TĚHULKA LIVE ve 23. týdnu: Končím se sportem, přiznává Gábina

Je to tak, končím s veškerým sportováním. Doktor mi sice řekl, že do posilovny, samozřejmě když nebudu nic přehánět, klidně můžu, ale nějak nemám odvahu. A ani chuť. Každý večer přicházím z práce docela utahaná, do toho domácí „klasika“: vaření, praní, žehlení, uklízení. Pak už mám sílu se jen svalit do postele, k bedně anebo k Ríšovi. To jediné mě neopouští.

Všechno rozchodím

Opustila mě ale chuť jezdit na kole, ačkoli to prý taky můžu, ale mám strach, takže bych si to vůbec neužila. Stačí hloupý pád, náraz, ne ne, za to mi to nestojí. To raději budu hodně chodit, což mi všichni taky doporučují. Něco dělat musím, abych byla v kondici.

Lítací pralinky

I když je to brzo, tak už se podvědomě připravuji na porod. Snažím se trochu hýbat, zbytečně nepřecpávat… No, i když včera jsem snědla bonboniéru na posezení. Belgické pralinky do mě lítaly jedna za druhou. Ještě že to Ríša neviděl, nechce prý mít doma kouli.  Když před půlnocí dorazil, už jsem tu čokoládovou smršť (bonboniéra už byla hezky sešrotovaná pod hromadou novin do sběru) zajídala chlebem s máslem. Ríša se jen spokojeně pousmál nad mojí disciplínou.  Ježíš, teď mě napadá, že to vlastně nesmí číst! No, tak nebude. Stejně ten týden uběhne hrozným fofrem.

Kynoucí léto

Když ale myslím na to své bříško, a to, že jsem zhruba v půlce těhotenství, tak to zase tak neletí. A když si představím, že budu přes léto jen kynout a kynout, vždyť Nikolka se má narodit až v polovině listopadu, tak nevím. Dá se to vůbec tak dlouho vydržet? Ale jasně, že dá. Prostě se na tu svou holčičku – nějak si to vůbec nedovedu představit, že ji budu jednou držet v náručí – moc těším. A přiznávám, trpělivost není moje silná stránka.

Pusa přes celou hlavu

No jasně, už to vím! Já vlastně za tu bonboniéru vůbec nemohla! Vždyť jsem druhý den ráno šla na poslední ze série mimořádných ultrazvuků, aby ses, ty můj doktůrku, (promiň mi to tykání, nějak mi to jde samo, normálně bych se neodvážila, ale když se spolu díváme na toho mého mrňouska) přesvědčil, že je Nikolka, hlavně její páteř, na kterou nebylo minule dobře vidět, zcela v pořádku. „Tak, vaše miminko se mi moc líbí, všechno je v pořádku,“ byla věta, za kterou bych ti dala pusu přes celou hlavu! Spadl mi hrozný kámen ze srdce. Vyběhla jsem na chodbu a zulíbala svůj doprovod – kamarádku, to je v pohodě – ale i pana vydavatele tohoto webu, který přišel s doktorem Kroftou natáčet videorozhovor. Málem mu vypadla kamera z ruky. Ale já si nemohla pomoct. Byla to docela legrace. A hlavně, bylo mi skvěle.

Dítě? Pořád to nechápu…

Vždyť co je pro budoucí mámu důležitější, než zdraví a vůbec existence toho podivného tvorečka uprostřed jejího těla? Tvorečka, na něhož se strašně těší, s nímž si vypráví, cítí jeho první pohyby, přenáší na něj všechny své pocity, ať je to radost nebo strach. Tvorečka, který se vyklube odkudsi z jejích temnot a bude už napořád jejím dítětem? Pořád si to nedovedu představit.

Mámo, já vím

Asi to ta moje holčička vycítí. Při takových myšlenkách mě pokaždé „nakopne“, jako by chtěla říci: „Mámo, vždyť já jsem skutečná, nejsem tvůj sen. Taky se na tebe moc těším.“ V takových chvílích je pro mě celým vesmírem, jsme jen my dvě. Zase ale rychle na zem – když přijde Ríša z práce, chudák bere si služby, maká jako blázen, aby nás i hypotéku, uživil – dá mi ruku na bříško, Nikolka ho taky pozdraví. Zavrtí se, jako by všechno chápala. Možná, že opravu ví, že za tou tenkou kůží je táta. Je to zázrak, kterého se nemůžu nabažit.

Příště Gábinu čeká:

Po dlouhé době týden bez jakýchkoli vyšetření. Zjistíme, kam vyrazila o víkendu, zda už objevila tu nejlepší autosedačku a možná přemluví svého Ríšu ke společnému videorozhovoru.

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:32 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist