Těhulka LIVE! Veronika (4): Sadistické chuťové pohárky

Čokoláda. Pudink. Zelí s bílým jogurtem. Gumoví medvídci. Rajská omáčka. Pařížské trubičky. Ostrá polévka. Kokosové mléko. Kondenzované mléko. Kefír. Nutela. Zabijačková polévka. Kremžská hořčice. Balkánský sýr. Tyčinka s ořechy. Zmrzlina s karamelem. Vánočka s máslem. Smažený sýr, hranolky a tatarka. Čokoládový jogurt.

Nebojte se. To není seznam věcí, které jsem snědla. Ani nákupní seznam. TOHLE mi našeptávají mé chuťové pohárky. Pořád. Stačí jen vypnout. Nepřemýšlet (což jsem se o víkendu vážně snažila). Neřešit ani práci, ani blížící se Vánoce. A už se mi začínají sbíhat sliny. Hlavně na sladké. Ale trochu i na všechno ostatní. Na jídla, kterým jsem se vždycky vyhýbala. Smažený sýr s hranolky a tatarkou? Bože! To nejsem já. To ona. Malá mlsounka v mém břiše. Naštěstí pocity nevolají po fyzickém naplnění. Nebo lépe řečeno volají, ale stačí dát si pár soust čehokoliv (pro období extrémně častých chutí obvykle šálím své tělo jablky) a mám dost. Na chvíli. Tom se stará o to, abych jedla pravidelně a zdravě a docela hodně. Takže díky, muži. A chuťové pohárky, vy si dejte pohov.

Jídlo mě přivádí k dalšímu důležitému tématu. Těhotenské oblečení. Už minulý týden jsem vyprávěla, jak jsem všude chodila s rozepnutým puntem. Jako blázen.

Rozhodla jsem se své bizarní „období rozepnutého knoflíku“ ukončit. A vydala jsem se na nákup těhotenských kalhot. Už kupování normálních kalhot je pro mě noční můra. Nebaví mě to. Navíc jsem malá a jen málo kalhot mi padne tak, abych je pak nemusela upravovat. Za poslední týden jsem navštívila dva obchody s těhotenskou módou – i když teda teď slovo „móda“ trochu urážím. Byl to děs. Moje poznatky:

  • většinu kalhot měli ve velikosti 34! (a i když jsem celkem drobná a obvykle nosím 36, tohle mi vážně normální nepřipadá) nebo 46
  • nohavice všech kalhot se dole zužovaly (nějaký superslim styl nebo co… komu tohle sluší – pokud tedy zrovna neměří 180 cm?)
  • výběr jako ve vesnickém textilu na začátku 90. let

Dobře, možná trochu přeháním. Možná ne nohavice VŠECH kalhot se dole zužovaly. Snad i výrobcům těhotenského oblečení křivdím. Dám jim ještě šanci a podívám se do jiných obchodů. Ale vážně mě ty dvě návštěvy vytočily.

A jestli jsem si něco koupila? Jooo. Musela jsem. Přeci nebudu pořád větrat. Takže jsem si odnesla megadlouhétrochuvětší rifle. Už nechodím s rozepnutým puntem. Zato mám ohrnuté kalhoty dovnitř, zajištěné několika spínacími špendlíky (občas se nějaký rozepne. Au). A navíc si je pořád popotahuji nahoru, protože mám pocit, že mi každou chvíli spadnou. Prostě šik. Takže sbohem „období rozepnutého knoflíku“ a vítej „období rozpíchaných kotníků“.

A proč si je nenechám zkrátit? Nebo si je dokonce nezkrátím sama? No. Druhá možnost je v mém případě těžko představitelná i proveditelná. A na první přijde čas. O Vánocích. Ještě pár těch něžných bodnutí snad zvládnu.

Tak zatial. A klidné, pohodové a šťastné Vánoce. Vaše V.

Veronika právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg

 

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist