Z deníčku obézní Terezky (12): Jak to celé dopadlo?

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! A je po Vánocích! Začíná další rok. Pro nás je to příležitost k ohlédnutí za tím, co se nám v uplynulém roce podařilo a co ne. Terezka za poslední rok zeštíhlela, ale rozhodně nemůžeme říci, že by se nám všechno beze zbytku vždy dařilo. Přicházely okamžiky radosti a úspěchů.

Řada věcí, které jsme postupně v našem životním stylu změnili, se stala naprosto automatickými součástmi našeho života. Prožili jsme ale i období, kdy jsme měli pocit, že se přes veškerou snahu váhu nedaří udržet a že Terezka opět „baculatí“. Bylo to zpravidla v obdobích, kdy jsme si pomysleli, že už už máme vyhráno, a ztratili svou ostražitost. Přestali jsme tolik hlídat nákupní vozíky a doma se znovu objevily pamlsky, které jsme se jinak naučili kupovat spíše výjimečně. Najednou se zase objevily ve spíži drobné zásoby, tu čokoláda, tu bonbony, v mrazáku větší balení zmrzliny. Prostě jsme si mysleli, že teď už to přeci zvládneme!

Občas se stalo, že jsme byli příliš unavení z práce a venku bylo psí počasí. Odtud byl jen drobný krůček k tomu, abychom naplánovaný výlet odložili na příští týden nebo ještě na ten další. V těchto chvílích jsme se museli chtě nechtě vrátit o krok zpět. Znovu si začít psát jídelníčky, které jsme už jinak psali jen před kontrolou u lékaře, znovu jsme si museli dopředu naplánovat, co nakoupíme, co uvaříme. Opět jsme začali dopředu plánovat společné sportovní akce a výlety. Pochopili jsme, že je to opravdu běh na dlouhou trať, běh, který ale stojí opravdu za to. Odměnou je nám naše Terezka, která není mezi ostatními vrstevníky pomalá a neohrabaná, Terezka, která se naučila základy řady sportů a baví ji! Najednou můžeme s naší malou slečnou nakupovat šatičky a oblečení, které se nám líbí, aniž bychom museli vybírat vlastně jen podle toho, do čeho se „vejde“. Může nás hřát i vědomí, že jsme snad Terezce snížili riziko některých chorob, které se podle lékařů spojují s obezitou.

Věřte nám, i přes první měsíce „bojů“, překonávání křiku na nákupu u regálu s bonbony, občasného fňukání při sportu (určitě to znáte: „Tatí, mně to nejde, já to dělat nebudu, mami, mě už bolí nožičky…“) – přes to všechno to stálo a stojí za to! Víme, že zdaleka vyhráno nemáme, ale myslím, že děláme pokroky a že jsme na sobě všichni zapracovali.

Pokud máte doma také „baculku“, držíme vám palce! I vám se to určitě povede!
Hodně štěstí a spokojenosti v novém roce 2013!

P.S. Dlužíme vám jen jednu odpověď – jak se nám podařilo zvládnout Vánoce. Tak tedy, nezhubli jsme, ale ani nepřibrali!


Rodina Terezky si přála zůstat v anonymitě. Na Babywebu však můžete sledovat postupné kroky ke změnám, které by měly dopomoci Terezce k tomu, aby se dostala ze spárů nepříjemné, ale vytrvalé dámy zvané obezita. Jak se jim bude dařit dále? Co na stávající jídelníček řekne nutriční terapeutka? Sledujte její příběh a projekt MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! – každý čtvrtek na Babywebu.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist