Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,091. až 3,105. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884228
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    vím, že jsem mimo téma…ale už máme výslkedky té bouličky v tříslech.

    Nedopadlo to dobře…je to kýla a Daneček musí na operaci, už máme termín nástupu do nemocnice 26.1. Doktorka říkala, že jsou 2 varianty. Kýla, která se může časem vstřebat a ta se pozná tak, že když je dítě v klidu a zamáčkneš mu bouličku dovnitř, tak se ztratí a vyskočí třeba zase při pláči nebo při namáhavém pohybu, kdy je zatěžováno bříško a když se mimčo zase uklidní a zase se zamáčne, tak se prý časem vstřebá a je vyléčeno. Ale Danečkovi jí včera mohla mačkat jak chtěla a vždycky mu ta boule vyskočila jinde. Takže by se nikdy nevstřebala, naopak by se zvětšovala a časem by ho to hodně bolelo.

    Takže musí na operaci bobek malej. Mě ho včera bylo tak líto…asi mu to bylo nepříjemné, protože mu v jednu chvíli vhrkly slzy do očí, ale on ani nepípnul, držel mě za prst a střídavě se díval na mě a na doktorku a čekal, kdy to skončí. Byl tak statečný :-).

    Za to já vím, že až mi ho po operaci přivezou a bude se probouzet z narkózy, budu nad tím malým tělíčkem stát a plakat…já to nezvládnu 🙁

    #884229
    Anonym
    Host

    Markét on to zvládne je šikula statečná a ty také 🙂 Budeme držet palečky a myslet na Vás 🙂
    Tak jsme dnes místo oběda mlíka dala Sebovi 130-140g příkrmu moc se netvářil ale nějak jsme to do něj nacpala, ale zapil to jen 50 ml, jinak mi pořád řve a je protivný tak až se rpobere dám mlíko tedy pokud si ho vezme, tím že sjem ted k obědu nedali vůbec nevím kolik a kdy mi bude jíst aby nám to zase vyšlo na 20 hod to je zvyklý tak uvidíme ZA týden to bude měsíc co jsme s příkrmem začali tak je na čase to změnit, ale mlíko nám prostě bude chybět tak jen aby přibíral
    Jinak máme opět rýmu ajko trám chrochtáme a chudák to i polyká a pít nám tedy moc nejde, jen že když vysaju většinou azčne řvát a je to tam znova, začarovaný kruh. Nějak mi přijde že mu moc jiné pití nejede, ale nechci zkoušet nic sladkého, koupila jsme bio ovocný džus od babylove a zředila ho vodou aby to nebylo tak kyselé je to neutrální chut ovocná, ale že by se po tom vrhal to ne

    #884230
    Anonym
    Host

    Markét, nejsi mimo téma … budu na vás taky myslet, at to Daník i ty zvládnete v pohodě. Mysli na to, že mu po operaci zase bude dobře. Držím palec!

    Misho, to pěkně papal. 140g už je slušná dávka. Máš pocit, že po 140g zeleniny a 50ml mlíka nemá Seb dost? Vždyt plná dávka, kdy už se mléko nedává, je mezi 150-200g, takže pokud vypil ještě 50, tak mi to dohromady přijde akorát.
    Mě se do Eli dnes poprvé podařilo dostat 100g (brambora s dýní jela), pak už ani moc nepila, nebyl zájem. Zatím jsem do ní víc najednou nedostala (občas na 2x přes den, když jsem tu zeleninu nechtěla vyhazovat). Je to docela magie do ní dostat větší dávku. A to čekám vždy na hlad, nedávám dřív. Sní mi cca 50g s chutí a pak začne pokukovat kolem, blnout jako strkat si palec od nohy v dupačce do pusy plné dýně a tak … Takže musím počkat, jestli ji to přejde a pak se může krmit dál. Přitom jí moc hezky, krásně otvírá pusu, bere lžičku. Jen nesmí blbnout. Problém je, když se unaví a začne se jí chtít najednou spát, to už do ní nedostanu nic. To pak prská, plive, řve a vzteká se. Takže ji beru ze sedátka, snažím se trochu očistit, dám prso a honem do postýlky….

    #884231
    Anonym
    Host

    Leni ta 50 ml byla štáva, já nevím mám pocit jako by ho to tolik nezasytilo, jedli jsme to od 12 do 12,30 pak řev a boj at se napije a ve 13:50 vyžahnul 160 ml mlíka tak nevím, nevím jestli příště nedám jen 100 mlíka a za hodinu oběd a štávu takhle je to roztahaný ve 12 jídlo pak mlíko a to se nedá ani nikam jít, ale nám prostě vyhovovalo to jídlo ve 12 v 16 a 20 hod tak hel musí dát menší dávku aby jedl ve 2 pak v 5 a ve 20 hodně. Ale nedokážu si představit, že by po zelenině i dkyby snědl těch 150-170g co udávají vydržel 3,5-4 hod jako vydrží po mlíku no novím nějak to budeme muset vykoumat co nám vyhovuje, já to dnes do něj musela tlačit chvilkama i natahoval ais chtěl pít mlíko nejdřív a spolupracovat začal až u poslední 30 g

    #884232
    Anonym
    Host

    Aha, štáva, tak to nevím. Eli měla dnes tu 100ku + si trošičku cucla mlíka a pak v pohodě vydržela 3h jako jindy. U nás delší intervaly přes den nejsou. Má v bříšku snad budík … od 4h od rána do 19h do večera jí každé 3h a většinou s chutí. Občas se stane, že pije mín a není zájem, ale to jsou spíš výjimky.
    Máte ten oběd pěkně rozfrcaný. Já malou odpočívat nenechávám. Dostává zeleninu a pak hned mlíko. Pokud mlíko moc nechce (když se podaří sníst dávku nad 80g), její smůla, další dávám až pak za 3h. Zatím nám to vychází … Jsem zvědavá, co na náš systém řekne ve čtvrtek doktorka. Mě teda překvapuje, že do ní zatím nedostanu víc jak těch 100g. Na začátku jsem měla pocit jak pěkně papá, ale to měla ve skleničce právě tak těch 50g a ty i ted jí dobře. Pak už je to horší. Zvláštní, že vždy poslední lžičky zase pak jí s chutí … No, chce to trpělivost 🙂

    #884233
    Anonym
    Host

    No rozfrcané to máme, ale když ten polední příkrm má nahradit dávku mlíka tak je to těžké navíc mi přijde divné abych mu dala plnou dávku jídla nebo tedy skoro těch 130g a pak ho natlačila hned mlíkem a navíc ho musím učit pít jinou tekutiny to mlíko je i na hlad ne jen na žízen nechci ho přecpávvat, ale něco stím musím vymyslet no bude to zase nějakou dobu trvat než se srovná a najdeme zase systém jak s mlíkem a ještě příkrmem….. navíc Sebovi vyhovují intervali tak 3,5 až 4 hodiny na jídlo a to nám ted krásně sedělo. No bud o nějak vykoumáme nebo se také poradím s doktorkou co a jak … ale doufám, že bude chtít jíst za nějakou dobu více tím pádem ponechám dávky co ted a interval třeba také bude kolem 3 hodin, nebo se naopak ustálý větší a víc bude dlabat…no jen u toho našeho cvrčka je to jak na houpačce. Leni a když Eli kojíš tak si mezi kojením vezme i ten čajík to já do Seba nic nedostanu má pocit že mu cpu jídlo

    #884234
    Anonym
    Host

    Markét, tady nic není mimo téma. Vždyť jediným hlavním tématem jsou naše děťátka.
    Mrzí mě to, co vás potkalo. Když si představím toho nšeho skřítka…
    Tomu pláči se určitě neubráníš, to bys musela mít srdce z kamene. Vzpomínám si, jak mi kdysi vyprávěla bývalá švagrová, jak šla se svojí malou dcerou na CT (ona jim z ničeho nic omdlévala, nevím kolik jí bylo, ale asi tak 2 nebo 3 roky). A protože to CT hučí a malé děti by nevydrželi v klidu ležet celé vyšetření, tak jim dávají narkozu. A prý když jí tam dávali, tak malé sklouzla bezvládně z toho lůžka nožička s bačkůrkou :S a švagrová se málem při tom pohledu psychicky zhroutila. Oni jsou děti (a i dospělí) v narkoze jako hadrová panenka :S
    Držím moc palce, ať vše dobře dopadne a ať je Daneček brzy u vás doma.

    #884235
    Anonym
    Host

    Misho, holt je to nějak musíme postupně naučit. Je to o zkoušení. Nech malého určitě tak, jak je zatím nejvíc spokojený. Já jsem se zatím tak řídila tím, co mi přišlo, že Eli nejlíp vyhovuje.

    Ten čajík mi malá pije v podstatě kdykoliv, stačí, aby byl trochu ohřátý a je schopná i hned po kojení vyžahnout celou lahvičku 125ml, což jí teda nenechám. Dávám jí to tak po 60-80ml, aby za den vypila celkem cca 200ml. Vím, že by mělo stačit kojení, ale u nás to prostě nefunguje. Včera jsem jí čaj nedala a ráno měla totálně suché bobky. Na přebalováku poctivě tlačila a naříkala při tom, jak to nešlo ven. Malá to pití dostává bud v postýlce nebo na dece … asi bych se zkusila vyhnout tomu, abys mu to dávala v židličce, kterou má třeba spojenou s jídlem??? Dochází nám ted fenyklový čajík, co pije … budu muset koupit další a přemýšlím, že zkusím i něco jiného.

    #884236
    Anonym
    Host

    Já v židličce jen krmím jídlem jinak mlíko dostává, že mi sedí na klíně a zádama je opřený o mou ruku jako bych ho měla v náruči a i na štávu má jinou flašku stejnou značku ale jinak barevnou a menší… No já koupila od hipp bio ovocný čaj ten nám také moc nejede ted jsem mu naředila tu štávu bio z babylove a zředila z vodou, ale jsou to 0,5l balení a musí se to do 3 dnů spotřebovat tak že to dopijím já, zkusím koupit ty štávičky od jiného várobce to jsme koukala že mají i malinké tak snad něco zabere… No zkusím to zítra udělat opačně, v 9 ráno mi snídá v 11 mu dám zeleninu a kolem půl 1 dostane klasicky mlíko jako byl zvyklý a pak ve 4 a v 8 a snad nám to bude fungovat a nebudeme mít to odpoledne roztahané s jídlem a v průběhu dne budu zkoušet dávat jiné nápoje..zkusím i samotnou vodu, některé děti jí pijou a nechtěj nic jiného. Jinak fenyklový ještě mám. Tak to máš super že ti Eli takhle pije to máte o jedno učení méne, no zítra mu dám rýži se zeleninou a masam to co mu nejvíce chutnalo a uvidíme, přijde mi že ted z jídla nadšený moc není

    #884237
    Anonym
    Host

    Dnes mám odpočinkový den. Dopo přijela babička a já vyrazila odpočívat k kadeřnici. Takže za 2 hodinky se vrátila nová „krásná“ máma :). Babi zatím dala úspěšně příkrm, já zkusila dokrmit, což ani malá nechtěla a šla spinkat. No zatím super den.
    Včerejší hlídání přítele, který si na večer pozval kamaráda na ochutnávku vína, dopadlo zajímavě. Když jsem přišla, tak na stole prázdná láhev + načatá další. Malá spinkala spokojeně v postýlce, nevykoupaná, ale napapaná… Chvíli jsem pak s nima povídala, ve 23.30 jsem řekla, dobrou, že se mi moc chce spát, ale at povídají jak dlouho chtějí (mezitím zmizela další láhev vína a objevil se konak). No, a ráno v 8h vstávám a kamarád stále u nás a hraje si s Eli, kterou mi přítel ráno v 7h po krmení odnesl z ložnice 🙂

    #884238
    Anonym
    Host

    No Leni tak to byl tedy pěkný den, a přítel si tedy dopřál koukám. To já jsem vyřízená, nevíc co se Sebem je, ale děsně mi brečí, ale spíš jak když je dítě protivné a neví co by…. z jídlem jsme to dnes opět nevychytala, začala jsem příkrmem v čase mlíka dala jsem 150g a pak že dám trochu mlíčka…no o příkrm zájem nebyl tak jsme to do něj tlačila občas začal natahovat a jak byl unavený a protivný tak usnul a vstal až v půl 3… no zjistila jsem že asi budu muset dát prozatím mlíko a pak příkrm to jedl s nadšenm, jak jsme to otočila a on nemá mlíko tak to moc nechce, tak to máme zase rozhozený… no asi zůstanu u mlíka a tak 125g zeleniny a prdím na to zatím že by měl jíst zeleninu místo mlíka, nám to prostě zatím nejde…snad se brzo skamarádí se štávou či čajem… dokonce jsme na netu vyčetla že ty naše savičky z lahví jsou na ten hrneček co máme od stejné značky ono to pítko je sice 6+ ale tvrdé tak má na malém hrnečku který si může držet normální dudlík jako má u mlíka…jediná nevýhoda toho, že samo z dudlíku to kape tak že si stím nemůže tak hrát… No nevím jestli nemám v noci zkusit čaj místo mlíka a že by ho dostával třeba mezi 5-6 že by se možná odnaučil vyžadovat jídlo v noci…co myslíte?

    #884239
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    jsem tu po moc dlouhé době:o/ a zrovna – Market, to je mi taky moc líto, Ty si teda vytrpíš!Člověk si musí říkat, že jsou horší věci, ale rozumím Ti, ach jo, budu na Vás 26.1 myslet. Hlavně ať Ti ty okamžiky rychle utečou a je to brzy za Vámi.
    Holky, to tak letí, 25.1 budemme mít půl roku, malá nám asi měsíc usínala kolem 23h, někdy usla až o půl dvanáctý:| , přes den spinkání asi 5h a přes noc spinkala, ale bylo to úmorný, MUDr. nám poradila kašičku, tak ji večer dáváme a je to mnohem lepší, usíná kolem 21h. V 5 měsících jsme měly 6660g, 66,5 cm(ta půlka nám zkazila 5 šestek), MUDr. nás pochválila, tak jsem byla ráda.
    Holky, Vy už jste s tím papáním tak napřed, já v tom nejsem vůbec zoorinetovaná, jsem si dělala poznámky, když mi říkala o příkrmech, ale nevím nevím…to je to samé, jak jsem byla vyjukaná, když jsem ji dávla před tím týdnem její první kaši:$ mnooo
    Jsou to zlatíčka, že?:) Mějte pěkný večer

    #884240
    Anonym
    Host

    Radunko, neboj u nás je to zelenina u tebe kaše příkrm jako příkrm… buď ráda, že vám kašička pomáhá, hodně maminky píšou, že si mysleli jak kaše na večer pomůže na větší zasycení apod a nic. Tedy to máte krásnou váhu a hlavně už pěknou dýlku, no my jdeme až 24, Seb mi teď za měsíc přibral přesně půl kila tak snad je to dostatečné, on jeden doktor by stím byl spokojen a druhý může hudrovat, ale co člověk nadělá když mrně prostě víc nechce.

    #884241
    Anonym
    Host

    Radunko, kaše je v pohodě. Vy potřebujete spinkat, tak dáváte kašičku, u nás se potřebuje kadit, tak dáváme zeleninu…. a obě jsme spokojené … u vás se spí a u nás konečně kadí. Ještě, že to jde dávt podle potřeby :). Rozhodně nejsme napřed, malá mi toho zatím sní max 100g, vůbec mi nejde zvýšit dávku. Zorientovaná jsem max. v zelenině, ted bojuju, co s masíkem do té zeleniny :).
    A máte krásnou váhu, byly jste myslím nejmenší a ted už nás skoro doháníte. My máme přesně v 5ti měsících 7,09kg a 66cm.

    #884242
    Anonym
    Host

    Děkuju holky:),
    A jakou zeleninku ji dáváš, mixuješ ji, množství vážíš?Mně myslím MUDr. říkala o bramborách, s nimi nejdřív začít, no ještě se zeptám, přijde mi to jako velká neznámá:O . Jdem na očkování, nenaočkovala nás – přišli jsme do styku s neštovicema, tak čekáme, ale snad nic nebude.
    No, když se narodila měla 2670g a 46cm, prďolka:)
    Misho, to víš, že každý mimčo je jiný, pokuď je Sebíkspokojenej buď i ty. Jo taky jsem slyšela, že je to někdy i horší po kašičce. Nám usíná fakt dřív, ale je pravda, že každá noc je jiná – někdy o ní nevím celou noc, někdy kojím 2krát, někdy si zabrečí – tak ji pohladím a spí dál a ráno vstáváme mezi 7-9h…Začala jsem si i psát v kolik vstáváme, jak dlouho spí dopol., i odpol, v kolik jde do hajan a kdy se v noci budí,ale logiku jsem v tom nenašla:P
    Leni a jaký máte fenyklový čaj – my máme doma granulovaný (MUDr. říkala, že ho nedoporučuje, je prý sladký), ale ještě jsem ji ho ve velkým nedávala, jen když jsem ji dávala ty probiotika.
    Už se nám taky podařilo, že usíná „sama“ v postýlce, ale s mou asistencí:), dřív to bylo v náručí nebo na míči…pěkný večír mějte

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,091. až 3,105. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist