Těhulka LIVE! Lucie (29): Uzlíček lásky a instituce

Kubík už je na světě 14 dní! Stále víc papá a také jeho plenky jsou čím dál těžší, když je vyměňujeme. Někdy kojíme i hodinu a půl, Kubík u toho usne nebo si jen tak užívá blízkosti a tepla maminky, bušícího srdíčka a pocitu bezpečí (ale toho dlabance nejvíc).Kubík už je na světě 14 dní! Stále víc papá a také jeho plenky jsou čím dál těžší, když je vyměňujeme. Někdy kojíme i hodinu a půl, Kubík u toho usne nebo si jen tak užívá blízkosti a tepla maminky, bušícího srdíčka a pocitu bezpečí (ale toho dlabance nejvíc).

Ahoj těhulky,

v noci nám spinká i 3–4 hodiny v kuse, třeba i 2–3x za sebou. Po náročném dni usneme (podotýkám, že oba a velmi tvrdě) třeba v osm hodin večer a probudíme se kolem půlnoci. Pak nakrmíme, přebalíme a jdeme zase spát. Vydrží do 3.–4. hodiny ranní, kdy zopakujeme krmení divé zvěře a přebalení. Spinká pak do 7.–8. hodiny ráno. I proto pak dopoledne a někdy i během dne má hlad třeba po hodině nebo hodině a půl a přikládáme poměrně často. Je ale šikovný drobeček, že nám takhle spinká. Dokonce už zapojujeme i jeho postýlku. Má nás ale už přečtené a omotané kolem prstu a ví, že když zapláče, tak ho někdo na ruku vezme a že ve velké posteli bývá tepleji a je tam máma a táta. 

Další kapitolou byl rodný list. S partnerem jsme byli už dávno na matrice uznat otcovství dítěte. Poté jsme vše vyřídili i na matrice v Podolí. Stejně nás ale překvapilo, když nám přišel e-mail (v době, kdy jsem byla ještě v porodnici), že si máme ohlídat poštu, protože nám úřad posílá rodný list Kubíka. Paní pošťačka přišla ale přesně v den, kdy nás právě kolem poledního propouštěli z porodnice, tj. doma nás čekalo oznámení o uloženém psaní na poště. Vyzvedli jsme ho hned po víkendu a já rodný list zkontrolovala. A našla jsem chybu v příjmení miminka. Šlo jen o překlep jednoho písmene, ale správně to nebylo, a tak jsem poslala na úřad e-mail, že je v listě chyba a zda nám pošlou nový opravený. Paní matrikářka se moc omlouvala a poslala nám hned nový rodný list. Tam už bylo vše v pořádku.

Také jsem Kubíka přihlásila ke zdravotní pojišťovně. Možná to bude znít divně, ale už v porodnici, kde se podepisoval formulář za dítě a já viděla prvně Kubovo rodné číslo… pak rodný list a pojišťovna, prostě mi to připadalo hrozně zvláštní, že to naše miminko, ten uzlík z lásky, má najednou rodné číslo a hlásí se institucím.

Také jsme minulý týden obešli lékaře. Prvně jsme šli s Kubíkem k jeho nové paní doktorce. Ta nás moc hezky uvítala, pochválila za váhu a kojení a další věci a předepsala nám vitamin D. Další návštěva je za pár dní, tak jsem zvědavá, kolik budeme vážit – spousta malých oblečků nám totiž už není a oblékáme docela velká čísla. Následovala kontrola mojí maličkosti u paní doktorky na gynekologii. Ta také konstatovala, že vše vypadá v pořádku a jizva se hojí. Jelikož mi malinko na krajích zčervenala, dávám na ni odvar z řepíku lékařského a myslím, že to pomáhá.

Jezdíme už s Kubíkem na krátké procházky kočárkem. Venku je krásné počasí, tak si ho musíme ještě trochu užít a Kuba v kočárku vždycky usne a je tak klidný a hodný celou procházku, že se už docela těším, až s ním budu moci venku zůstat i delší dobu.

Mějte hezký týden těhulky a maminky, my už se těšíme na 3. společný týden,

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist