Těhulka LIVE! Veronika (21): Nemyslete na naši malou, prosím

Já vím. Už se to blíží. A lidé, co nás znají, si na Anitku čas od času vzpomenou. Jenže poslední dobou jich je asi moc. A místo „čas od času“ na naši dceru myslí nejspíš příliš často. No, jak jinak se dá vysvětlit, že se ta naše malá chudinka může poslední týden v děloze uškytat.

Začalo to někdy minulý víkend. Cítila jsem takové legrační ťukání, břicho se mi třepalo v pravidelném rytmu. Nejdřív jsem si myslela, že si Anitka kope do rytmu. No co. Nezvedejte obočí. Občas jí pouštím různé písničky, proč by si je nemohla vybavit a trošku si v jejich taktu protáhnout nožky? Dobře, uznávám. Tato teorie zní malinko přitažená za vlasy. Ale koho by napadlo, že miminko může mít v břiše škytavku?

Anitka škytá hlavně večer, občas bohužel i v noci. Představení v mém podbřišku se nedá přeslechnout. Sotva mě trochu přestaly trápit neklidné nohy, přichází další spánková rušička. Ale daleko víc než o mě, jde o Anitku. Myslím, že ji to škytání pěkně rozčiluje. Vždycky pak začne kopat a vrtět se, takže po desetiminutovém uškytaném koncertu nastává čtvrthodinka nácviku na passo doble (jaký jiný tanec by taky zkoušela naše španělsky pojmenovaná dcera?).

Dospělácké triky na škytavku ani nezkouším. Natolik mi těhotenské hormony ještě neinfikovaly buňky zdravého selského rozumu – takže mi je jasné, že zadržování dechu, tlačení prstem pod nosem ani pití vody v předklonu by naší Anitě vůbec nepomohlo. Můžu ale vůbec něco dělat? Na internetu jsem žádný recept nenašla, zato jsem narazila na různé protichůdné informace o příčinách škytavky:

  • Dítě si „procvičuje“ právě vyvinuté plíce a lokne si plodové vody.
  • Jde o znak vitality plodu.
  • Miminko se necítí dobře.

Co si z toho vybrat? Doktorka Eva mě uklidnila, že škytání u miminek je v tomto období normální a rozhodně to neznamená, že by mohlo být s malou něco v nepořádku. Ovlivňuje ale můj jídelníček třeba četnost Anitčina škytání? Po víkendu mám pocit, že trochu možná ano.

Máma slavila narozeniny a nás tak čekala poslední předporodní cesta na Moravu. Na velkou oslavu se odpoledne přidala i Tomova rodina a jako každá naše party ani tato se neobešla bez četných přípitků. Na máminy narozeniny. Na Anitku. Na rychlý porod. Na vítěze (hráli jsme nějaké rodinné hry). Atd. Atd. Já jsem samozřejmě nepila, ale abych se necítila diskriminovaná, dostala jsem láhev nealkoholického sektu. A poctivě štrngala s ostatními. Do večera jsem ji pokořila. Nevím, jestli to bylo tím, ale ten den Anitka škytala hned třikrát. A dost intenzivně. Navíc mě pálila žáha a bublinky jsem cítila v krku ještě pozdě v noci, když jsem se bez šance na rychlé usnutí převalovala v posteli.

Možná nealko sekt za nic nemůže (každopádně tyto pseudobublinky škrtám pro jistotu až do porodu z jídelníčku). Anitka přece škytá i jindy. Takže pro jistotu: Nemyslete na nás tak často, prosím. Nebo se nám Aniťáček úplně uškytá.

Zatial. Vaše V.

Veronika právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619461501861.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist