Těhulka LIVE! Veronika (22): Nudit se (snad) nebudu

Celé těhotenství jsem se bála období, které se právě rychle blíží. Ne nevolností na začátku oněch devíti měsíců. Ne únavy na jejich konci. Ne porodu. Děsila mě představa, co se stane, až skončím v práci a budu čekat. To hluché místo mezi nabitými pracovními dny (které jsem zažívala celou dobu) a porodem.

Do mého termínu už nezbývá ani měsíc. V práci pomalu končím. Ještě poslední týden a pak už jen balení a loučení (jak se znám, tak ne zas tak nadlouho). A najednou se vlastně na těch pár volných dní do porodu začínám těšit. Navíc – k excelovské tabulce „co koupit“ vytvořil Tom druhou s plánem činností, které je potřeba udělat (třeba sbalit tašku do porodnice, vyžehlit Anitce oblečení, umýt okna atd. atd.). Tento seznam se zatím zelená mnohem míň, než ten s nákupním listem. Takže plán na volné dny by byl.

A kdybychom náhodou chtěli odpočívat – stejně nám to není přáno. V sobotu nás vytopili sousedi nad námi, takže jsme víkend strávili s kbelíkem a hadrem v ruce. Navíc nás díky tomu nechtěnému sousedskému dárečku čeká líčení map, které nám na stropě vytvořila špinavá voda. No co, stejně jsme ještě chtěli malovat, tak máme motivaci.

Připadá mi, že mám pořád spoustu energie. A nejen já. Anitka kope několikrát denně s obrovskou silou a předvádí na mém břiše divadlo z boulí a hrbolů. Už je jí asi v děloze dost těsno. Dal mi to vědět hlavně močový měchýř a konečně se tak dostávám do fáze častého (a bohužel i nočního) močení. A vzhledem k tomu, že záchod máme v přízemí našeho patrového bytu, lýtka budu mít do porodu opravdu vyrýsovaná. Aspoň se pak při zpevňování figury budu moct zaměřit na jiné partie. A pak že schody nemají výhody.

Pomalu jsem začala s předporodní přípravou. Přinejmenším mi to přináší dobrý pocit, že „něco dělám“. Piju čaj z listů maliníku, občas si procvičím svaly pánevního dna na velkém balonu a hlavně – cvičím s balonkem Epi-no.

První cvičení mě trochu rozladilo. Nepříjemné pocity při samotném nafukování ještě podtrhl dost ubohý výsledek – velikost, které se mi podařilo dosáhnout, ani nestojí za řeč. Další cvičení ale dopadla mnohem líp. A to mě povzbudilo. Už věřím, že pružnost svalů a tkáně v okolí hráze opravdu můžu ovlivnit. A to taky udělám. Pokusím se. Pro klid duše, že jsem se proti nastřihnutí snažila bojovat, jak se dalo. Zatím si na pocity spojené se cvičením pomalu zvykám a moc to nepřeháním – přeci jen ještě zbývá celkem dost času. Času, kterého se už nebojím. Jednak hrozně rychle uteče. A navíc už věřím, že nudit se určitě nebudu.

Tak zatial. Vaše V.

Veronika právě prožila 36. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619638527446.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist