Tvoření z podzimních materiálů

Potřeby na dnešní tvoření, najdete na své procházce, tak honem vyrazte společně ven a nechte děti nasbírat kaštany a spoustu listí. Po návratu domů si udělejte společně čaj a můžete společně tvořit.

02-eye-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Hana Rašínová

Kaštany

Kaštany jsou podzimním přírodním materiálem, ze kterého můžeme s dětmi tvořit krásné věci. Nastal čas, kdy plody kaštanů padají ze stromů a ze slupky se vykutálejí krásné lesklé hnědé kaštánky, které jsou přímo stvořené k našemu tvoření.  Nejčastěji z nich tvoříme různé figurky a zvířátka podle vlastní fantazie.

Budeme potřebovat:

 Na zvířátka:

  • kaštany
  • sirky nebo špejle či párátka
  • špičaté šídlo
  • další přírodní materiály

Na kaštánkovou rodinku:

  • kaštany
  • akrylové barvy
  • štětec, tužku, lihový fix

Vybereme si vhodné kaštany, ze kterých budeme vytvářet figurky či zvířátka. Kaštánky pospojujeme pomocí sirek nebo špejlí, které drží jednotlivé části těla pohromadě. Můžeme používat libovolnou délku dřívka, kterou si ulomíme podle potřeby. Do kaštanu vytvoříme dírku nástrojem se špičatým hrotem. Při práci je dobré používat pracovní rukavice, abyste se při této fázi práce neporanili. Inspirovat se můžete například naším obrázkem jelenů a srnky. Jelenům jsme vytvořili paroží z větviček borůvčí.

Na kaštany lze ale také malovat barvami. Na ukázku jsme vytvořili kaštánkovou rodinku. Obličej namalujeme na bílou spodní stranu kaštanu, používáme akrylové barvy, které se po zaschnutí nedají smýt. Linky můžeme dělat lihovými fixy. Malé kaštánkové bytosti určitě udělají radost i vašim kamarádům nebo malým sourozencům.

Inspirujte se dalším možným využitím kaštanů v naší galerii

Tvoření z listí

Spadané barevné listy se samy nabízejí k výtvarnému tvoření. Příroda je vybarvila do nekonečných zajímavých vzorů a každý list je vlastně barevný originál! Můžeme z nich navlékat nekonečné řetězy nebo vytvářet různé bytosti či zvířátka, ale můžeme také na ně kreslit a zdobit je jednoduchou dekorativní kresbou.

Budeme potřebovat:

  • vylisované barevné listy
  • lepidlo
  • další přírodní materiál

Nasbírané listí na několik dní naskládáme mezi stránky např. telefonního seznamu a zatížíme ještě dalšími knihami. Listí se tak prosuší a vylisuje do hladka. Pak teprve s ním můžeme dál pracovat.

Na obrázky si vybereme listy různých barev, velikosti a tvaru. Z nich potom skládáme postavičky, obličeje fantastických bytostí nebo zvířátka. List si nejprve poskládáme do obrázku na bílou nebo barevnou čtvrtku. Když jsme s naší prací spokojení, nalepíme list po listu na podkladovou čtvrtku. Hotový obrázek si můžeme dát do rámu pod sklo.

Podívejte se do galerie, jaké pěkné obrázky se dají vytvořit.

19.10.2018 11:08 | autor: Hana Rašínová
Více o tématu: dětipřírodní materiál

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist