prosinec 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 157 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m monika.t a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 157)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845368
    g gulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, no prostě mi vždycky tak na 20 až 30 vteřin ztvrdne břicho jak kdyby mi tam někdo nechal zatuhnout beton, je to celkem nepříjemný musím se na to zeptat doktora, bylo by dobrý kdyby to přešlo 😀 ještě mi řekli na ultrazvuku že našli jen jednu pupečníkovou arterii, tak doufám že ji teď najdou nebo že bude malýmu stačit ta jedna. ujišťovali mě teda že se to stává že si z toho nemám dělat hlavu ale stejně mě to leží v hlavě.
    Všem přeju pohodové těhotenství a zdravé mimušenka 😀
    Verča

    #845369
    Anonym
    Host

    ahoj
    Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za podrporu. Jste všechny hrozně hodné, moc díky. Byli jsme na nějakých vyšetření a vypadá to, že nakonec budeme mít chlapečka a holčičku. Zatím jsou prý naprosto v pořádku, tak doufám, že se nic špatného nestane. Já se nevejdu do žádného oblečení, v prvním těhu jsem byla poloviční od toho, co jsem teď. Jinak mimča také cítím. Gulko (Verčo) a Lado- gratuluji k těhotenství, přeju vám moc štěstí a zdraví Vám i Vašim miminkům. Vláďo, držím palce, musí být nepříjemné držet dietu… Neboj, ultrazvuku se dočkáš. Moni a Marti gratuluji ke chlapečkům. to je úžásné! Marci, určitě budeš mít velkou a šťastnou rodinu, moc Ti to přeju. Teď buď hlavně v pohodě, ono to vyjde.

    #845370
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    moc gratuluji k vašim chlapečkům…to vypadá jak nějaká pánská invaze:-)) Emily to „zahraňuje“ holčičkou. Hlavní ale je, aby byla všechna mimča v pořádku.
    Emily jak to vše zvládáš? Vůbec si to neumím představit… Dělají ti nějaká speciální vyšetření?
    Jinak děkuji moc za podporu, taky doufám, že se zadaří…dřív , když jsem otěhotněla tak jsem si
    představovala pomalu již jak mimi poroste, vybereme mu nějaké dárečky a člověka by nenapadlo co se může stát. Teď po těch zkušenostech budu ráda, když se přehoupneme alespoň přes těch 12 týdnů, aby člověku bylo lépe a nemyslel na nejhorší.
    Ale zase opravdu si potom člověk váží toho co má, když vidí co se může stát.
    Jsem ráda, že vy hezky rostete a za chvíli už se tady bude psát kdo se kdy narodil. Taky vám přijde, že to tak rychle utíká? Dcera je 22.12. a když byly prázdniny, tak najednou bylo po nich a šup už tu byly Vánoce a my rodili. Hlavně si pořiďte Ježíška v předstihu ať pak nemusíte s bříšky někde něco shánět:-))
    Tak papa a uživejte hezkých dnů a pro ty co chodí do práce…nepřehánějte to:)

    #845371
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj mamičky,

    som rada, že sa Vám darí a gratulujem k chlapčekom a dievčatku. My stále čakáme na utrazvuk, máme ho 15.8. doteras sa nám mimčo nechcelo poriadne ototčiť :). No dúfam, že bude všetko vpohode a prcek je tiež vporiadku. Kope ma odušu a hlavne reaguje na maželov hlas, vtedy to vypada ako keby chcel vyliest :). Bruško už mám veľké „pomaličky“ sa zaobľujeme :).
    Som veľmi rada, že ste vporiadku a prckovia tiež.
    Vítam medzi nami nové maminky a tiež prajem veľa zdravíčka Vám i prckom.

    Držte sa mamičky a pozdravujte miminka :). V stredu sa ozveme a uvidíme či sa maličké otočilo.

    Ahojte Viera

    #845372
    m Vlaďka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    koukám že je tady nějak mrtvo. Asi všechny řádíte u vody v těhle vedrech. Já musim přiznat, že mě to spíš ubíjí. Odpoledne nejsem schopna ani vylézt ven.
    Jinak konečně jsem byla na ultrazvuku a máme potvrzeno, že to bude chlapeček. Tak mě napadá, že Vierka měla mít taky ultrazvuk. Jak ti to dopadlo?
    U nás je vše v pořádku. Akorát moje chutě začínaj být příšerný. (např. brambůrky s tatrankou:^) ), případně palačinka s marmeládou namáčená v kuřeti na paprice.:) ).
    Ach jo. Doma to se mnou nemají jednoduchý.
    Bříško roste jak o život a už se dost těžko hýbu. Snad jste na tom o něco léepe. Dejte pak vědět.
    Držim palečky, ať jste všechny v pořádku a ozvěte se.

    Vlaďka

    #845373
    m monika.t
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy 🙂

    My jsme se včera vrátili po dvou týdnech z dovolené v Chorvatsku. Byli jsme na Istrii. Doufala jsem, že tam nahoře nebudou taková vedra, ale spletla jsem se. Bylo tam stejně vedro, jako prý tady v Čechách. I když možná chvíli i chladněji 😀 Ale jinak to byla paráda, cestu i pobyt jsme zvládli bez problémů. Jen mi poslední tři dny začaly natékat nohy a obzvlášť poslední den, kdy jsme si zajeli na otočku do Benátek, už to bylo hodně protivné. Ale dnes už je to zase OK. Jsem hezky odpočatá a připravená zmáknout poslední cca dva měsíce v práci 🙂

    Jinak netuším, kolik jsem přibrala, protože doma nemám váhu. Ale viděla bych to tak na 4 kila, těžko říct. Uvidím v úterý, kdy jdu do poradny. Ale pupík mi už taky docela vyskočil, i když podle okolí prý až tak moc ne. Ale já jsem docela malá, měřím 158 cm a každé zvětšení břicha a zvýšení váhy dost pociťuju :-)) Tak se snažím hodně hýbat, chodit často se psem a zbytečně se necpat a neválet, abych to s váhou ubojovala nějak rozumně. Mám taky nemocnou štítnou žlázu a 20 kilo bych shazovala docela pracně. Tak uvidíme, jak to vyjde 🙂

    No a chutě mě zatím nějak nepřepadají a nebo je ignoruju 😀 Naštěstí nic nezvladatelného. Prcek je neuvěřitelně aktivní. Kope a vrtí se skoro celý den. Jednou jsem se kvůli němu ani nevyspala, protože mu žádná moje poloha nebyla dost dobrá 🙂 Břicho mi vždycky skáče a vlní se, až se mi přítel směje. No já doufám, že už drobek konečně povyroste a na tyhle kousky nebude mít dost místa 🙂 .. Ale samozřejmě jsem jinak ráda, že o sobě dává vědět a vím, že tam je a je, zdá se, v pořádku 🙂

    Vladi, tak nakonec přeci jen další chlap do rodiny. Tak to už na tebe budou tři 🙂 To aby sis pořídila aspoň pejska – teda fenečku – abys nebyla doma jako ženská tak oslabená 🙂 .. Mrzí mě, že ti pořád není dobře a ta vedra tě trápí. Ale už by snad měl být konec. A co tvoje cukrovka??

    Tak se mějte všechny krásně a buďte fit! 🙂 Já jdu uklidit zbytek vybalených věcí z dovolené :-))
    M.

    #845374
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    píšem po veľmi dlhej dobe. Mám hodne práce a keď prídem domov som hotová takže len ležím. Snažím sa cez tie horúčavy ani nevychádzať. Inak sa mám výborne všetko je postarom, chute sa mi nezmenili a pribrali sme o 5kg čo je zatiaľ v norme.
    Na utrazvuka nám pán doktor nevedel povedať na 100% pohlavie, ale nevidel vačok tak sa prikláňa k dievčatku. Ale keď som bola na vyšetrení strdiečka tak druhý pán doktor potvrdil, že to bude dievčatko tak sa veľmi tešíme. Ešte si to necháme potvrdit v 32tt aby to bolo fakt na 100% :D, lebo občas sa stáva že i keď doktor potvrdí pohlavie pri narodení to je inak :D. Vyšetrenia dopadli na 1* a maličká sa hýbe jedna radosť…dokonca aj v noci 🙂 asi jej nesedia moje polohy na spanie :). Ale ja sa veľmi teším, že dáva o sebe vedieť a tehotenstvo si užívam s celého srdca. Bruško mám už poriadne veľké…a hlavne dlhšie prechádzky mi už začínaju robiť problém…vždy vzdychám ako slon 😀 a keď prídem domov tak sa osprachujema do pol hodiny zaspím :D. Manžel má zo mňa srandu :D, ale zároveň má obrovskú radosť a veľmi sa na prkca teší.
    Mamičky držte sa, opatrujte sa a pozdravujte prkov :).
    Ahooooj

    #845375
    g gulka
    Registrovaný uživatel

    Tak na ultrazvuku nám potvrdili že budeme mít chlapečka:) a bohužel taky že máme jen jednu cévu:( no doufám, že mu bude jedna stačit. celkem mě štve že se k tomu doktor nevyjádřil, řekl jen že se to stává 🙁
    no ale o víkendu jsme si udělali krátkou dovolenou takže supr. nijak nepřibírám, ale bříško naštěstí roste 😀
    Všem přeji příjemně vlnící se bříško 🙂

    #845376
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky-těhulky.Trochu vám závidím,že ještě nosíte zlatíčka v bříšku.Já tohle dobou jsem byla asi ve 30tt.Něco bych vám chtěla nabídnout na prodej.Kamarádka prodává lehátko za 800kč http://www.babyhit.cz/lehatko-fisher-price/d-71006/ ,a já nabízím monitor dechu za 800kč, pás pro těhotný do auta za 500kč,podpůrný pás http://www.spuntik.cz/carriwell-tehotensky-podpurny-pas-pod-brisko/ za 150kč a těhotenský pás s nožičkami http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14207698&tab=1 za 80kč.A kdo bude látkovat tak tu mám troje látkovky(popolinku vše v jednom,kapsovku a flaušovku) a šestery vkládačky vše za 500kč-nám už stačí pár,poněvadž jedem i bezplenkovou metodu.Kdybyste někdo měl zájem tak mi napište na email Luda.HDI@seznam.cz
    Jo a užívejte těhulkování,protože to tak rychle uteče a budete mít cvrčka v náruči.Já mám nyní 9a půl měsíčního chlapečka a dává mi zabrat ikdyž je to sluníčko,ale už týden si capká sám

    Emily to je mi líto a je strašné když matka pochová své dítě,ale ty teď musíš být silná pro svoje dvojčátka.

    #845377
    h Hanika78
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    jsem tu poprvé a nyní jsem ve 28 týdnu těhotenství.Termín porodu mám 5.prosince občas mi tvrdne břicho -doktor mi předepsal magnesium je to po ňem lepší,bříško mi hodně vyskočilo a už se nemohu hýbat jak před tím:-),čekáme holčičku jednu již mám nyní je jí 15let:) ,takže teď budeme mít opět jakoby jedináčka je mi 34 a opravdu si těhotenství užívám:-).Jen máme s přítelem problém se jménem já bych chtěla jméno co se moc neobjevuje přítel je zastánce klasického českého jména kterých je opravdu hodně.Nemohla byste mi některá poradit nějaké jméno? První dcera je Kristýnka:-).U přítele neprošlo Sofie,Tea ,Teodora,Beáta,….u mě zase neprošlo Tereza,Eliška,Lenka,Petra….Děkuji vám za tipy a všem vám držím pěsti ať vám vše dopadne tak jak má:-)

    #845378
    Anonym
    Host

    ahoj, rozhodla jsem se k Vám přidat, tak doufám, že vám to nebude vadit. četla jsem si vaše příspěvky, a chtěla bych vyjádřit svůj smutek Emily….. je mi to tak líto, i když Tě neznám. a chtěla bych moc pogratulovat Vierce- to je super, že budeš mít holčičku, Monče, Gulce a Vlaďce k chlapečkům (neboj Veru, určitě to dobře dopadne!) a vlastně i Emily k dvojčátkům.

    já jsem z Plzně, je mi 28 let a mám už doma 13 měsíčního chlapečka- Šimonka. moje první těhotenství bylo úplně v pořádku, žádné nevolnosti, bolesti, nateklé nohy, nic. s přítelem jsme se na mimi velmi těšily, on si dítě přál více než já, ale když se Šimive narodil, tak se to vyrovnalo 🙂 ale teď se to oproti minulému těhotenství velmi zhoršilo. já nechci být nějak ufňukaná, ale je mi stále velmi špatně… i přítel se nad tím pozastavuje, protože poprvé to bylo úplně jiné. teď jsem stále strašně unavená, vyčerpaná, nemám na nic sílu…hrozně mě mrzí, když jsem malátná, protože se Šimonkovi nemůžu věnovat tak, jak bych chtěla. například jej už uspává přítel Ondra, a také ho chová, protože já už ho skoro neunesu. Ondra je hrozně hodný a pozorný, říká, že jsou děti jeho život a strašně dlouho mě přemlouval, abychom to zkusili znovu už takhle brzy (chtěla jsem počkat, až bude Šíma trošku větší) teda né, že by byl nějaký podpantoflák, on má také své koníčky jako fotbal, práci atd.., ale když přijde domů, strašně rád se Šimíkovi věnuje. a ještě mě neustále trápí bodavé bolesti v podbřišku. už jsem byla na několika vyšetření, ale doktor nic neodhalil:( podle ultrazvuku bychom ale měli mít malou princeznu. snad bude všechno v pořádku. jsem strašně šťastná, když cítím jak se otáčí nebo kope, ale bohužel to moc často nedělá… alespoň že bříško už mám pořádné. snad Vás tím moc neotravuju, ale nemám si s tím o kom popovídat, protože přítele nechci strašit a těhotných kamarádek rovna moc nemám.

    #845379
    h Hanika78
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Rozárko,píchlavé bolesti v podbřišku znamenají že se ti zvětšuje děloha,také jsem těmito bolestmi prošla a ještě se občas objeví:-(.Já mám zase problém.že mám malou hodně nízko a tlačí mě na močový měchýř takže chodím neustále na záchod a někdy trpím i inkontinencí:( ,vše překonávám tím že se neuvěřitelně těším na naši malou holčičku.Jinak jsem žádné problémy v těhotensrví neměla ani při první dceři,jen jsem musela poslední týdny ležet.prorože se mi zkrátil čípek:S ,a tím pádem jsem přibrala cca 32kg bylo to hrozný ,protožr jsem měla i problém při porodu,ale také jsem vše zvládla.Nyní jsem ve 28tt a přibrala jsem 5kg ,ale počítám že se mi teď váha bude opět zvedat,ale nemyslím ,že to bude opět 32kg!!!moc tě obdivuji že ses nechala přemluvit tak brzy do druhého je docela záhul vidím to umé sestryy,která má čtyři děti a ty dva poslední raubíře po roce:-).Moc ti držím pěsti ať se ti udělá lépe a můžeš si těhotenství užívat jako já:) .

    #845380
    Anonym
    Host

    jé děkuji za odpověď a za radu, doufám, že je to jen tohle. víš, moje první těhu bylo vážně úplně super, ale teď mě to hrozně vysiluje. asi jsem na to moc stará 😀
    hanilko, nejsem žádný úchyl, ale více času trávím na emailu než tady, nechceš si psát přes mail? já hledám nějakou spřízněnou dušičku, se kterou budu moc probírat svoje těhu. sice nemám moc času- Šíma je čertík, ale vždycky si chvilku najdu. kdybys chtěla, můj email je: brzobohata.rozalie@email.cz

    a s těmi jmény je to složité, také ještě nemáme pro toho našeho broučka. u Šimíka jsme měli jasno hned, říkáme mu Šimive, je to staré indiánské jméno vyjadřující mír v duši. narazila jsem na něj čistě náhodou, když jsem si četla příručku jak vybrat jména a Šimon se mi zalíbil 😀 a jinak třeba Agátka, Rebeka, Nela nebo třeba Loren, to je hezké orientální 🙂 já přemýšlím o nějakém více českém, ale tuctové Terezky a Barborky asi také nechci. líbí se mi Kristýnka- Týna. jinak já se jmenuji Rozárka, ale přátelé mi říkají Rose, Rouzie, Rozo, Rozárko nebo Rozinko 😀

    #845381
    b Vierka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    Rozárko a Haniko vítam Vás medzi nami a gratulujem k prckom :). Obom Vám blahoželám k princeznám :))). Musím sa pridať k Hanike, že si veľmi odvážna Rozárko, že si sa dala prehovoriť na ďaľšie miminko tak skoro :)…držím palčeky. No hovorí sa že každé tehotenstvo je iné 🙂 ja zatial čakám len naše prvé a taktiež mám bez problémov.
    No teraz momentálne som doma, pretože mám silnú nádchu a prechádza mi to do kašla :((naštastie nemám teplotu), bohužial doktorka mi nedá žiadne antibiontiká (čomu samozrejme rozumiem) takže si varím čajíky, ktoré možem a beriem Vincentkové tabletky + medík a stále ležím. Hlavne som sa bála o maličkú či jej neublíži to moje neustále kašlanie a fúkanie hlienov…ale doktorka ma ujistila, že je chránená v deloho takže sa nemám čoho báť…ževraj si aspon vytvorí protilátky…no ale strach mám i tak..snád mi to čoskoro prejde. Bohužiaľ chodím ešte do práce, ale už len 1,5 mesiaca :). Maličká sa hýbe takže o nej viem.
    No na vyšetrenie idem v pondelok ale to len na gyndu. Na další ultrazvuk idem až v 30 tt tak sa už neviem dočkať že ju uvidím.
    Mamičky majte sa krásne a pohladte brúška a pozdravujte prckov.

    Ahojte Viera

    #845382
    Anonym
    Host

    Ahojte chtěla bych moc pogratulovat všem maminkam co čekate miminko ja čekam prvni, pan doktor mi řek že to je holčička 🙂 jsem tetka ve 26týdnu a začínam se dobře zvětšovat 🙂 Je mi 20let a už se nemužem s přítelem miminka dočkat. Dává osobě hodně vědět sem ani netušila jak to může být krasné 🙂 Sme moc štastní 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (z celkem 157)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist