TĚHULKA LIVE! ve 35. týdnu: Nikolko, zůstaň se mnou, přeje si Gábina

Je to tak. Jsem vděčná za každý den, kdy moje holčička „smí“ ještě zůstat v mém bříšku. Snažím se udržet nervy na uzdě, ale není to jednoduché.

Dnes mě čeká další monitorové vyšetření, jak se mojí holčičce v bříšku daří a jak dlouho tam ještě bude moci zůstat.  Je to dost zvláštní pocit. Sice se na ni moc těším, ale přála bych jí, aby mohla v bříšku zůstat, co nejdéle to půjde. Vím ale, že se musí její stav, tedy to, jak jí moje placenta vyživuje, pořád sledovat. Sice už má dvě kila, i já jsem zase přibrala, ale podle doktora a jeho různých měření by Nikolka měla být větší. Je pravda, že mám mnohem menší bříško než ostatní maminky v tomto týdnu.

To se někdy stává

Hned jsem se proto doktora ptala, jestli to třeba není tím, že jím málo, i když si to nemyslím. Řekl mi, že určitě ne, že se to prostě někdy stává. A když už to nepůjde jinak, doktor rozhodne, zda mi vyvolají porod nebo půjde miminko ven císařským řezem. Mrzelo by mě to. Strašně bych byla ráda, kdyby to všechno šlo přirozenou cestou. Zdraví mojí holčičky je ale to nejdůležitější, a tomu jsem ochotna všechno podřídit. A svému doktorovi naprosto věřím. Co řekne, bude určitě to nejlepší pro nás obě. Ujistil mě, že i když se holčička narodí dřív, jistě brzo všechno dožene. Docela mě to uklidnilo.

Vrátily se mi nevolnosti

Jinak se mi zase vrátily nevolnosti, nezvracím, ale je mi někdy pěkně špatně, až mě to vzbudí. Možná to budou trochu nervy. Taky mi začínají natékat ruce i nohy. To se ale všechno vydrží, hlavně aby to všechno dobře dopadlo. Tašku do porodnice už mám sbalenou, nachystáno mám i všechno pro miminko. Na Nikolku už dokonce čekají v postýlce její hračky, to aby se tam nebála.

Pořád spím

Jinak je na mě příroda hodná, protože většinu nervů zaspím. Já vlastně spím skoro pořád. Jsem už týden na mateřské a dost si ji užívám. Ráno si kolem sedmé dám lehkou snídani, to aby holčička neměla od večera hlad, pak chvilku přemýšlím, co všechno ten den budu dělat, a najednou se znova probouzím a zjistím, že je jedenáct hodin. To je nádhera! To jsem zažila naposledy o prázdninách na střední škole. Zdají se mi samé krásné sny, asi to vyhovuje i Nikolce, spinká hezky v klidu se mnou.

Co je na světě nejsladší?

Tak už si jen musím držet palce, aby to přivolání mojí holčičky na tento svět bylo co nejpozději. Taky jsem si vzpomněla na tu krásnou pohádku, ve které chytrá horákyně odpověděla na otázku, co je na světě nejsladší, že spánek, který pohladí každou bolístku a pomůže aspoň na pár hodin zapomenout. Jak pravdivé. Moc mě potěšilo, jak se se mnou rozloučili v práci. Koupili mi peřinku a polštářek do postýlky a album, asi poslouchali, o čem si povídám, že ještě potřebuji. A šéf mi dal krásné holčičí šatičky i s botičkami, lakovkami.

Rajská premiéra

Neskládám zbraně. Snažím se pořád něco dělat a zaměstnávat tak ruce a hlavně hlavu. O víkendu jsme měly s holkama prima akci: místo pokecu v kavárně jsme se sešly u mne doma a společně jsme se učily vařit. My fakt asi stárneme nebo co! Jedna naše kamarádka pracuje jako servírka a tak si od kuchaře vyžádala recept na rajskou omáčku. Nebylo to nic jednoduchého, ale myslím, že se nám povedla. Měla jsme navařeno na dva dny.

Svíčková nebo prádélko?

A tento víkend bude ve znamení svíčkové. To by bylo, abychom ty naše chlapy neohromily! Nikdy bych tomu nevěřila, ale všechny jsme se shodly, že ti naši miláčkové měli po dojedení rajské blaženější výraz, než když se jim ukážeme v novém prádélku!  Docela jsme se nasmály. Už se těším na tento víkend. Doufám, že ještě budu smět držet pohromadě.

Příště Gábinu čeká:

Vyšetření na monitoru a možná už rozhodnutí, jak dlouho bude Nikolka ještě v bříšku. Moc držíme palce!

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Komentář k obrázku: Popis vývoje plodu matky – týden 35.

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:37 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist