Těhulka LIVE! Veronika (26): Pochybná předtucha

Jasně. Já vím. Psala jsem, že den porodu necháme na Anitce. Že počkáme, až sama vydá signál. Jenže. Měla jsem předtuchu. Den D měl být tuto sobotu. Podle data v mé těhotenské průkazce mi sice do porodu ještě pár dní zbývalo, jenže já to cítila jinak. Myslela jsem, že jsem zažila náhlé osvícení mateřské intuice. Nějak jsem prostě VĚDĚLA, že v sobotu si Anitku konečně pochováme.

Sobota ráno: Moje tělo zatím nevykazuje žádné předporodní signály. Tak se s Tomem vrháme na různé babské metody vyvolání miminka, o kterých jsem psala na konci minulého článku (některé jsme vyzkoušeli i víckrát). A zase čekáme na Godota. Na Anitku. Trochu mi to připomnělo pocit nad vybarvujícím se těhotenským testem o devět měsíců dřív.

„Tak co?“
„Tak nic. Asi nic.“
„Vážně? Ach jo.“

Jenže tentokrát konverzace takto i skončila. Na Anitku jsme čekali marně. Až na pár falešných kontrakcí se nic, co by se blížilo zrození, nekonalo.

Večer jsem se tomu musela smát. Oba jsme se představou narození naší dcery úplně nechali opít. Dokonce jsem si nachystala kosmetiku do porodnice. Takže když si teď chci třeba namalovat řasy, musím vytáhnout řasenku z kosmetické taštičky uložené v tašce do porodnice, která je nachystaná v předsíni. Trochu absurdní manévr, že? Nakonec jsem si uvědomila, že to nebyla intuice (můj šestý smysl asi bohužel obrousil pilník západní civilizace), ale spíš přání. Touha držet Anitku v náručí. A ta už se brzo naplní. Takže neboj, Anit, tvoji rodiče přestávají bláznit. Však se tě dočkáme.

V neděli jsme se uklidnili. Neděle totiž neměla být (podle žádné předtuchy ani lékařského výpočtu termínu) dnem porodu. V Praze zrovna končil Světový týden respektu k porodu, a tak jsme se rozhodli vyrazit na nějakou přednášku. Hledali jsme takovou, která se vyhýbá tématu porodu. O něm už mám dost jasno (a potřebovala jsem spíš rozptýlení než zintenzivnění myšlenek na příchod miminka). Název „Koncept kontinua aneb Rodičem bez stresu“ nás zaujal (hlavně jeho druhá část). Po dvou hodinách jsme s Tomem plní dojmů začali diskutovat o výchově: Srovnávali přístup našich rodičů k nám jako dětem, probírali metody, které se nám se nám líbí, a co naopak určitě zkoušet nebudeme. Úplně jsme se nabili novou energií – po monotématické sobotě vážně osvěžující.

A jak mi je? Skvěle! Cítím se jako v sedmém měsíci. Dokonce už jsem dvě noci po sobě prospala bez obligátního nočního výletu na záchod. A Tom o mě nepřestává pečovat. Zažívám dny plné něžností a masáží, dobrého jídla a teplých van. Krásnější konec těhotenství jsem si ani nedokázala představit. Ale konec se blíží! Cítím to. Že by další předtucha?

Tak zatial. Vaše V.


Veronika právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476620318036951.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist