TĚHULKA LIVE! ve 20. týdnu: Cítila jsem pohyby, jásá Gábina

To je nádhera! Cítila jsem pohyby! No, nevím, zda to bylo určitě ono nebo nějaká zapomenutá bublina ve střevech. Vlastně to bylo dost podobný.

Jakoby někdo upustil uprostřed mého podbřišku nepatrnou bublinku. No, mohla to být „upomínka“ na mé pravidelné cibulové večeře, ale já jsem přesvědčená, že se ohlásila Nikolka. Když nemám pořád to bříško, tak „aspoň“ ty pohyby.I když jsem pořád nepřibrala víc jak ta dvě kila, myslím, že už se mi bříško přeci jen trochu zvětšilo. A díky pohybům se teď zase o něco víc cítím tou budoucí maminkou. Prý se podle toho ještě líp spočítá datum porodu. Jdu na to.

Je to fakt „jiný“stav

No, kdybych ale to miminko už několikrát neviděla na ultrazvuku, taky bych o svém mateřství občas zapochybovala. Ještě že mi občas dokážou připomenout i ty moje nevolnosti, že ten můj stav je skutečně „jiný“. Sice už nepřicházejí každé ráno, ale občas mi dobře není, a to třeba i během dne. Přijde to z ničeho nic. A taky se mě docela drží únava. Když jsme byli o tomto víkendu u babičky v Lanškrouně, vlastně budoucí prababičky, tak jsme přijeli až v neděli večer a víkend, který mívám částečně na uklízení, byl pryč.

Těšeníčko na mimi

Za to jsem si u sestřenic vybírala oblečky pro mimiko, obě mají několikaměsíční holčičky. Zatím to byl jen takový předvýběr a těšeníčko se na mimi. Moc jsme si to ale užily. Když si pak Ríša doma stěžoval, že ta vana není úplně čistá, udržela jsem se a jen jsem mu řekla: „Ríšánku, to ještě musí počkat, až se trochu vyspím.“

Vana se odsouvá

No a hned v pondělí jsme byli na oslavě promoce mého synovce, do postele jsem padla po půlnoci a ráno v půl sedmé vstávala do práce. Docela mě to zmáhá. Mám pocit, jako by žádná dovolená nebyla. Sorry, Ríšo, ale vana se zase odsouvá. Jediný večer, který jsem mohla obětovat lesklé koupelně, jsem strávila na focení. Myslím ale, že se to povedlo. Tedy povedlo se ukázat, že už to bříško trochu roste. Aspoň si to myslím. Domů jsem zase přišla úplně vycuclá.

Ríšo..

Ríšo, ty ale dobře víš, že jsou věci, na které najdu sílu skoro vždy. A ty i tebe baví víc, než vycíděná vana. Pojď ke mně…

Příště Gábinu čeká:

další vyšetření a ultrazvuk, na který se moc těší. Spolu s ní zjistíme, o kolik miminko poporostlo a co už umí.

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese:

tehulka@babyweb.cz

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

Dopřejte svému drobečkovi pohodlí v židličce Fábula. Může v ní svačit, hrát si nebo jen tak sedět a pozorovat okolí. Rodiče určitě ocení její variabilitu a praktičnost.

10.6.2011 9:31 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist