TĚHULKA LIVE! ve 30. týdnu: Dostávám se do naprosté pohody

Nikdy bych tomu nevěřila, že na začátku sedmého měsíce to bude zase jinak. Jako by se najednou všechno zklidnilo a já si jen tak pluji. Nevolnosti už polevily dřív, ale nyní mě naštěstí opustily i problémy se spaním, a ani v noci už neběhám tolik na malou. Je mi úplně blaze a jen si tak „těhotním“. Máte to taky tak?

Blaze si těhotním

Těhotním, ale nepřibírám, od začátku těhotenství mám navrch jen šest kilo, držím se. Pořád se snažím jíst pravidelně a zdravě.  Asi si to Nikolka sama zařídila, že už netláskám tolik sladkého, jako v prvních třech měsících. To jsem se bála, že bude mít jedna z nás cukrovku. Teď už sladké vůbec nemusím. To se mi vlastně ještě nestalo. Dřív bych nezvládla jediný den bez nějaké sladké dobrůtky. Nikolka mě postupně celou „předělává“. Taky to tak cítíte?

Potkal mě rozum

Moje proměna jde tak daleko, že jsem se dokonce „přistihla“ při rozumném uvažování. Jasně, dělám si legraci, ale nějak se mi rozleželo, že není možná úplně dobrý nápad letět v osmém měsíci letadlem. Tak jsem se s kamarádkou v Turecku domluvila, že se za ní vydáme, až bude Nikolka na světě. Nic mi za to riziko nestojí.

Jdu do klidu

Asi jdu celkově tak nějak „do klidu“. O víkendu se moc těším, že v neděli, kdy má Ríša službu, vyrazíme s kamarádkami na túru. Nejvíc se ale těším, jak si doma v klidu sednu a budu přebírat oblečky, abych zjistila, co už mám a co ještě musím dokoupit. Samozřejmě, že tu vaničku jsme taky ještě nekoupili. Snad už příští týden.

Ríša viděl Nikolku

Jinak jsem byla úplně blažená v pondělí, kdy jsem zase viděla svou Nikolku. Na ultrazvuku byl i Ríša. Viděl ji poprvé. Doktor nám, prý jako bonus navíc, pustil i nahlas Nikolčino srdíčko. Chtělo se mi radostí brečet. Myslím, že Ríša byl taky naměkko, tak mě aspoň chytil „chlapácky“ za kotník.  Dostali jsme i Nikolčin obrázek a celý ultrazvuk nahraný na DVD. To vám dnes představuji. Doktor mě, vlastně nás oba, moc potěšil, byl v miminkem moc spokojený. Už váží přes 1300 gramů! Jak já se na tebe, Nikolko těším!

Ošetřující lékař, MUDR. Ladislav Krofta CSc:

Provedli jsme běžné těhotenské vyšetření, to znamená krevní tlak, moč a krevní vyšetření, která se provádějí u všech maminek v tomto gestačním týdnu. To abychom věděli, jak to vypadá s vaším krevním obrazem a s nejběžnějšími infekcemi. Vaginální vyšetření, protože se cítíte dobře, jsem neprováděl. Na ultrazvuku jsme se hlavně dívali, zda miminko roste dobře. Kdyby byl nějaký problém s výživou miminka, projevilo by se to ve změnách jeho růstu. Proto jsem se dnes zaměřil na růst, ale samozřejmě jsem prohlédl pokud možno všechny orgány.

Důležité je, že máte normální množství plodové vody, tady je nosík, pusinka. Vidíte, že v této oblasti je miminko zcela normální. Vidíme i nosní kost, hřbet nosu, horní a dolní ret, bradičku. Oči, oční čočky. Případné odchylky a růstové vady jsme již řešili dříve. Jsou ale určité typy vrozených vývojových vad, které se mohou výjimečně manifestovat až takto pozdě. Růst je však v pořádku, váhový odhad je 1336 gramů. Placenta je v pořádku, vody je tam dost. Miminko se mi moc líbí!

Příště Gábinu čeká:

„Babský“ výlet a pak inventura oblečků. A také vám představíme, jak prožíval své první „setkání“ s miminkem manžel Richard.

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:35 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist