TĚHULKA LIVE! ve 25. týdnu: Nemám cukrovku! Jásá Gábina

Mám hroznou radost, testy na těhotenskou cukrovku dopadly dobře! Nakonec to nebylo vůbec tak hrozný, jak jsem od jiných spolutěhulí slyšela.

Do porodnice jsem dorazila v půl osmé ráno, nalačno, vypila jsem půl litru sladké dobroty, opravdu, moc mi to chutnalo, bylo to jako trochu přeslazená citronáda, a pak jsem načůrala do skleničky a celkem třikrát, zhruba po půlhodině, mě píchli do prstu.  To kvůli krevnímu obrazu, který měl prozradit, jak rychle moje tělo zpracovává cukry. Nebylo mi vůbec špatně, jen jsem se těšila do místního bufetu na chlebíček.

„Sladké“ mdloby

Byla tam ale jedna maminka, kterou to trochu zmohlo. Nevím, zda to bylo tím sladkým pitím, či odebírám krve, ale přišly na ni mdloby, takže si chvilku poležela na gauči.  Já byla před desátou se vším hotova a před chlebíčkem, přiznám, i před větrníkem, jsem stihla i běžnou těhotenskou poradnu.

Krásný druhý trimestr

Tlak úplně v pohodě, moč taky, „ano, cítím se skvěle, nebývám už ani tak unavená“, a už jsem byla hotova. Další termín za měsíc, to bude i s ultrazvukem. To se těším, protože uvidím svou Nikolku. Teď mi to vlastně došlo. Sice jsem prospala skoro celý víkend, ta práce mi fakt dává zabrat, ale všichni mi říkají, že mi to teď nějak sluší. A já se opravdu cítím báječně. Ty knížky mají asi pravdu, že druhý trimestr je nejlepší, že je tak trochu za odměnu. Žaludek se přestává houpat a vymýšlet si pekelné kombinace, jimiž se okamžitě musí naplnit a hlava už nesměruje tělo pokud možno směr postel. Je mi fajn, jako bych se znovu nadechla.

Ozývají se záda

Rovnou z cukrovkových testů jsem spěchala na další fotografování. To už byla pohoda, jen mě z toho dlouhého stání začala bolet záda. A to je novinka. Ještě do minulého týdne jsme vlastně nevěděla, že nějaká záda vůbec mám. Asi to ještě chvilku, obávám se, že až do porodu, už budu dobře vědět.  Když jsem se fotila v prádle, musela jsem asi hoďku postávat, nic moc. Na fotografování portrétů mi už dali barovou stoličku. To byla úleva!

Kde máš břicho?

Pořád ale slyším, kde mám břicho. Vždyť jsem přibrala šest kilo, tak to už někde musí být vidět! Já vím, na zadku a ve stehnech. Přesně to, co nechci.  Když se ale čeká holčička, tak se to prý do těchto partií vráží nejvíc. No co, tak to zase po porodu sundám.

Chodím, chodím,….

Na porod se už začínám připravovat. Hodně chodím. Přesně to mi doporučil doktor Krofta.  Chodím každý den a klidně i sama. Poprvé jsem sama obešla jen blok, ale postupně si zvykám a chodím na docela dlouhé večerní procházky. Je to docela fajn. Myslím si na své věci, koukám se letní přírodě, povídám si s Nikolkou. Ríša chodí domů až večer, někdy má službu, takže přijde až druhý den. Začínám si zvykat. Jinak to ani nejde.

Děda neposeda

Jo, o víkendu jsem měla návštěvu, mého taťku. Byla to legrace. On, takový „kdysi divoch“ pobíhal po bytě s prázdnou zavinovačkou. Zcela vážně trénoval.  Nedovedu si představit, jaké to bude, až se Nikola narodí. Doufám, že mi ji prarodiče půjčí aspoň na kojení. No a v noci o ni asi taky nebude dračka. Jé… Já už se tak těším!

Příště Gábinu čeká:

Bude mít za sebou přestavbu ložnice, kam chce umístit přebalovací pult a postýlku. Některým úpravám se zřejmě nevyhne ani koupelna. A také na videu uvidíme, jak probíhalo fotografování. To si rozhodně nenechte ujít!

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:33 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist