TĚHULKA LIVE! ve 12. týdnu: Pořád se cpu, přiznává Gábina

„Už je to tady! I když se snažím jíst rozumně, dvě kila jsou nahoře. Já vím, za to můžou ty chutě, kterým nelze odolat. A hlavně, úspěšně zajím i každou nevolnost. Pořád musím něco chroustat. To se nedá nic dělat,“ přiznává Gábina.

Milí čtenáři, již druhý týden sledujeme „on line“naši těhulku, 28-letou Gábinu z Prahy. Spolu s ní budeme prožívat její nastávající maminkovství, její pocity i otázky, které ji provázejí. Společně s Gábinou budeme návštěvovat lékaře, uznávaného gynekologa – porodníka MUDr. Ladislava Kroftu v ÚPDM v Praze Podolí a sledovat vývoj nového človíčka pomocí 3D snímků a 4D videí.

Díky unikátním ilustracím uvidíme, co se děje v Gábinčině bříšku, a budeme moci pozorovat, jak se nastávající mamince mění postava. Dozvíme se také, jak to všechno prožívají i její nejbližší.

Naše hlavní hrdinka Gábina pokračuje:

Přiznávám, že jsem si dopřávala i na svatební cestě do Říma. Italské těstoviny, pizza, salátky, ale také jarní sluníčko a pohoda, vykonalo své. Ňam! Jo, cpu se, když mám pohodu, ale taky, abych ji měla. Už zítra mě čeká další návštěva u mého nového gynekologa dr. Krofty v Podolí. Vyměnila jsem ho za svého rodinného doktora a ještě pořád si na to musím zvykat. Moc toho nenamluví, a já bych toho potřebovala tolik probrat. Jakmile se však na obrazovce ukáže mrňousek, doktor se rozpovídá. Ani nedýchám. Nemůžu se nabažit povídání o hlavičce, ručičkách, nožičkách děťátka, ale i o milimetrech, o které povyrůstá. Už se těším.

No, i když nervózní jsem pořád. Minule mi nabírali krev, výsledky dají sežvýkat počítači, a ten mi zítra prozradí, zda naše miminko nemá podezření na Downův syndrom. Uf! Už aby to bylo za mnou. No jasně, že bojim, takže další hromádka dobrot je pryč.  Nu, dobrot,..právě jsem dojedla buřty s cibulí a celá nedočkavá sleduji Ríšu, jak mi na večeři chystá okurkový salát. Je to pravda, Ríša se snaží, zvládá i moje nálady. Jsem přecitlivělá, přiznávám, ale také cítím, jak se měním.  V práci se už nenervuji, cítím, že mi nastává jiná etapa života.

Kyselé chutě přiznává i manžel Richard:

„Je to tak, Gábince nestačím připravovat její kyselé laskominy. Taky vím, že to je zaručený recept na její chvilkové mrzutosti. Udělat ale například okurkový salát, abych uspěl, není jen tak, musím přesně trefit poměr pepře a octu. Ale snažím se.“ Je to pravda, Ríša je trpělivost sama. No, myslím, že si ale nestěžuje. Těhotenstvím mi narostla chuť nejen na kyselé, ale taky na Ríšu. O tom ale pššššššt…


Svatba byla pohádková, užila jsem si ji, i když jsem nepila. O to víc jsem si dopřála dobrot. A Ríša? Ten si to taky užil, ale všechno ustál.
A jak Gábina vypadá ve 12.týdnu těhotenství?

A co všechno už má drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Na vaše otázky, postřehy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra.

Příští čtvrtek:

Dozvíme se, jak dopadlo vyšetření u gynekologa, co „vychrlil“ počítač a zda Gábinino kyselé období pokračuje.

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Ultrazvukové vyšetření provedené u pacientky v 11. týdnu není běžnou součástí prenatální péče.  Vyšetření jsem provedl, abych upřesnil délku gestace při převzetí do péče. Z přiložené dokumentace nebylo zřejmé, kolik týdnů je žena těhotná. Sonografické vyšetření má v těchto případech pro určení stáří těhotenství zásadní význam. Nejvýznamnější sonografický parametr, který se využívá pro upřesnění stáří těhotenství, je maximální délka embrya. Údaj o poslední menstruaci nesouhlasí se skutečným stářím těhotenství až ve 30 %.  Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:27 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist