Tvrdý pád

Od minulého týdne je zase vše vzhůru nohama…

img_20180214_094928-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

V jedenáct hodin večer Barborka přestala pít, měla velmi studené ručičky i tělíčko, a proto jsme se rozhodli vyrazit do nemocnice na kontrolu. Po příjmu dostaly věci velmi rychlý spád… Doktoři zjistili, že Barborka má velice vysokou hodnotu CO2, což značí, že nedostatečně dýchá, respektive dělá pauzy mezi dýcháním. Dostala dýchací masku, krevní testy ukázaly vysoké hodnoty CRP a interleukinu. Následný RTG ukázal nedostatečné okysličení pravé horní plíce. Okamžitě bylo rozhodnuto o umístění na pediatrickou jednotku intenzivní péče! Naštěstí byla možnost se ubytovat v pokoji o dvě patra výše, čehož jsme okamžitě využili.

Ten samý den ráno došlo u Barborky k rapidnímu zhoršení dýchání, měla několik zástav dýchání po sobě (apnoe) a z tohoto důvodu lékaři rozhodli o intubaci a následnému uvedení do umělého spánku! Navíc se rapidně zhoršoval RTG plic, kde se objevil zánět v obou plicích. Byla zahájena léčba antibiotiky, ale výsledky krevních testů i CO2 byly čím dál horší: Z výsledků virologie se zjistilo, že Barborka má metapneumovirus, který je pro většinu lidí vcelku neškodný, vypadá jako nachlazení, ale pro děti do 1 roku je velice nebezpečný či přímo na životě ohrožující…

Vážný pohovor

Ve středu byla situace tak vážná, že si s námi doktoři chtěli sednout a promluvit si o možnostech, které by byly potřeba provést v případě nejhorších scénářů, např. mimotělní oběh plic i srdce. A abychom na tyto možnosti byli připraveni v případě, že by nám volali, zda souhlasíme s provedením? Samozřejmě, tyto možnosti mají spoustu pozitiv, ale bohužel i negativ vzhledem k velikosti Barborky.

Další negativní věcí bylo to, že Filípek nemohl za Barborkou na jednotku intenzivní péče kvůli množství nemocí, které by mohl přenést na jiné pacienty, např. po operaci srdce. Filípek neustále chodil a ťukal na dveře předchozího oddělení, kde byla Barborka naposledy a odkud byla propuštěna domů. To mi trhalo srdce ho takhle vidět a nemoci mu jakkoliv pomoci!!

Naštěstí pro to měla paní primářka pochopení a povolila nám krátkou návštěvu Filípka u Barborky s tím, že půjdeme zadní chodbičkou pro personál. Návštěva trvala všeho všudy tři minuty, ale Filípek měl obrovskou radost, že může Barborku pohladit a že ji zase vidí. Od té doby už na dveře jiných oddělení neťuká, protože jsme mu vysvětlili, že Barborka je moc nemocná a že teď spinká. Až bude zdravá, tak bude zase s námi doma!!

Čtěte také:

Obrat k lepšímu

Ve čtvrtek naštěstí začalo docházet k nepatrným zlepšením a v pátek byla tato zlepšení již výrazná oproti předchozím dnům. Lékaři nám sdělili, že ve středu byla infekce na nejvyšší úrovni, a proto byl stav Barborky nejvážnější! V sobotu i neděli se to zlepšovalo a tak lékaři postupně omezovali množství kyslíku i jeho objem v plicní ventilaci a lékaři začali pomalu Barborku probouzet.

Je před námi ještě dlouhá cesta, ale snad bude už jen lépe!

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

27.3.2018 5:23

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist