TĚHULKA LIVE! ve 34. týdnu: Nikolka bude mít spoustu „sourozenců“

Milé spolutěhulky! Je moc fajn vědět, že v tom Nikolka není sama, že se jí vlastně narodí hromada „bratříčků“ a „sestřiček“! Píšete dopisy, které nám dodávají spoustu elánu. Nikolka z nich asi měla při čtení také radost, protože se pěkně vrtěla… Tady jsou moje odpovědi a ještě jednou Vám všem moc děkuju za všechny užitečné rady a povzbuzení.

Zdravím, Gábino,

Každý týden čtu na stránkách, jak se daří a jak rostete. Sama budu také poprvé maminkou, nyní jsem v 31. týdnu těhotenství, takže vždycky když čtu Vaše pocity, zavzpomínám, jak jsem se měla pár týdnů zpátky.

Čekáme kluka, takže mám naopak bříško do špičky a taky mi připadá, že to snad každý pozná – hlavně ženy hádají kluka, kdežto muži hádají holku.

Přeji Vám pohodový zbytek těhotenství, sama chodím do poslední chvíle do práce, protože je mi fajn, ale od příštího týdne již zůstávám doma a pomalu začnu dokupovat věci.

Určitě Vás budu dál sledovat!

Zdraví Gábina Kotrcová

(14. srpna 2009)

Milá Gábino,

Moc mě těší, že koukáte na Babyweb a prožíváte se mnou chvíle, které máte sama už za sebou 🙂

Já bych také chtěla do poslední chvíle chodit do práce. Alespoň tam člověk myslí na jiné věci než na plínky, odsávačky, dupačky apod. … 🙂

Hodně štěstí a díky,

G.

Ahoj Gábi,

jsem teprve ve 14. týdnu těhotenství – prvního, je mi 29 let.

Já se asi do 10. týdne cítila dost zle, pořád nevolnosti, strašně nízký tlak, celkově i nálada dost dole… Ale teď se to čím dál tím víc lepší. U mne to s jídlem vypadá úplně opačně než dřív. Jím zdravěji, než kdy předtím. Říkám si, že děťátko bude asi hodně po mém muži, kterému se člověk nejvíce zavděčí ovocem a zeleninou. Já naopak normálně měla moc ráda maso, teď mi skoro ani nechybí a když ho pár dnů nemám, nic se neděje.

Před týdnem jsme byli s mužem poprvé spolu na ultrazvuku – miminko se hýbalo a musím říct, že oproti minulému ultrazvuku už mnohem ladněji :-). Oba jsme taky byli dojati, můj muž se pořád jen pochichtával radostí… Bylo krásné sledovat to naše děťátko, vidět, že tam v tom břiše opravdu je, že vnímá, je aktivní, reaguje. Že už je prostě osobnost. Já jsem si více přála kluka, můj muž zas holčičku, ale je nám to čím dál tím víc jedno! Oblečky stejně shromažďuju tak barevné, aby to bylo pro obě pohlaví – nemám ráda ani růžovou ani modrou barvu, takže to řeší různé žlutavé, okrové, zelenkavé… 🙂

Přeju ti moc pěkných chvil ještě do porodu a zdraví pro vás obě i tatínka!

Marie Sommerová

(3. září 2009)

Milá Marie,

Také se snažím jíst zdravě, jím dokonce i rybí polévky, které jsem nikdy neměla moc v lásce. Teď mi to i chutná, ale snažím se hlavně kvůli malé.

Uvidíte, že v čím vyšším stadiu těhotenství budete, tím líp rozpoznáte různé orgány Vašeho drobečka, dokonce i rysy tváře. Navíc v dnešní době, kdy Vám mohou udělat i 3D snímky, je báječné přesně vidět, jak Vaše miminko vypadá.

Maruško, hodně zdraví pro Vás i mrňouska, ať už to bude chlapeček nebo holčička 🙂

Držím palečky, G.

Ahoj těhulko,

jmenuji se Martina a gratuluji Ti k mateřství!

Jsme na tom stejně, já jsem také v jedenáctém týdnu, akorát s tím rozdílem, že já čekám dvojčátka. Musím říct, že Tvá fotka z 11. týdne je fakt dobrá, klobouk dolů! Já už bříško mám a ne právě malé. Snažím se jíst zdravě a v malých porcích, ale upřímně si myslím, že tím to nabírání neovlivním.

Mám za sebou taky první důležité vyšetření krve a dopadlo dobře, takže neboj, i u Tebe bude určitě vše v pořádku. Jak jsi na tom s výbavičkou? Já už pomalu začínám. Pro dva je toho potřeba dost, tak musím postupně. Největší problém u mne asi bude kočárek. Mimochodem, víš už, jestli to bude holka nebo kluk?

Tak se měj hezky a držím palečky.

Martina P.

(6. září 2009)

Ahoj Martino,

Moc gratuluji k dvojčátkům. Už víš, co to bude? My čekáme holčičku Nikolku. Také jsme si oddechly, krevní testy dopadly dobře, jsme obě v pořádku.

Velikost a tvar bříška mám daný geneticky po mamince. Když čekala mne, tak do sedmého měsíce nebylo ani poznat, že je těhotná. Navíc, Vy jíte za další dva! Tak není divu, že máte bříško o něco větší 🙂

Měla byste mě vidět teď, ve 32. týdnu. Už mám pořádný pupek!

Martino, z výbavičky už mám skoro všechno kromě kosmetických přípravků. Hodně věcí jsem dostala od přátel a rodičů. Ale nebojte, do porodu ještě času dost. Všechno zvládnete pořídit.

Marti, držím vám palečky. Zdraví pro vás všechny tři i tatínka!

Gabča

Milá Gábinko, vlastně už maminko,

sice mám už jedenáctiměsíčního chlapečka, ale znovu a znovu si připomínám ty krásné chvíle, kdy jsem ho nosila v bříšku a těšila se s manželem na jeho příchod na svět.

Sleduji průběžně Vaše těhotenství a otázky, proto bych Vás chtěla uklidnit a zároveň i poradit.

Prvních věciček nemusíte mít moc, děťátko z nich rychle vyroste.

Velmi užitečná mi přišla bodýčka, na zimu si pořiďte kombinézku, je praktičtější a teplejší než jednotlivé díly.

Ptala jste se, jestli máte k vaničce mít i podložku. Odpovídám rozhodně ano.

Může se Vám hodit úplně obyčejná odsávačka za 60 Kč Baby Nova. Pro všechny případy. Já měla prsa hrozně nalitá a trvalo mi to 3 týdny, než jsme se znovu naučily kojit.

Co je výborná věc, je baby-vak a klokanka, monitor dechu a lehátko na hraní. Kojící polštář nebo kolébka, to je jen na chvíli, takže to si ani nemusíte pořizovat.

Velmi Vám doporučuji knihu Vše o matce a dítěti od Dorothy Einonové, je od narození do 6 let. A také Vám doporučuji si ji prostudovat, ještě než porodíte. Potom na to opravdu nebudete mít čas, ale to už Vám jistě někdo říkal 🙂

Přeji Vám hodně štěstíčka a zdravíčka, jak pro malou tak pro vás.

S pozdravem Helena S.

(4. září 2009)

Milá Heleno,

Velmi Vám děkuji za Vaše rady a věřím, že pomohou nejen mně, ale i ostatním návštěvnicím stránek babyweb.cz

I Vám hodně štěstí!

Gabča

Ahoj Gabčo,

předem svého emailu Tě velmi zdravím. Každý čtvrtek se dívám na Babyweb a sleduji, jak se obě dvě s Nikolkou máte.

Je mi třicet a čekáme také své první miminko – taky holčičku a moc se těšíme.

My jsme právě ve 28. týdnu a termín máme 7. 12. 2009. Kdy máš termín porodu Ty?

Chtěla jsem se Tě zeptat, jaký jste koupili kočárek. My vždycky něco vybereme a pak se o něm někde zmíníme a vždycky dostaneme nějakou špatnou referenci. Ale přijde mi, že každý má jiný vkus, takže se vždycky někdo ozve, že tenhle není ten pravý.

Taky se scházíme s partou holek a jen já jediná jsem těhulka. Vždycky se na ně těším, jelikož ony si stále hledají partnery, tak ta témata jsou opravdu zajímavá. Posledně jsem jim pouštěla na DVD 3D ultrazvuk a vydržely se dívat asi jen 5 minut… no jo, teď má každá z nás holt jiný zájem 🙂

Gabčo, chodíš na nějaký předporodní kurz? A pročítáš literaturu? Já budu maminka začátečnice, kolem sebe nemám moc maminek s miminky, naše parta z vysoké školy se většinou drží svobodného života zatím bez miminek, tak to budu muset vyzkoušet jako první 🙂

Tak se mějte, holky, zatím krásně!

Katka z Brna

(17. 9. 2009)

Ahoj Katko,

Děkuji za milý mail. Termín porodu mám 14.11. Konečně mi to začíná utíkat.

Kočárek mám značky Quinny. Vybírala jsem ho, jako každá ženská, podle designu a barvy 🙂

Nikolce jsme vybrali červený kočárek – dvojkombinaci ( korbička + golfky).

Z vlastní zkušenosti bych Ti doporučovala něco málo si přečíst, ale nepřehánět to. Myslím si, že čím míň toho člověk ví, tím líp 🙂

Katko, s kamarádkami jsme na tom obdobně. Ve svém okolí jsem jediná těhulka. Ale tím, že jsem první, tak jsou ostatní zvědavé a já jim můžu předávat své „bohaté“ zkušenosti a rady-)

Katko, držím palečky a přeju vám, abyste byly obě dvě zdravé. Vždy, když pomyslím na strach z porodu, tak si řeknu: naše mamky to zvládly, my to taky zvládnem!

A my to zvládnem!

G.

Co čeká Gabču příští týden?

Další vyšetření na „dopplera“ a určitě i nějaké překvapení. Jestli se chcete Gabči na něco zeptat nebo jí jen tak poslat vzkaz, můžete využít její email. Určitě Vám ráda odpoví.

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

Dopřejte svému drobečkovi pohodlí v židličce Fábula. Může v ní svačit, hrát si nebo jen tak sedět a pozorovat okolí. Rodiče určitě ocení její variabilitu a praktičnost.

10.6.2011 9:37 | autor: Magdalena Holancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist