Těhulka LIVE! Petra ve 36. týdnu: Můj syn je porodní bába

Nebo jednou bude. Naprosto ho fascinuje porod a všechno kolem miminka. Nemůže se sestřičky dočkat. Sourozenecká láska je to ale asi vzájemná, protože malá na nás zevnitř neustále ťuká, jako by chtěla říct: taky už se nemůžu dočkat. Jen vydrž, beruško, máš ještě měsíc.


Domča chce rodit!

Můj desetiletý syn Dominik se už nemůže dočkat Johanky a pořád chodí a poslouchá mi bříško. Těší se tak hrozně moc, že byl neuvěřitelně zklamaný, když jsem mu řekla, že u porodu být opravdu nemůže. Rozběhl se kolotoč otázek, proč tatínek může a on ne!

Vlastně to vzniklo úplně náhodou, když jsem se koukala na internetu na porod a on ho po očku sledoval se mnou. Doufala jsem, že ho odradí, jak to ve skutečnosti vypadá, přestože teorii zná už dávno. Nikdy jsem mu nevykládala, že děti nosí čáp nebo si je jen tak vybereme v hračkářství. Vždycky jsem se mu snažila odpovídat na otázky pravdivě, ale samozřejmě úměrně jeho věku. Ale tohle mě vážně překvapilo.

Se zájmem hlásil, že už je vidět hlavička, potom najednou ramínko a nakonec celé miminko. Pak to samozřejmě zhodnotil: takhle ošklivé, pomačkané, fialové a špinavé miminko my samozřejmě mít nebudeme, naše Johanka bude krásná a on už se těší, až ji pojedeme do té nemocnice všichni společně rodit.

www.fotoprome.cz

Prázdniny nebo miminko?

Byla jsem opravdu zaskočená. Nakonec zamáčkl slzičky slib, že bude čekat doma nebo u tety a hned jak se malá narodí, ho taťka přiveze za námi do porodnice, aby mohl sestřičku přivítat na světě co nejdřív. Moje původní plány, že ho hned zkraje pošleme na prázdniny, tedy úplně ztroskotaly. Ale Domča asi ví, co dělá. Nakonec si také myslím, že bude lepší, když bude co nejvíc uprostřed dění. Alespoň nebude mít pocit, že ho nějak odstrkujeme a rovnou se s holčičkou sžije. No… Myslím, že mu nakonec plačící miminko začne brzy lézt na nervy a sám zavelí, že už je na čase vypravit se na ty prázdniny. Termín máme 12. července, takže uvidíme, kolik mu toho z těch prázdnin zbude 🙂

Kotníky? Tak ty nemám…

Holky, umírám z těch veder! Strašně jsem se těšila, až bude konečně teplíčko a já budu moct „běhat“ venku jenom v šatičkách nebo sukýnce, ale co je moc, to je moc. Nejen že jsem zadýchaná i z pouhého sezení nebo ležení, ale místo nohou mám dvě nateklé konve, kotníky bych nenašla, ani kdybych se rozkrájela a už jsem myslela, že prstýnek mi budou muset přeštípnout hasiči! Po celodenním zápase jsem ho nakonec stáhla, ale byl to boj. Prostě všechny tyhle otoky a bolavá záda nejsou žádná slast a už to chci mít konečně za sebou!

Nespíme…

Beruška se v jednom kuse vrtí a poslední týden snad vůbec nespí. Doufám, že si to vybere teď a až se narodí, bude spinkat jako šípková Růženka. A jestli ne, tak já tedy určitě! Spánek mi opravdu chybí. Pamatuji si, jak mi při prvním těhotenství všichni říkali: „Jen spi, dokud můžeš, pak už se nevyspíš!“ A já opravdu spala skoro pořád, až si okolí myslelo, že s nikým nemluvím. Ale teď? Copak to jde? Vydržím spát maximálně hodinku v kuse, pak musím buď na záchod nebo mi slečinka tak valchuje břicho, že mě probudí, ale ani mi nedovolí pořádně ležet.

Vlasatice

Strašně mě pálí žáha. Přestává zabírat i osvědčená jedlá soda. Samozřejmě už mám vysledované, po jakém jídle je to nejhorší, ale když já prostě většinou stejně neodolám a nažďuchnu se nějakou dobrotou, žáha nežáha. Jako třeba včera.

Slavili jsme na chatě narozeniny a byla velká grilovačka. K pořádnému kusu masa samozřejmě patří pořádný dresink, nejlépe česnekový. A česnek je teď pro mě jeden z největších prevítů! Takže zase krušná noc. Moc dobře to vím a stejně si nedám říct.

Naše beruška bude pěkný vlasatec. Alespoň se to říká, když prý pálí žáha, narodí se vlasaté miminko.

Zbláznila jsem se?

Vlastně si teď dost často říkám, že jsem se asi zbláznila, že bych po Johance chtěla ještě jedno dítě, když teď takhle „trpím“. Ale je mi úplně jasné, že až poprvé zase pochovám ten náš uzlíček štěstí, bude všechno zapomenuto a zbudou jen ty krásné vzpomínky a neuvěřitelně nádherný pocit.

Vaše Petra

Dnes (ve čtvrtek 17. června) je délka Petřina těhotenství přesně 36+3 a termín porodu má už 12. července.

A jak vypadá miminko ve 36. týdnu? Podívejte se!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist