TĚHULKA LIVE! v 19. týdnu: A bříško pořád nikde, přiznává Gábina

„Kde máš nějaké břicho? A ty že jsi těhotná? A prosím tě, v kolikátém že to jsi?“ Otázky, které už mě fakt nebaví poslouchat a ještě pak zodpovídat. Je to pořád dokola. Ujišťování, zda jsem opravdu těhotná, jestli je to skutečně pátý měsíc, zda se nespletl doktor nebo manžel,.. haha to je fakt vtipný.

Štve mě to o to víc, že zrovna já se na to bříško těším od samého začátku. Máma mě ale uklidňuje, že to měla se mnou stejné. Do poloviny pátého měsíce podobné otázky a „vtipné“ komentáře, pak se jednoho dne vzbudila a ejhle – byla těhotná. Tedy viditelně. Nějak jsem se pootočila a vtipálci utichli.

Jako po svíčkové

Tak už aby to bylo. Je ale pravda, že se do džín nevejdu už měsíc, i když mám navíc pořád jen ta dvě kila. Když si ale vezmu těhotenské kalhoty, bříško se v nich už trochu rýsuje. I když kolegyně mě ujistila, že takhle ona vypadá po svíčkové se šesti. No, však se všichni dočkáte. Hlavně já…

Nevolnosti jsou zpátky

Příjemný nebyl ani návrat z dovolené, v práci byla mezi tím „odejita“ jedna kolegyně, docela fajn holka, docela to na mne dolehlo. A to si myslím, že si pracovní stres nepřipouštím.  Vždyť hned druhý den, co jsem šla do práce, tu byly zpátky. Ranní nevolnosti. Nikolka se asi moc mele. Opět jsem naběhla pro zásobu sušenek a jedeme v tom dál. Vlastně je tady jedna novinka. Potřebuji to zapíjet čerstvým mlékem.

Medvídek na bříšku

Máma mi koupila plyšového hracího medvídka, a prý pokaždé, když bude Nikolka moc řádit, si mám dát toho plyšouna na bříško.  Miminko v tomto věku prý už slyší, a když pak už bude na světě, bude medvídek naší holčičce vyhrávat vždy, když půjde spát. Tak uvidíme.

Ach, ty nálady!

Do té doby ale ještě nějaký ten čas uplyne. A s ním snad i moje nálady. Na dovolené jsem byla v pohodě, ale teď už jsem zase ta přecitlivělá a náladová mamina! A odnáší to ten nejbližší, můj Ríša.  Vím, že to je hrozná chyba, ale nemůžu si pomoci. Omlouvám se mu za své hormony, on to chápe, ale taky je jenom člověk. Tak jsem mu včera až do půlnoci pekla rybízový koláč, protože dostal chuť na sladké. Byl to můj první koláč. Ale z lásky.

Manžel Richard: 

„Je to pravda, Gábinčiny nálady jsou někdy skutečně dost „výživné.“ A navíc se jí vrátily chutě na kyselé, takže pravidelně večeří gothaj s cibulí. A já cibuli i česnek tak nerad. Tak si říkám, co to vlastně čekáme za cibulovou a salámovou holčičku? Přiznávám, že jsem snažil Gábininu pohodu prodloužit. Po návratu z dovolené jsme hned druhý den vyrazili na koupaliště, abychom si ještě trochu protáhli tu dovolenkovou atmosféru. Bylo hezky, ale voda byla tak špinavá, že jsem do ní vlezl jen já. Příští týden pojedeme k jejím prarodičům, tam po delší době vyrazím s kamarádem na kolo. V Praze mě to samotného nebaví a Gabča skončila s kolem už před dovolenou. Bojí se pádu a otřesů, což chápu.“

Ríša ještě zapomněl dodat, že kromě koláčů má také časté sladké usínání. Naše chvilky ve dvou mě baví čím dál tím víc. Že by i za to mohl náš malý cibuláček?

Příští čtvrtek:

Gábina bude mít za sebou další fotografování, tak snad už se to bříško trochu ukáže. Také bude mít před další prohlídkou a ultrazvukem.

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:31 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist