TĚHULKA LIVE! ve 32. týdnu: Už jsem si pochovala miminko!

Je to tak. Už jsem si pochovala dokonce miminka dvě! V poslední době se mi skoro každou noc zdá o Nikolce, o tom, jak ji držím v náručí, přebaluji, oblékám, ňuchňám si ji. Je to nádherný pocit.

Už vlastně nejsem schopna myslet na nic jiného, než na toho malého tvorečka, který je ve mně. Nemůžu se toho pocitu nabažit. Taky to tak máte? No a pak jsem si pochovala „skutečné“, tedy už narozené miminko. Pětidenního chlapečka od sestřenice. Naprosto mě to dostalo. Vlastně od té doby se mi zdá, jak si chovám tu svou holčičku.

Šířím nákazu

„Nakazila“ jsem se čerstvým miminkem, ale i já jsem možná trochu „nakažlivá.“ Většina mých kamarádek teď přestává mluvit o mejdanech a začíná se rozněžňovat nad mým bříškem. A docela nepokrytě přiznávají, že by taky chtěly miminko. Všechny jsou zhruba v mém věku, je jim kolem třiceti. Ani se jim nedivím. V neděli se všechny zase sejdeme na našem pravidelném babinci, tak už se moc těším. Jsem sice mezi nimi jediná těhulka, ale myslím, že to nebude dlouho trvat a bude nás víc. Aspoň mezi těmi, které mají partnera. Ono dnes najít toho „pravého“ je asi docela pěkná fuška. Holky, přeji vám hodně štěstí. Však to za pár dnů zase všechno pěkně probereme.

Připravuji se na porod

A už zase „ulítávám“ k Nikolce. Už jsme jí koupili monitor dechu, mám i kojící polštář, prý je to úplně prima věc. Máte s ním nějaké zkušenosti? Taky trochu cvičím, dopřávám si hodinu týdně pilates, je to docela fajn. Všechno už vlastně směřuji k přípravě na porod. Sice jsem knihu o porodu rychle zavřela, jak jsem psala minule, jenom mě to vyděsilo. O to víc se soustřeďuji na ty příjemné věci. Sháním nějaký župánek a košili do porodnice a taky přemýšlím, jestli si mám připlatit nadstandard nebo být raději na pokoji s ostatními maminkami. Poraďte mi prosím, jaké s tím máte zkušenosti. Na všechny maily moc ráda odpovím.

Berou mě křeče

Bříško mi zase poporostlo, i když mám pořád svých 72 kilo. A víte, kdy mám to bříško největší? Ne po jídle, ale večer. Nevím, čím to je. Ohýbání i úklid mi dělají trochu problém. Taky mi začínají natékat nohy a v noci mě občas berou křeče do lýtek. Prý je to normální.

Čím mám větší bříško, tím se miminko i víc hýbe, nebo aspoň ty pohyby cítím jasněji. Vypadá to, že Nikolka bude noční ptáče, protože každý večer kolem půl jedenácté to začíná. Holčička se mele, jakoby snad cvičila. Anebo že by si jen stlala? Chvíli je „divočina“ a pak obě usneme. No, vlastně všichni tři, když to Ríša stihne z koupelny. Teď už se zase těším na zítřejší ultrazvuk, až uvidím svou holčičku. Už jen dva týdny a jsem na mateřské. Už aby to bylo.

Gábinu příště čeká:

Dozvíme se, jak proběhl ultrazvuk, jak miminko poporostlo i jak proběhl babinec s budoucími „tetičkami“ a možná i brzkými těhulkami.

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

10.6.2011 9:36 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist