Těhulka LIVE! Už se Nicolky nebojím!

Ještě před pár dny jsem se pomalu bála vzít svou holčičku do náruče, abych jí neublížila. Teď ji převlékám, koupu a vůbec už nad tím nepřemýšlím. Je úžasné, jak to má příroda zařízené. Je to takovej můj drobínek, pořád si ji ňuchňám. Zrovna včera jsem ji ale musela na chvilku opustit. Zařizovala jsem jí kartičku pojištěnce a moje máma hlídala. Všechno bylo v pohodě, kromě mne.

Jsem normální?

Sotva jsem za sebou zabouchla dveře, už se mi po mé holčičce začalo stýskat. Je to normální? Asi ano. Místo abych si poprvé od porodu užila, že někam jdu sama, hrozně jsem spěchala, abych byla co nejdřív zpátky. Nemůžu se od Nicolky vůbec odlepit. A taky proč.

Prdíky, prdíky…

Je zlatá, na kojení se už budí sama skoro pravidelně po třech hodinách. V noci dokonce po čtyřech. Je opravdu hodná, jen ji asi trápí prdíky, protože zrovna včera celé dopoledne pofňukávala, pak si odříhla a tvrdě usnula.  A když už usne, nemusí se kolem ní chodit po špičkách. Nechávám si ji v obýváku, kde hraje rádio, povídáme si a Nicolku to nijak neruší.

Jizva bolí

Taky se dobře prochrupne venku v kočárku, chodíme každý den, dělá jí to dobře. Jen včera jsme nebyly, počasí mi připadalo odporně sychravé. Udělaly jsme si klidnější den, já si taky ráda odpočinu. Jizva ještě trochu pobolívá, pořád krvácím, ale to je prý normální. A pořád jsem docela unavená.

Šestinedělí? Nářez!

Asi i psychicky. To šestinedělí je fakt nářez. Chvílemi se nepoznávám, jak se mi plaší hormony. Pořád se dívám na to svoje miminečko a když brečí, mám problém, abych se nepřidala. Připadá mi tak bezmocná a já vlastně taky. Jak mám poznat, co jí je? Nejspíš ji trápí prdíky, pořád máme starosti s odříhnutím. Držím ji třeba čtvrt hodiny a nic. A když ji pak dám do postýlky, no už si dvakrát hrozivě ublinkla. Naštěstí ji dávám na bok. Máte prosím recept na „zaručené“ odříhávání?

Náušnice pro princeznu

Velkou radost mi udělaly kamarádky, složily se na náušnice pro mou princeznu. Musím je po šestinedělí všechny pozvat. Teď s námi stejně není moc legrace, pořád spíme nebo jíme. Musím přiznat, že se mi vrátily chutě na sladké. Jakmile vidím čokoládu nebo sušenky, nemůžu si pomoct. A když je nevidím, tak si je musím rychle koupit. Asi to potřebuji. Nějaká kila mi ještě zůstala, ale v porodnici jsme nechala těch kil deset, takže mám docela dobrý pocit.

V pondělí jdeme k pediatrovi. Jsem zvědavá, kolik holčička přibrala. Docela se snaží. Ještě bych chtěla říct, jé…Nicolka se hlásí. Omlouvám se, dopíšu to příště.

Příště Gábinu čeká:

U pediatra se dozví, jak holčička prospívá. Taky se dozvíme, jaký má „fígl“ na uspávání Nicolky.

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:41 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist