Těhulka LIVE! Petra ve 31. týdnu: Z Johanky je kluk!

„Tak maminko, máme tu takové malé překvapení. Podívejte se na monitor,“ vyrazil mi doktor dech. Johanka bude Johan?!? Bude muset nosit ty rozkošné růžové šatičky, které jsem nakoupila pro holčičku. Pomoc! To je snad zlý sen.

Taky že jo, byl to sen. Probudila jsem se ráno před prohlídkou s bušícím srdcem. Znáte to, takový ten divný pocit. Pořádně jsem nespala a když už, zdály se mi hrozné sny. Měla jsem trochu strach, aby na prohlídce dopadlo všechno dobře.

Teď už máme návštěvu u pana doktora za sebou. Naštěstí se od minula nic nezměnilo a naše princezna roste jako z vody. Co z vody. Můj přísun všeho dobrého a hlavně sladkého se vůbec nezměnil, naopak mám chutě čím dál větší. Sváťa si ze mě pořád dělá legraci, že jsem pěkný kamion. Tak jsem mu včera řekla, ať mi alespoň říká „Ty můj MALEJ kamionku“. I když má pravdu. Jsem už vážně obrovská a pociťuju to při každičkém pohybu.

A co, holky, vy? Jakými „komplimenty“ vás častovalo v obtěžkaném stavu vaše okolí? Můžeme na fóru vytvořit hitparádu těch nejlepších a nejhorších přezdívek 🙂 Nebo mi klidně napište e-mail.

Musím vydržet

Začínají mi trochu natékat kotníky. Pociťuju to hlavně večer. Snažím se mít nožky co nejčastěji nahoře, ale moc to nepomáhá. Je to další změna oproti prvnímu těhotenství, to mi nohy natekly až po porodu.

Taky mě čím dál víc bolí záda. Mám pocit, že sama sebe za chvíli už vážně neunesu. Přece jenom dvanáct kilo navrch během zhruba třech měsíců je na moje tělo asi moc. Ale pan doktor si pochvaluje, jak hezky přibírám. Tak musím zatnout zuby a ještě to ty dva měsíce vydržet. Pro tebe, beruško, cokoliv!

A jak zvládáš těhotenské těžkosti ty? Napiš mi nějakou radu do diskuse nebo na mail. Dík!

Ta podoba!

Na kontrole jsme tentokrát zkontrolovali čípek, jestli hezky drží a neplánuje nic předčasného. I přes to, že mi dost často tvrdne bříško, je to prý v naprostém pořádku a nemusím se ničeho obávat.

Musela jsem i na odběry krve, abychom zkontrolovali protilátky. Jsem totiž RH negativní, tak to musíme víc hlídat.

Ale nejkrásnější z celé kontroly byl samozřejmě ultrazvuk. Johanka už je vážně veliká! Váží zhruba 1600 g a má se čile k světu. Krásně jí bije srdíčko. Celou jsme si ji pěkně změřili od hlavy až k patě. Zase jsem byla naměkko a tajně jsem si utírala slzičku, když se pan doktor zaměřil na hlavičku a obličej. Je prostě nádherná! Přijde mi, že je strašně podobná Domčovi, alespoň ten nosánek má úplně stejný. Mám podobnou Domínovu fotku z ultrazvuku zhruba ve stejném týdnu a ta podoba je prostě dokonalá.

A co vaši miláčkové? Jak se vám líbili na fotkách z ultrazvuků? Pomohli vám obrázky z bříška těšit se na děťátko o to víc? Napište mi svoje zážitky, jsem zvědavá!

Hadí žena

Budeme mít malou akrobatku. Je neuvěřitelné, do jaké polohy se miminko může v bříšku složit. Hlavičku už má poslušně směrem dolů, aby byla připravená se pěkně narodit. Doufám, že si to už nerozmyslí a hezky takhle zůstane. Zadečkem se mi opírá zprava do břicha a nožičky má pro změnu pěkně složené směrem dolů ke svojí hlavičce. V jednu chvíli měla nožičku pokrčenou v kolínku úplně u nosu a pak si ji pěkně natáhla. No zkrátka klasická pohodářka s nohama za hlavou. Nebo spíš hadí žena? 🙂

Vážně se ale nemůžu dočkat, až si naše miminko poprvé pochováme a pomazlíme se. Vše už je skoro připraveno, zbývá mi už jen vyprat a vyžehlit oblečení a složit postýlku. Ale na to je, myslím, ještě dost času.

Vaše těhulka Petra

Jak prožíváš své těhotenství ty? Napiš Petře o svých zkušenostech s pohyby a kopáním miminka nebo o tom, jaký je teď problém a komedie se „normálně“ obout a obléct.

Petra má jasno v tom, kde bude rodit – v Praze Podolí. Co ale ty? Jak jsi vybírala svou porodnici? Kdo nebo co pomohlo k tvému konečnému rozhodnutí? Řekni to ostatním v našem fóru.

Chceš se Petry na něco zeptat nebo se s ní o něco podělit? Napiš jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 13. května) je délka Petřina těhotenství přesně 31+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 31. týdnu? Podívejte se!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist