Těhulka LIVE! Petra ve 30. týdnu: Vidíme to každý jinak

Teprve po nedávném rozhovoru se Sváťou jsem si uvědomila, jak moc rozdílně vnímají těhotenství muži a ženy.

A moji teorii potvrdila kamarádka, která je čerstvě těhotná. Má už sice doma jednoho malého raubíře, a tak by na reakce svého manžela mohla být teoreticky připravená, ale i ji najednou překvapilo, že nové těhotenství je pro ni momentálně vším a okolí to tak nějak nechápe. Byly jsme obě rády, že jsme našly trochu času a po delší době se sešly na návštěvu a mohly jsme všechny ty naše starosti a bolístky pořádně probrat. Ani si nedokážete představit, jak se mi ulevilo, že je to všude stejné! A jak že se na „věc“ dívá můj chlap? Pochopila jsem, že asi takhle:

Jak to vidím já – Sváťa

Vlastně jsem k miminku i k tomuhle projektu Těhulka LIVE přišel jak slepý k houslím. Péťa mě postavila před hotovou věc a tak teď každý týden čekám, co se o sobě dozvím nového. Ona si myslí, že její povídání nečtu, ale já si na to vždycky mezi prací najdu chvilku času, abych byl v obraze. Už několikrát se mi totiž stalo, že mi volali kamarádi, jaký jsem „lump“, co jsem provedl nebo řekl. A já si pak říkal, že to snad ani není možný, co si Peťka všechno pamatuje a do jakých detailů. Takže si teď musím dávat velký pozor na pusu.

Samé změny

Hodně se za své těhotenství změnila. Nemyslím samozřejmě jen po fyzické stránce, i když včera jsem koukal na její bříško a přišlo mi až neuvěřitelné, jak je obrovské. Ale je teď hodně náladová a všechno ji hned naštve nebo rozbrečí. Pěkně s ní ty hormony cloumají a já se na jednu stranu těším, až tohle období skončí. Doma se totiž neřeší nic jiného, než miminko a vše kolem něho.

Dcerko, jsi pořád hrozně abstraktní

Pro mě je naše malá samozřejmě strašně důležitá, ale mám pocit, že to všechno začne až jejím narozením. Nějak to teď nedokážu brát jinak. Přiznávám, že zrovna včera mě ohromně překvapilo, jak Pétě nadskakovalo bříško. Měl jsem dojem, že to ani není možné a musí to nějak záhadně dělat sama.

Holky, chci být u toho

Těším se na porod a doufám, že nebudeme muset rodit císařským řezem. To bych nechtěl, aby do Péti řezali. Rád bych přestřihl pupeční šňůru a byl s nimi první okamžik po narození. Ale u císaře? To nééé. Hlavně aby holky rodily až kolem plánovaného termínu porodu. Udělal jsem si už dopředu ve svém nabitém kalendáři na 14 dní kolem termínu volno, aby v tom nezůstaly samy. Nebojím se o ně, vím, že jsou obě silné a statečné a s dnešní lékařskou péčí všechno zvládnou na jedničku. Jsou to přece moje holky!

Sváťa

Napište Sváťovi a jeho Petře Petře o svých zkušenostech, kdy i váš novopečený tatínek byl u „toho.“ Jak to zvládl, i jak vám pomohl.

Chcete Petry na něco zeptat nebo se s ní o něco podělit? Napište jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 6.května) je délka Petřina těhotenství přesně 29+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 30. týdnu? Podívejte se!

 

10.6.2011 9:53 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist