Těhulka LIVE! Lucka v 10. týdnu: Moje love story

Před pár lety jsem čísla 3 a 13 považovala za nešťastná, dnes je tomu naopak. Jak jsem minule slíbila, řeknu vám dnes něco víc o svých osudových momentech a také o tom, jak jsem se dostala na tyto stránky.

Osudové trojky

Před Vánoci roku 2007 mě tehdy ještě přítel Tomáš pozval na krásný romantický víkend, kde mě 3. prosince (!) požádal o ruku. I když jsem byla nadšená, domluvili jsme se, že si tuto novinku ještě na pár dní uchováme sami pro sebe. Vydrželi jsme to až do Vánoc a řekli jsme to rodině jako „dárek“ pod stromeček. To jsme ale ještě netušili, že v té době už ve mně roste nový život!

Mezi svátky mi začalo být nějak divně, zvracela jsem a přičítala svoji nevolnost nějaké viróze. Když jsem si na Silvestra udělala první těhotenský test, nevěřila jsem vlastním očím. Dvě čárky!? Nedalo mi to a test jsem ještě dvakrát zopakovala, vždy se stejným výsledkem. To už jsem o všem řekla i partnerovi a se třemi (!) pozitivními testy se co nejdříve objednala k lékaři. Stejně ve mně ale hlodal malý červík, že to třeba bude ještě všechno jinak…

„…jste ve třetím (!) měsíci. Gratuluji, MAMINKO!“ Já a maminka? Ve 23 (!) letech? To je moc brzy! Mám skvělou práci, jsem teprve pár měsíců ze školy, ještě jsem si nic neužila… honilo se mi hlavou.

Těhulka Lucka v 9. týdnu těhotenství. Fotografie: ateliér Fotopromě

Svatba počká

Tomáš se ale zachoval fantasticky. Bylo na něm vidět, jak hroznou má radost a rázem byly všechny mé pochybnosti pryč. Rodinám jsme oznámili, že se svatba posouvá na neurčito, protože budeme mít miminko. Radost z nového přírůstku byla obrovská na všech frontách. „Co svatba?!“ ptaly se ale maminky a babičky. „Vždy jsem říkala, že těhotná se vdávat nechci,“ zněla má odpověď.

Odložit svatbu nám přece jenom trochu práce dalo, ale naštěstí nám dnešní doba přeje, není to jak před 20 lety, kdy se lidé v podobné situaci automaticky „museli brát“. Uteklo to jako voda a 13. srpna (!) se narodil Filípek. Zlatíčko naše největší. Dnes je z něj už dvouletý rošťák, který nám všem dává pěkně zabrat, ale je to v první řadě sluníčko, které umí naše dny prozářit a naplnit životem. Když Filípek trochu povyrostl, řekli jsme si, že je na čase uskutečnit odloženou svatbu. A tak jsem se 13. června (!) 2009 konečně stala paní Cháberovou.

Otěhotněla jsem, sotva jsem na to pomyslela

Jak jsem minule psala, letos jsme po návratu od moře usoudili, že bychom mohli Filípkovi po třech letech pořídit sestřičku či bratříčka. Představovali jsme si, že bych na podzim mohla otěhotnět a další léto porodit. A vida, podzim sotva začal a já jsem už v desátém týdnu! A zjištění těhotenství? Tentokrát jsem byla už chytřejší a věřila prvnímu testu. A kdy to bylo? Kdy jindy než 3. září!

Já a Těhulka LIVE? Šlo to ráz na ráz

Hned na další týden jsem se objednala k panu doktorovi. Ten mé těhotenství potvrdil. Plná euforie jsem zasedla k internetu, „nalistovala“ Babyweb (na těchto stránkách jsem pravidelný návštěvník od roku 2008, kdy tento web vznikl a už tenkrát jsem zde čerpala informace k prvnímu těhotenství), abych našla, co se děje v 5. týdnu. Jako první na mě však mrkly titulky „Hledáme novou Těhulku Live!“. Přišlo mi to jako znamení. Neváhala jsem a napsala pár slov o sobě a své rodině a světe div se, z redakce mě tři dny na to pozvali na konkurz…

…a dnes? Jsem tu. Těhulka Live číslo 3!

Gabčo, Péťo, těšilo mě!

Příběh Gábiny i Petry jsem sledovala pravidelně. O to víc jsem se těšila 22. září na akci ve Žlutých Lázních, kde mi měly předat pomyslnou „štafetu“. Mile mě překvapilo, jak jsou obě přirozené. A Nikolka s Johankou? To jsou moc krásné princezny. Oběma dosavadním těhulkám byla do mikrofonu položena otázka, zda by se do projektu přihlásily znovu. Bez váhání odpověděly ANO. I to mě nakoplo a začala jsem se o to víc těšit, co nového mě čeká.

První bylo na řadě focení. Přiznávám, že jsem tomu ze začátku nepřikládala až takovou důležitost, ale kdo by si koneckonců nepřál zapózovat profesionálnímu fotografovi, nechat se učesat, nalíčit a vcítit se do role modelky :-)? A teď pro změnu přiznávám, že to byl nečekaně super zážitek.

Příště vám povím něco víc o svém životním stylu a jaké změny mi těhotenství do života zatím přináší.

Vaše těhulka Lucka

Chcete Lucce něco vzkázat, povzbudit ji nebo se přidat k ostatním těhulkám na diskusi? Vstupte do diskusního fóra přímo zde nebo jí napište e-mail!

Dnes (v úterý 12. října 2010) je délka Lucčina těhotenství přesně 9+5 tt a termín porodu má 14. května 2011.

A jak velké je miminko v 10. týdnu? Podívejte se:

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství? Je to jednoduché.

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist