Těhulka LIVE! Veronika (13): Břicho jako magnet

Jdu po chodbě v práci. Proti mně kolega, se kterým se sotva znám. Obvykle se mineme s obligátním „Dobrý den“ proceděným skrz zuby. Najednou je všechno jinak. Najednou se usmívá. Najednou se zastaví naproti mně. Najednou cítím jeho ruku na břiše. „Můžu? A co to bude? Určitě holka? Že jo? To jsem si hned myslel. To se pozná. Holky dělají kulatá břicha…“ Stihnu jen párkrát přikývnout a je pryč. Podobnou situaci zažívám poslední dobou celkem často. A vadí mi to?

Ještě před pár měsíci bych řekla: určitě ano. Sama jsem nikdy těhotným na břicho nesahala – přišlo mi to příliš intimní. Navíc nechápu, co z toho ten „osahávač“ vůbec má. Pohyby v 99 % takto náhodným krátkým šáhnutím stejně neucítí. Co tedy lidi na vzdouvajících se pupících těhotných žen láká? Na tohle pořád odpovědět nedokážu. Ale to, že se moje břicho stalo magnetem pro známé i méně známé kolemjdoucí ruce, mi kupodivu vadit přestalo.

Asi trochu maminovatím. Dřív bych totiž byla cizími doteky naprosto pohoršena. Dokonce ještě na začátku těhotenství, když už (v daleko menší míře) tyto břišní osahávačky začaly, jsem vymýšlela strategie protiútoku. Například jsem chtěla s nevinným: „A můžu si na oplátku taky sáhnout?“ položit osahávači/osahávačce ruku na jeho/její (samozřejmě netěhotné) břicho. S kolegyní jsme vymýšlely potisky na trička „Nesahat!“ nebo „Pozor, vysoké napětí!“ v oblasti pupíku. Rozčilovala jsem se, že to, co za jakýchkoliv jiných okolností bývá považováno za sexuální harašení, se najednou v případě těhotných stává něčím naprosto společensky přijatelným. Jenže čím víc se mi nadouvají šaty, tím míň mi podobné narušování mého osobního prostoru vadí.

Zjistila jsem, že břicho může být výhoda. Z několikadenního pozorování jsem vyvodila následující závěry: Víc lidí se na mě usmívá. Víc lidí se se mnou dává do řeči, aniž bychom řešili nějaké pracovní záležitosti. Někteří kolegové mi dokonce nosí různé pochutinky. Ti, se kterými jsem v minulosti měla spíš chladnější vztah, najednou vyhlásili příměří. Co na tom, že si do mého oblečení čas od času někdo utře ruku. Jednoduchá matematika pořád hraje ve prospěch břicha. Přesto – aby to nebylo zase všechno tak růžové – začala jsem sepisovat největší perly, které v souvislosti se svým těhotenstvím slýchám. Nejednou jsem se pobavila. A zároveň pomalu vznikl seznam toho, co nikdy NIKDY neřeknu žádné těhotné ženě (ostatně většina z toho by mě ani nenapadla):

„Ježiš, ty máš ale VELKÝ břicho! Nečekáš dvojčata?“
„Holky berou krásu, kluci ji naopak dávají. Co čekáš, kluka?“ „Ne, holčičku.“ „Aha, z toho si nic nedělej.“
„Za chvíli budeš stejně vysoká jako široká.“
„Bože, kdo ti to udělal? Kdy se toho zbavíš?“
„Máte už jméno?“ „Ano. Anita.“ „Aha.“
„Ty už jsi pěkně tlustá… chci říct zakulacená. Taková pěkná baculka.“
„Ahoj kuličko. Kolik už jsi přibrala?“

Obzvlášť poznámky, které se nějak dotýkají tloušťky, mi vždycky projedou mozkem jako jehla. Možná je to tím, že jsem v pubertě prožila nepříjemný (ale naštěstí poměrně krátký) boj s poruchou příjmu potravy. A i když je to dávno za mnou, myslím, že člověk se nikdy nezbaví toho slabounkého hlásku uvnitř hlavy, těch prvních tří sekund, ve kterých ho polije horko. Naštěstí vzápětí daleko silnější hlas rozumu srovná všechny myšlenky do latě. Každopádně daleko příjemněji se poslouchá: „Ty máš ale PĚKNÉ bříško“ nebo „Tobě to sluší, maminko“. A abych svému okolí nekřivdila, podobné věty slýchám daleko častěji.

Břichům zdar. Vaše V.


Veronika právě prožila 27. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

27._tyden.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist