Těhulka LIVE! Veronika

Čekáte miminko, případně se na něj teprve chystáte? Máte spoustu otázek či pochybností a chuť sdílet své těhotenské prožitky s ostatními?

Co je Těhulka LIVE!? Unikátní projekt, ve kterém se dozvíte mnoho zajímavých věcí o těhotenství, porodu i šestinedělí, a to neméně zajímavým způsobem. Podporujte se navzájem s Těhulkou LIVE! i s dalšími budoucími maminkami z KLUBU TĚHULEK!

Těhulka LIVE! Veronika

Jmenuji se Veronika. Nedávno jsem oslavila 29. narozeniny (k oslavě se ještě vrátím v některém z dalších zápisů, protože byla v mém těhotném životě docela velkým zlomem). Jsem tři roky vdaná, a protože jsme s manželem oba prvorození, hned po svatbě nebraly dotazy na rozšíření naší rodiny konce. Jenže – ještě jsme se na to necítili. Nechtěli jsme se do ničeho nechat zahnat, jen protože je to „logický další krok“. Zkrátka nám bylo skvěle ve dvou. A vlastně je pořád. Ale když konečně všechny přímé i nepřímé narážky okolí utichly, mohli jsme na toto téma konečně mluvit my. Spolu. Asi rok jsme mluvili a hledali nejlepší okamžik. Jenže ten by podle našich kritérií asi nebyl nikdy. A tak jsme se přestali řídit raciem a jedné ovíněné noci udělali spontánní rozhodnutí. Prášky letěly do koše. Ale vlastně o nic nešlo – nic se nezměnilo. Rozhodně jsme chtěli nechat vše náhodě a vlastně jsme ani nespěchali – takže žádné měření bazální teploty, žádné počítání plodných dnů, žádné krycí názvy pro náš milostný život typu „jdeme dělat dítě“. Prostě jsme to nechali plynout.

Služební cesta v Paříži a na dlouhou dobu moje poslední rande s alkoholem. Kdybych to věděla, naliju si těch skleniček výborného (a jistě patřičně drahého) červeného vína na pracovním obědě víc. Ale mohla jsem to tušit. A taky jsem to trochu tušila. Obvykle mé tělo nemívá zpoždění. Vrátila jsem se ve středu v noci. Čtvrtek byl čtvrtým dnem čekání na Godota.

Večerní testování:
Tak co?
Tak nic. Asi nic.
Vážně? Ach jo.
Já vím. Ach jo (trochu zklamání, trochu úleva). No, možná tady něco je.
Cože, ukaž. No, dyť tady je.
Nevím, je to moc slabý. Zkusíme to ráno. Stejně se to má dělat ráno. Můžu si dát víno?
Dnes ne.

Ranní testování:
Tak co?
Tak jo.
Tak jo?
Jo. Bože… Řekni něco. Máš radost?
Musím to rozdýchat. Je to super? Máme radost? Dej mi chvilku.

Můj skvělý muž, který se – i když jsme o tom moc nemluvili (ale po tolika letech soužití ho znám a poznám) – na naše dítě těšil, teď sedí nehybně na pohovce. Místo skákání radostí, záplavy štěstí a oslav na sebe jen nevěřícně koukáme. Máme trochu strach. Možná máme docela velký strach. A Ty už v mém břiše začínáš růst.

Buďte při tom od 27. listopadu 2012 každé úterý na hlavní stránce Babywebu. Kromě autentických záznamů průběhu těhotenství Veroniky vás čekají i zajímavé novinky.

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist