TĚHULKA LIVE! ve 27. týdnu: Začala jsem znovu cvičit, raduje se Gábina

Je to tak. Jako bych právě chytila druhý dech. Nevolnosti téměř ustoupily, dokonce i ta moje nekonečná únava se skoro vytratila, a já dostala chuť se hýbat.

Mám za sebou první hodinu pilates, bylo to fajn. Krásně se mi pak spalo a ještě jsem měla skvělý pocit, že se sebou po půl roce zase něco dělám. Cvičitelka mě na začátku ale upozornila, abych cvičila jen tak, co mi tělo dovolí. Taky mi potvrdila, že by bylo dobré začít chodit na cvičení pro těhotné na balóny. Je to dobrá příprava na porod. Už po nějakých „balónech“ pátrám.

Šlapu schody

Taky chodím každý večer na procházku. Přestala jsem jezdit i výtahem a hezky šlapu po schodech. Bydlíme ve třetím patře, tak to nějaký pohyb vydá. Jinak mi cvičitelka řekla, to, co většina lidí: že je vidět, že budu mít holčičku. Bříško mi skoro neroste, a to jsem v polovině šestého měsíce, ale všechno se mi ukládá do šířky.

Nejím blbosti

S tím nic nenadělám, jen snad to, že nebudu jíst blbosti. Držím se, jím, pravidelně, pokud možno zdravě, i rybí polívku jsem si dala, a to jsem ji nikdy nejedla. Večer si dělám zeleninku, a když se vrhám na sladké, tak si dopřeji jen pár sušenek, žádnou čokoládu. Sušenky si kupuji jen v malém balení, protože jakmile je otevřu, tak je všechny sním. Už mám 72 kilo, nepřibrala jsem moc, ale mám dojem, že to v poslední době nějak naskakuje. Jako bych přibrala kilo každý den.

Štítná žláza

Jsem ráda, že mám za sebou kontrolu štítné žlázy. Od mých osmnácti mě trochu zlobila, tak mě doktor poslal na vyšetření. Krev i tlak jsou v pořádku, ani štítná žláza se nezvětšuje. Na další kontrolu mám přijít až v šestinedělí, i s Nikolkou. Jsou zvědaví na miminko a zároveň zkontrolují, zda se porodem nic nezměnilo. No, snad to bude v pohodě.

Víc brečím

V pohodě jsem teď docela i já, protože nejenže ustoupily nevolnosti, ale dokonce chodím i míň čůrat. Možná zase o to víc brečím. Člověk si asi nevybere. Je to fakt, to musím přiznat, že jsem pořád citlivější a plačtivější, chudák Ríša. O víkendu jsem byla zase bez něj. Byl na služební cestě, vrátil se v neděli navečer, a ještě musel do práce.

Holčičí mejdan

Tak jsem si to vynahradila s kamarádkami, v sobotu jsme byly na koupališti, ale do rybníka jsem nevlezla, dávala jsem si jen studenou sprchu. Ale bylo to fajn. Pak jsme měly holčičí posezení, od šesti až do jedenácti večer. Byla to pohoda, všechno jsme probraly. No, vlastně skoro všechno. Mluvit bychom mohly asi pořád.

Těšíme se na ultrazvuk

V neděli jsem trochu uklízela a hodně relaxovala. Už se moc těším na příští víkend, jedeme do Harrachova. Plánujeme procházky, výlet lanovkou, někde si dáme něco dobrého. A taky se už s Ríšou oba moc těšíme na ultrazvuk na konci srpna, Ríša uvidí poprvé Nikolku. To čekání je nekonečné! Ríša sice se vším souhlasí, ale prý pořád mluvím za něj. Na příští týden asi něco chystá. Tak to se mám na co těšit!

Příště Gábinu čeká:

Přijde o svůj deník? Co plánuje její manžel?

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:34 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist