TĚHULKA LIVE! ve 31. týdnu: Začínám se těšit na mateřskou!

Je mi sice fajn, ale myšlenky na práci mě už definitivně opouštějí. Za tři týdny nastupuji na mateřskou, ale duševně jsem na ní už teď. Jen těžko se soustředím na něco jiného než na Nikolku a na to, co ještě musím zařídit, sehnat, koupit, připravit.

Už se nemůžu dočkat, až si doma v klidu všechny věci pro ni vyperu, vyžehlím, načančám. A udělám velkou inventuru, jestli mi ještě něco neschází. To mě teď skutečně zajímá nejvíc. Vždyť to miminko ve mně už reaguje pohybem na zvukové podněty. Většinu času sice prospí, ale pokud je vzhůru, má otevřené oči. Musím na to pořád myslet. To už je fakt člověk. O tom všem se dočtete zde.

Ponožtititičky

Nakoupila jsem i teplé oblečky do porodnice, už mi scházejí jen rukavičky a ponožky, vlastně ponožtičky. Ježíš, já samou radostí začnu šišlat už teď! No, aspoň pak nebudu šišlat na miminko. To se prý nemá. No, aspoň ze začátku to snad nebude vadit. Že jo? Snaží se i babička, koupila mi osušku se žínkou a teploměr do vaničky.

Koupelnička z obýváku

Ano, světe div se, konečně jsme my s Ríšou přitáhli domů vaničku! Stojánek jsme nekupovali, rozhodli jsme se, že holčičku budeme koupat pěkně v obýváku, ať se všichni mohou kochat. Ještě mi schází podložka do vaničky, ale já teď vlastně ani nevím, jestli je potřeba. Máte s ní zkušenosti?

V poslední době je mi tak dobře (musím to honem zaklepat, nejsem ani unavená, přešly i potíže se spánkem), že jsem se dokonce vypravila do posilovny. No, nic moc jsem neblbla, jen dvacet minut chůze na pásu, patnáct na kole a trochu jsem si protáhla ruce. Nějak mi ten pohyb začal scházet. Tu noc jsem spala jak zabitá.

Porod mě odradil

Jinak na procházky chodím pořád a k nám domů, do třetího patra, taky poctivě šlapu. Nějak jsem proto zatím neměla ani potřebu přihlásit se na balóny, tedy na cvičení na balónech.  Tak jsem aspoň pro klid duše otevřela bichli o mateřství a začala studovat porod. A zase jsem ji rychle zavřela. Bylo to tak naturalisticky líčené, že mě to trochu vyděsilo a já se místo těšení na miminko začala bát porodu.  Hned jsem sama sebe ujistila, že už nic číst nebudu a nechám vše na přírodě. Vždyť naše babičky, možná i maminky, to taky tak měly a všechno zvládly.

Jinak se už zase těším na svou holčičku, kterou uvidím příští týden na ultrazvuku. Už mám v hlavě fakt jen to miminko. Ríšo, ty to ale chápeš, jako správnej chlap, že jo?

Příště Gábinu čeká:

Bude se chystat na další „setkání“ se svým miminkem pomocí ultrazvuku a bude mít za sebou víkend plný oslav u příbuzných. Bude z toho kilo navíc?

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

 

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:36 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist