TĚHULKA LIVE! v 17. týdnu: Užívám si to, raduje se Gábina

Je to paráda, už nemusím každé ráno vystartovat po balíčku sušenek, nevolnosti skončily, jako když mávne proutkem! Je to paráda, teď si to všechno fakt užívám. A bříško konečně poporostlo! Pravda, užívám si taky proto, že jsem na dovolené. Už jsem se „s Nikolkou“ koupala v bazénu, ještě ji vezmu do moře, ale je dost studené, tak počkám, jestli se za těch pár dnů trochu neohřeje.

Jsem v ráji

Připadám si jako v ráji, Andalusii každému doporučuji, a to přesně v tomto termínu. Je to začátek sezóny, je tady jen pár důchodců a my. Poloopuštěné pláže, příjemné teplo, spousta dobrot, dlouhé procházky. Jasně, že se v ničem neomezuji. Už jsem dala Nikolce ochutnat i paellu, dopřávám si všeho. Jím pravidelně, třikrát denně, chuť mám skoro na všechno.

Turbulence? Nic moc

Vím ale, že se nemůžu jenom cpát, tak si dnes večer půjčíme s Ríšou kola, trochu se projedeme. Zítra nás čeká výlet jachtou po moři, snad to nebude moc houpat. Když jsme u toho houpání: na konci letu přišly malé turbulence, nic moc. Vzbudilo mě to, skoro celou dobu jsem prospala. Naštěstí to brzo přešlo, ale bylo to tak tak.

Čeká mě vyšetření, brr

Doufám, že i zpáteční let bude v pohodě. Docela se těším domů, dokonce i do práce, jen se mi trochu sevře žaludek při pomyšlení, že mě příští úterý čekají další, snad už poslední testy. Prý pro jistotu. Já vím, je to jen dobře, ale stejně jsem z toho nervózní. Ještě, že jsem tady, odtud všechno vypadá tak vzdáleně a trochu neskutečně.

Šatičky jako náplast

Tak jsem si aspoň pořídila malou náplast na „bebíčko,“, krásné těhotenské šaty na ramínka, aby bylo vidět opálení. Vím, že to s tím sluníčkem nemám přehánět, jsem na něm ale maximálně do jedenácti a pak až pozdě odpoledne. Po obědě ale nespím, nedodržuji tu jejich španělskou siestu, ale v klidu si čtu. Prostě blaho. Nejsem vůbec unavená ani spavá, buď je to tím druhým trimestrem, do kterého právě „vplouvám“, a ten má být nejpohodovější, ale možná i tím, že se nenervuji v práci. No, já se tam sice moc nenervuji, ale těch osm hodin každý den je někdy už moc. Takže se těším na mateřskou dovolenou. I když to slovíčko dovolená bude asi trochu zavádějící…

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

 

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra.

Příští čtvrtek:

Dozvíte se, jak Gábina zvládla cestu letadlem, jestli i v Andalusii ji přepodávají nálady a jestli pořád shání smažené hranolky. Také se nám ve videorozhovoru svěří, zda už jí ranní nevolnosti aspoň trochu opouštějí. A jestli i na dovolené jezdila na kole.

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:29 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist