Výživa batolat

Výživa hraje v tomto období velmi důležitou roli. Měla by být dobře stravitelná, bez přidaného koření a soli, lehce kousatelná. Důležitou složkou potravy je mléko a mléčné výrobky, které jsou zdrojem vápníku důležitého pro pevné a zdravé kosti. Vstup do podrubriky Výživa batolat Co by měla obsahovat zdravá výživa pro batole? Volíme libové maso drůbeží, hovězí, králičí, jehněčí, rybí. […]

Výživa hraje v tomto období velmi důležitou roli. Měla by být dobře stravitelná, bez přidaného koření a soli, lehce kousatelná. Důležitou složkou potravy je mléko a mléčné výrobky, které jsou zdrojem vápníku důležitého pro pevné a zdravé kosti.

Vstup do podrubriky Výživa batolat

Co by měla obsahovat zdravá výživa pro batole? Volíme libové maso drůbeží, hovězí, králičí, jehněčí, rybí. Součástí pestrého jídelníčku by měla být zelenina a cereálie a dostatek mléčných výrobků. Zajistí příjem minerálů, vitamínů a vlákniny. Zavádění nových druhů potravin může být v každém věku spojené s rizikem alergické reakce, proto je dobré stejně jako u kojence zavádět nové druhy ovoce, zeleniny a jiné potraviny postupně s odstupem 2 – 3 dnů, abychom rozpoznali případnou nesnášenlivost některé z nich.

Dítě by mělo jíst 4x -5x denně, tedy mezi hlavní jídla je důležité zařadit také přesnídávky. Oběd by měl obsahovat maso, u dětí do tří let asi velikosti polévkové lžíce. Maso můžeme nahradit vajíčkem, polovinou pro děti do 18 měsíců, jedním vejcem pro děti starší. Základní složkou obědů i večeří jsou přílohy: rýže, zelenina, těstoviny, brambory. Děti by měli jíst v klidu, u stolu a neběhat s jídlem po místnosti. U dětí v tomto věku je velké nebezpečí vdechnutí kousku potravy. Velkým nešvarem je také současné sledování televize.

Pokud hledáte vhodné recepty pro batolata, inspirujte se na Babywebu, nebo v literatuře. Na trhu je k dostání mnoho knih věnující se zdravému vaření pro naše nejmenší.

Vstup do podrubriky Výživa batolat

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist