Těhulka LIVE! Veronika (20): Informační infuze

Minulý týden jsme se s Tomem naplno ponořili do tématu „Anitka“. A bylo to fantastické. Všechny ty informace, které jsme nasáli jednak v předporodním kurzu a pak taky na exkurzi v porodnici, podpořily naši sebejistotu a rozdmýchaly těšení se na Anitku na maximum.

Jakožto pracovně vytížení a (podle nás) celkem dost „předinformovaní“ budoucí rodiče jsme se rozhodli pro individuální předporodní kurz. Za pár hodin přece zvládneme srovnat a doplnit vše, co potřebujeme vědět. Nemohla jsem se dočkat. Jako bych se s Tomem vrátila do období našich středoškolských námluv (chodili jsme do jedné třídy) a vysokoškolského randění. Na vysoké jsme sice studovali každý jinou fakultu, ale naposledy jsme do společné lavice usedli právě tam. V rámci získání kreditů za dobrovolně volitelné předměty jsme si mohli zvolit i přednášky i mimo naši domovskou fakultu. S Tomem jsme se proto přihlásili na „Psychologii rodiny, manželství a sexu“ na Filozofické fakultě. Jak příhodné. Tenkrát jsme ale hlavně chtěli nějaký společný předmět (a taky snadno získané kredity samozřejmě). Abych pravdu řekla, už si z těch přednášek nic nepamatuji.

Tentokrát jsme dávali mnohem větší pozor. Energická porodní asistentka Martina si dokázala získat naše plné soustředění. Probrali jsme dvě důležité oblasti – porod a péči o novorozence. Tom si ani nestíhal zapisovat. Jak poznáme blížící se porod, kdy odjet do porodnice, ve kterých polohách si ulevit od bolesti, jak může pomoct Tom, na co se máme připravit v porodnici, co se bude dít, až se Anitka narodí, a ano, došlo i na panenky. Hlavně nás ale kurz nabil pozitivní energií. Skvěle naladění jsme si povídali o tom, co nás čeká, ještě celý večer. Naši ledničku teď zdobí nejen Anitčiny ultrazvuky, ale také instrukce o technikách dýchání a informace o první době porodní. Strach z porodu mě začal pomalu opouštět.

Parádní týden dokonale uzavřela návštěva porodnice. Cesta autem z našeho bytu zabrala mimo špičku 12 minut. To Toma uklidnilo. V Podolí jsem byla poprvé. Už když jsme s Tomem přicházeli k budově, cukaly mi koutky. Na okamžik jsem se dokonce přestala kontrolovat a začala se přihlouple culit. „Snad ještě nezačnu být sentimentální,“ říkala jsem si v duchu. Jenže ta budova mi svou architekturou tolik připomínala náš gympl. Podruhé v týdnu jsem se ve vzpomínkách vrátila na střední školu. Místo činu. Tam jsem Toma poznala. Tam se začal psát příběh našeho vztahu, který teď právě otevírá novou kapitolu. Úplně se mi z té představy podlomila kolena. My – blázniví teenageři svolní pro každou špatnost – budeme rodiče. A stane se to v této budově.

V Podolí nás přivítala moje doktorka Eva. Před časem jsem se na prohlídce zmínila, že bychom si chtěli prohlédnout porodnici. Eva mi nabídla, že můžeme přijít, až bude mít službu. Že nás provede. Senzace. Vzala nás s Tomem na porodní sál a mě začaly koutky cukat podruhé. Porodní sál byl vlastně takový pokoj s velkou koupelnou se záchodem i sprchou. Sice jsem jej už viděla na fotkách, ale stejně mě sál příjemně překvapil. Svou intimitou. Vybaveností.  Tím, že váha na miminko stojí nadosah porodního křesla. Chvilku jsme si uvnitř povídali a já si představovala, co se bude dít, až mně v tom stejném (nebo podobném) pokoji budou vnitřnosti trhat na kusy porodní bolesti. Necítila jsem žádný strach. Jen podivný klid. Sebejistotu. Vždyť budu mít u sebe Toma. A taky doktorku Evu. A bude to stát za to, protože pak konečně uvidím Anitku. Celá porodnice dýchala atmosférou respektu ke zrození. Aspoň já to tak cítila, když jsme ji s Tomem opouštěli. A strach z porodu ze mě spadl úplně. Nejsem masochista, ale porod je přece cesta k naší dcerce. Začala jsem se těšit.

Tak zatial. Vaše V.

Veronika právě prožila 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619278538966.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist