Těhulka LIVE! Petra ve 37. týdnu: Měla jsem dávno rodit

Že by to bylo nějak brzo? Asi ano, když mám termín až 12. července. Ale snila jsem o tom, že se třeba Johanka rozhodne přijít na svět dřív a vybere si 19. červen. Proč?

Magické datum

Moje plány nevyšly. Rozhodla jsem se, že určitě porodím v sobotu 19. června, aby se obě naše děti narodily ve stejný den s přesně desetiletým odstupem. A nic! Už ráno jsem poznala, že se nic nechystá, a i kdyby snad, rozhodně bychom to ten den už nestihly. A to jsem malou přemlouvala, že by to už vážně šlo, že by to o tolik dřív nebylo. Nedala si (naštěstí) říct, má prostě svou hlavu po mamince a narodí se, až se sama rozhodne.

Sváťu doma nemáme a tak když jsem mu ráno do telefonu řekla, že se žádný porod nekoná, smál se, že je Johanka rozumnější a že moc dobře ví, že by to táta nestihl a tak musí ještě aspoň čtrnáct dní počkat. Ale bylo by to hezké, kdyby oba uličníci slavili narozeniny společně, ne?

Zázračný maliník?

Začala jsem popíjet čaj z maliníku. Prý hezky připraví a uvolní porodní cesty, tak to vyzkoušíme, jestli bude mít nějaký vliv. Ale upřímně řečeno, moc tomu nevěřím. Spíš si myslím, že tělo samo dobře ví, kdy je připraveno a může přivést miminko na svět.

Porod na D11

S Domem jsem měla krásný a rychlý porod, tak aby to teď nebylo ještě rychlejší a nerodili jsme doma nebo v autě někde cestou do porodnice. Brácha se švagrovou si ze mě dělali legraci, kdyby prý to na mě přišlo na jedné z mých častých cest do Pardubic, porodila bych tam, kde bych zrovna byla, a můžu si trvat na porodu v Praze v Podolí u svého doktora, jak chci. Titulky všech novin a časopisů by hlásaly: „Porodila na D11!“

Dělá se vzácnou

Na kontrole u pana doktora bylo minulý týden všechno v naprostém pořádku a při příští návštěvě mě čekají první monitory. Nastala změna a teď už se budeme vídat každý týden. Treperenda je velký umíněnec a už se prostě ne a ne ukázat. Zase měla hlavičku zabořenou směrem k mým zádům a neotočila se ani za nic!

Skvělá zpráva

Jsem nadšená z toho, že podle pana doktora zkusíme rodit přirozeně a císařský řez necháme jako krajní volbu. Tak snad ten můj myom nebude zlobit a všechno půjde hladce. Samozřejmě se může stát, že se budu celý den trápit na porodním sále a nakonec skončím „pod kudlou“ tak jako tak, ale věřím, že jsem v dobrých rukách a pan doktor to pozná včas.

Vnitřně cítím, že už můžu

Doma už je všechno připraveno a nachystáno. Svatík mi složil postýlku a já na ni načančala všechny ty baldachýny, okrasné volány a všechno to, s čím by si chlap asi nevěděl rady. Řeknu vám, je to ale vážně nádhera. Úplně se rozplývám při představě, jak to bude holčičce slušet. Konečně mám takový ten vnitřní pocit, že už jako můžu… Také jsem se právě dozvěděla, že Babyweb dneska otevřel nový on-line Bazárek, tak to se na něj hned podívám. Určitě tam najdu spoustu inspirace, jak nám dál zkrášlovat život.

Tak už aby to bylo

A už se taky vůbec nemůžu dočkat! Podle pana doktora váží Johanka momentálně necelá tři kila, asi 2870 gramů. To už je docela cvalík, když si vezmu, že Domča měl při narození 2900 gramů. Ale je mi jasné, že ta měření nemusí být úplně přesná, protože než se Domíno narodil, lékaři mi tvrdili, že to bude velký kluk, protože už má přes tři a půl kila a pak se vyklubal takový drobeček, sotva tříkilový.

Začínám počítat dny a jsem čím dál nervóznější. Už nám nezbývají měsíce, ale poslední týdny, vlastně dny. Zase budu čerstvá maminka, unavená, nevyspalá, bolavá, ale neskonale šťastná. Jak já se těším!

Vaše těhulka Petra

Dnes (ve čtvrtek 24. června) je délka Petřina těhotenství přesně 37+3 a termín porodu má už 12. července.

A jak vypadá miminko ve 37. týdnu? Podívejte se!

 

10.6.2011 9:54 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist