Těhulka LIVE! Veronika (19): Neklidné nohy

Čas najednou ztratil svůj pravidelný tep. Dny letí hrozně rychle, ale zároveň se toho děje tolik, že když si mám vzpomenout třeba na to, co se stalo minulý týden, připadá mi to strašně dávno. Styčným bodem posledních dní je podivný stav – snad se to dá nazvat i zdravotní problém – který zaručeně souvisí s těhotenstvím. Mám neklidné nohy.

Přichází to vždy večer. Někdy mě to přepadne už u televize – když se natáhnu na pohovku. Většinou se to ale ohlásí v posteli. Když se unavená zavrtám pod peřinu a těším se na odpočinek. Přesně v ten okamžik mezi usínáním a spánkem to udeří s největší naléhavostí. Na snění můžu klidně zapomenout. Začíná to jako mírné mravenčení v oblasti chodidel a postupně i lýtek. Pak mě přepadne nutkavý a nesnesitelný pocit. Nemůžu vydržet v klidu. Chvilku se převaluji, masíruji, protahuji. Někdy naštvaně vylezu z postele a pochoduji po bytě.

Já prostě nemůžu mít klasické těhotenské strasti – jako třeba časté chození na záchod. Anitka se chová ohleduplně a můj močový měchýř nechává na pokoji. Dokonce je jí jedno, na kterém boku ležím. A většinou mě ani v noci nešťouchá do břicha. Zkrátka vzorná dcera už od prenatálního stavu. Ne. Já nespím, protože moje nohy neumí zůstat ležet.

Mám svou teorii. Tento stav pro mě totiž není úplně cizí. Už jsem ho zažila. Třeba když jsem to jednou přehnala v posilovně. Nebo po prvním spiningu, při kterém jsem se trochu přecenila. Takže moje teorie zní: těhotenství je vlastně taky takový sport. Už jsem kousek před finišem. Pomalu k němu mířím, ale čím blíž k cíli, tím míň síly a víc závaží. S desetikilovou činkou běhám do schodů a zase dolů (naše ložnice je v patře, takže ne, opravdu se jim nemůžu vyhnout), proklínám pražské dlažby, když klopýtám městem (ano, někdy musím chodit i pěšky, i když autodopravu rozhodně neodmítám), při obouvání a oblékání udělám hned po ránu několik dřepů atd. atd. Zkrátka intenzivní trénink se vším všudy. Takže vlastně není divu, že mi nohy v noci kmitají, i když by měly odpočívat. Na zaručený recept, jak na ně vyzrát, jsem ještě nepřišla. Někdy pomůže procházka kolem postele. Jindy změna polohy. Na konci týdne jsem objevila další lék.

Rozhodla jsem se, že se svýma bláznivýma nohama nenechám omezit. O víkendu za námi přijela moje nejlepší kamarádka Evička a její manžel Romča. V sobotu dopoledne jsme s Tomem měnili naše prachem pokryté doupě zpátky v byt. A odpoledne jsme už ve čtyřech vyrazili do víru velkoměsta. No, vlastně jsme se prošli po Grébovce, zašli na večeři a v noci se pak už váleli doma. Ale i tak jsem celý den strávila v pohybu. Noční boj o spánek jsem vyhrála nezvykle rychle. Nedala jsem nohám šanci a usnula dřív, než se přihlásily o slovo. Únavová terapie zabírá. Jen nevím, jestli si ji budu moct ordinovat každý den. Spíš se začínám smiřovat s tím, že ještě pár týdnů svůj podivný těhotenský neduh budu muset tiše trpět.

Tak zatial. Vaše V.

Veronika právě prožila 33. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619085732636.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist