TĚHULKA LIVE! v 18. týdnu: Mám potvrzenou holčičku, jásá Gábina

Tak to mám za sebou. Dovolenou i vyšetření. Byly to nervy. I na pláži mě pronásledovaly myšlenky na mimořádnou prohlídku, prý pro jistotu, na kterou musím hned po návratu. I když se cítím dobře, dokonce na dovolené skončily i všechny nevolnosti – teď už vím, že je mám hlavně z nervů, takže z práce – ale doktorovi se nelíbily nějaké hodnoty. Brr, to jsem měla nahnáno!

Euforie je pryč

Šla jsem na řadu hned ráno, jako první. Doktor přišel celý rozzářený, jako by po dovolené byl on a ne já. Já byla sice opálená, ale jinak všechna euforie zvolna zmizela a ve mně byla, tedy kromě Nikolky, jen malá dušička.

Vidím tě!

„Ukažte bříško,“ požádal a já si v tu chvíli připadala ta nejmenší a nejvyjukanější na celém světě. „Nikolko, přeci to musí být všechno v pořádku! Vždyť jsi moje a… jé, už tě vidím! Takové čilé miminko přeci musí být zdravé,“ přemlouvala jsem sebe, doktora nebo ještě víc samu PŘÍRODU?

Modlím se

Chvíle nekonečného ticha. Ležela na mě jako balvan. Já vím, vím, doktor se jen soustředí, musí si to všechno prohlédnout a už hlásí sestřičce nález. Hmm..Moc mi to nepomohlo. Zkratky, čísla, sestřička rychle píše do počítače.  Ťuk ťuk ťuk, každé klepnutí do klávesnice zaznamenává další a další „souřadnice“ mého tvorečka. On netuší a já nerozumím. Jsme na tom vlastně stejně. Jen já se hrozně moc bojím za nás oba. Musí to být v pořádku, vždyť dělám všechno, jak mám – nepiju kafe, alkohol, hodně spím, jím samé zdravé dobroty… už nevím, co bych si pozvala „na pomoc“.  „Tak, paní Přibylová,“ cukla jsem sebou. Hlas doktora mě vytrhl z mé soukromé „modlitby“.  „Dneska děláme mimořádné vyšetření, abych si ověřil některé hodnoty a zjistil, zda je všechno v pořádku. A je. Už nebudeme dělat žádná další speciální vyšetření, objednejte se na běžnou kontrolu.“ Balvan se odvalil.

Je to holka!

„Chcete vědět, co to je?“ otočil se ke mně doktor. Už minule jste říkal, pípla jsem… „Ne ne, počkejte, neříkejte mi to, rázně mě utnul a soustředěně se díval matce přírodě pod kanýrek. „Je to holka!,“ radostně zvolal, jako by to byla především jeho výhra. „Otřete se,“ podal mi ubrousky, „Dnes už budeme mít jen běžnou poradnu. Na vyšetření se objednejte za tři týdny,“ obdaroval mě posledním úsměvem, už přes rameno a spěchal za další, možná stejně vyplašenou matkou, jako jsem až do této chvilky byla já.

Zvládly jsme to

Objednávám se na další, teď už běžné vyšetření, a chce se mi tancovat. Všechno je v pořádku, nemusím ani na amniocentézu, jupí! A holčička je potvrzena.  Rychle se uklidnilo i mé bušící srdce. V poradně jsem měla už svůj běžný, vlastně trochu neběžný, tlak 90 na 60. Jako bych žádný stres ještě před chviličkou vůbec neprožila.  Uf! Tak toto jsme, Nikolko, zvládly, pohladila jsem si bříško v nových těhotenských kalhotách a vyrazila do práce. Ježíš, jak já se tam vlastně těším!

Příště Gábinu čeká:

Zjistíme, jaký byl návrat do práce, co chystají s manželem a zda už jí poporostlo bříško.

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:30 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist