Těhulka LIVE! Petra ve 22. týdnu: „Ostrá“ výměna názorů

Minulý týden byl naprosto dokonalý. Kyslíkový šok z horského vzduchu, skvělá společnost, neodolatelné hospodské dobroty… Ty mě ale, za pomoci naší holčičky, tak přifoukly, že jsem z hor odjížděla místo v zimních kalhotách ve vytahaných teplácích a to jsem ještě byla ráda, že jsem se do nich vůbec dostala.

Strávila jsem krásný týden na horách se Sváťou a Dominikem. I přesto, že tam byl Sváťa pracovně a měl tudíž jiné starosti, bylo úžasné být po delší době zase pěkně pohromadě. Ráno se vedle sebe probouzet, večer vedle sebe usínat…

Jaké zkušenosti máte s „rodinným životem“ v těhotenství Vy? Napište nám nebo se zaregistrujte a bavte se v našem fóru!

Budíček!!!

Všechna rána začínala příjemně, až na to jedno. To totiž nebylo příjemné, ale přímo dokonalé.

Probudila jsem se brzy, ale byla jsem strašně líná začít cokoli dělat, nehledě na to, že všichni kolem ještě spali. Vyhrabala jsem Sváťovu ruku zpod peřin a položila si ji na bříško. Byl asi ještě v polospánku, moc se mnou nekomunikoval, ale ani se nebránil. V tu chvíli začal „dialog“.

Nejdřív mi bříško jenom ztvrdlo, pak se zase uvolnilo. Naše malá princezna se začala pěkně vrtět. Buch-buch! Jedna rána za druhou… Musela nám přece dát vědět, že už je taky vzhůru!

A když Sváťa zamumlal, že už mám pěknej pupek, stalo se to, na co jsem se tak moc těšila. Ruka mu až nadskočila překvapením, když tu naši malou treperendu – poprvé – ucítil. Začal se culit: „Necháš toho, ty hajdaláku, nebo ti dám na zadek!“ Ale malá se nedala a vesele do mě šťouchala dál. Bylo to opravdu krásné ráno…

Beruško, pozor, další rohlík

Na čerstvém vzduchu pěkně vytráví, protože takhle už mi nechutnalo ani nepamatuju. K snídani jsem si dala každé ráno čtyři rohlíky s máslem a marmeládou a zapila to jak obyčejným čajem, tak čajem pro nastávající maminky. Velká dobrota! Známí si mě dobírali, prý když se do mě najednou vejdou čtyři rohlíky, miminko už pro sebe nemůže mít místo, chudáček. Jenže v poledne už jsem se nemohla dočkat oběda a kdybych se průběžně neládovala dobrotami, do večeře bych prostě nevydržela.

Šlehačka, gothaj, čokoláda, chipsy…

A mlsná mě honila pořád dokola. Jednou to byl pohár s kopcem šlehačky, podruhé zase gothaj s cibulí a octem, pak pro změnu horká čokoláda, krokety s tatarkou, různé sladkosti, chipsy, klobása s hořčicí a chlebem… Nejhorší na těch chutích je, že jen co člověk dojí slané, má chuť na sladké, pak hned zase na kyselé a takhle pořád dokola…

Těhotenská „móda“

Tahle „žravost“ se nemohla neprojevit na oblečení. Před odjezdem jsem si doma zkoušela snowboardové kalhoty, které jsem s velkým úsilím dopnula. Zato na horách po pár dnech šel zip zapnout už jen kousek. Ještě že mají kšandy.

S bříškem na kopec? Ani omylem!

Když jsem viděla ty svoje kluky, jak sviští na prknech, bylo mi až do breku, jak moc bych si zajezdila taky. Ale s bříškem na lyže nebo snowboard by mě ani ve snu nenapadlo už od chvíle, co jsem zjistila, že jsem těhotná. Žádná tragedie, příští zimu už se snad najde chvilička a pokud ne, ten malý uzlíček za to odříkání bohatě stojí!

A to ani pěšky…

Projít se po krásně zmrzlých a zasněžených horách byla perfektní změna proti pomalu roztávající Praze. Moc jsem toho ale nenachodila. Ne že by mě omezovalo bříško, zas tak veliké zatím není, ale při větší námaze v něm cítím nepříjemné tlaky, tvrdnutí, někdy i bolestivé dloubnutí. To pak hned vím, že už to přeháním a musím si odpočinout. Z pohledu netěhotného člověka musím určitě vypadat jako hypochondr.

Jak jste na tom s pohybem v těhotenství Vy? Napište Petře svoje zkušenosti a doporučení.

Ještě že tě mám

Sváťa je ale naštěstí hodně chápavý a starostlivý. I když kolikrát nic neřekne nebo ne vždy udělá právě to, co by se od něj v tu chvíli čekalo, vidím mu na očích, jak mu na nás záleží a jak moc nás má už teď všechny tři rád. Jsem teď opravdu děsná citlivka, někdy až naprosto nesnesitelná a všechno si moc beru, ale jeho miluju čím dál víc za to, jaký je ohromný člověk!

Role se obracejí

A ještě perlička na závěr. Domů jsem jela ve vytahaných teplácích, protože ani jedny kalhoty prostě nemám šanci za ten týden dopnout a pohorky mi musel zavázat syn Dominik. Ohýbání je mi už opravdu nepříjemné. To se nám ty role pěkně vyměnily, není to přece tak dávno, co jsem boty Domčovi zavazovala já…

Vaše „Těhulka“ Petra

Jestli se chcete Petry na cokoliv zeptat nebo se s ní o něco podělit, napište jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 11. března) je délka Petřina těhotenství přesně 22+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 22. týdnu? Podívejte se!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist