Těhulka LIVE! Petra ve 32. týdnu: Otec není nikdy jistý

Tak jsme oběhli pár úřadů a Johanka si může dál v klidu lebedit v bříšku bez obav, čí že vlastně je. No třeba se dovtípíte, o čem mluvím, vždyť víte, že se Sváťou nejsme svoji.

Týden utekl zase jako voda a já opět sedím u svého mininotebooku. Mám ho položený na pupíku a přemýšlím, jak všechno sepsat do těch pár řádků a říct přitom vše, co bych chtěla. Naše beruška do mě kope opět jako blázen, až mi počítač poskakuje sem tam. Jsem za to ale vlastně ráda, protože tak mám jistotu, že malé nic nechybí a má se hezky k světu. I když o půlnoci z toho moc nadšená opravdu nebývám.

Johanka má tatínka!

Musím se vám taky pochlubit, že už má Johanka „oficiálního tatínka“. Je to černé na bílém, podepsané všemi zúčastněnými stranami a zpečetěné úřady. Zase jedna vyřízená věc a mně se trochu ulevilo, že si ze seznamu můžu odškrtnout další splněnou položku. Samozřejmě, otec je celou dobu jasný, i když Sváťa mě někdy škádlí, že otec je vždycky nejistý, ale teď když je to potvrzené úřady, jsem klidnější, že beruška bude mít v pořádku vyplněný rodný list a bude se moci jmenovat po tatínkovi. A hlavně odpadá to sáhodlouhé papírování a obíhání úřadů, kdybychom to chtěli řešit až po porodu.

Co mě čeká po porodu?

Po delší době jsem si doma poslouchala Johančino srdíčko přístrojem, který jsme si pořídili hned na začátku těhotenství, a samozřejmě jsem u toho zase bulela jako malá holka. Myslela jsem, že mě tyhle stavy, kdy se rozbrečím pomalu i u reklamy, už opustily, ale kdepak! Prostě jsem pořád naměkko!

Říkala jsem si, jestli mi tohle zůstane i po porodu, tak teda potěš. Taky doufám, že mě nepotká žádná poporodní deprese nebo laktační psychóza. U Dominika jsem nic takového nezažila a až donedávna jsem si myslela, že tyhle stavy jsou popisovány jenom v chytrých knížkách a černých kronikách. Pak jsem se s tím setkala u jedné známé a nevěřila jsem, jak se její stav vrátil rychle do normálu, když na doporučení lékaře okamžitě přestala kojit. A teď jsou spokojení oba – ona i miminko. Poprvé jsem si uvědomila, že v tomhle případě kojit za každou cenu opravdu nechci!

Mezi námi pračkami…

Mám za sebou velké praní. Všechny ty pidi věcičky jsem roztřídila na pět velkých hromad podle barvy a pustila jsem se do toho. Samozřejmě se mi podařilo poslední várku oblečení trochu přibarvit, ještě že všechno bylo žluto-zelené! Tak mám dva zelinkavé overálky místo béžovo žlutých. Nic nenadělám, za blbost se prostě platí, ale na druhou stranu, rozkošné jsou pořád a je zajímavé, že všechno ostatní zůstalo barevné tak, jak jsem to do té pračky dala. Trochu záhada. Přišlo mi to stejně absurdní, jako když naskládáte do pračky dokonale spárované ponožky a na konci praní vám jich polovina chybí a v bubnu dokonce objevíte ponožky, které nikomu v rodině nepatří.

Mám takovou teorii, že si z nás pračky dělají dobrý den a nějakým záhadným způsobem si mezi sebou tyhle titěrné kousky oblečení vyměňují. Ale do žehlení se mi zatím nechce.

Díky, že v tom nejsem sama!

Dostala jsem knihu Babyweb do ruky a nevím jak vy, ale já jsem z ní nadšená. Připadá mi hloupé tak hezkou knihu odsoudit jen pro to, že by se mi třeba nelíbila obálka. Nechci rozebírat, jestli se mi líbí nebo ne, to je myslím každého věc, ale co má obálka společného s obsahem? Jé-je, pokud bych takhle odsuzovala všechno, co mi přijde pod ruku, aniž bych prozkoumala obsah, moc daleko bych ve svém životě nedošla. Tak a teď jsem zvědavá, kolik z vás jsem touhle „zpovědí“ naštvala.

V každém případě je úžasné dostávat od vás všech povzbuzující emaily a příspěvky v diskuzích. Moc vám všem za ně děkuji a už teď se těším na další, ať už pozitivní či negativní. Vždycky se mi uleví, když zjišťuji, že v tom nejsem sama a je nás takto „postižených“ víc. A alespoň mně to strašně moc pomáhá.

Vaše Petra

Jak prožíváš své těhotenství ty? Napiš Petře o svých zážitcích.

Petra má jasno v tom, kde bude rodit – v Praze Podolí. Co ale ty? Jak jsi vybírala svou porodnici? Kdo nebo co pomohlo k tvému konečnému rozhodnutí? Řekni to ostatním v našem fóru.

Chceš se Petry na něco zeptat nebo se s ní o něco podělit? Napiš jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 20. května) je délka Petřina těhotenství přesně 32+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 32. týdnu? Podívejte se:

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist