem si nečetla jako obvykle, ale usínala jsem. Byl to nakonec docela příjemný odpolední šlofík. Doma jsem pak přivítala ještě kolegyňku, která mě přijela navštívit a den před termínem zkontrolovat. Moc mě potěšilo, že všichni říkali, jak mi to sluší a že vypadám v pohodě a klidu. To jsou moc milé komplimenty pro takovou kulatinu, jakou teď jsem.

Sobota a neděle byly krušné dny. Celý víkend jsem měla migrénu a nebylo mi vůbec dobře. Trpím na migrény už několik let, ale během těhotenství ustoupily a jednou dvakrát mě hlava bolela. O víkendu mě to ale docela vzalo a musela jsem si vzít i léky. Navíc mi paní doktorka doporučila preventivně zajít do Podolí a nechat se zkontrolovat. Byli jsme tam s přítelem. Musím přiznat, že v porodnici byli velmi poctiví – monitor, krev a moč, a to i včetně vyhodnocení v laboratoři, prohlídka i ultrazvuk. Vše bylo v pořádku a mě za chvilku zabral i lék na migrénu a zbytek odpoledne už byl v pohodě. K večeru jsem ještě na dvě hodinky usnula (v noci jsem ani jeden den dobře nespala, tak maximálně 3 hodiny). Další kontrolu máme v úterý, a to bychom měli vymyslet i případný termín vyvolání porodu Kubíka.

Všem přeji krásný týden, který mně možná přinese narození našeho synka.

Lucie


Lucie právě prožila 41. týden těhotenství a přenáší.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist