Hrazdičky

Dětských hrazdiček je na našem trhu velké množství. Hrazdičky se většinou prodávají i s hrací dekou, na kterou vaše děťátko můžete položit. Na té jsou našity čtverce z různých materiálů, šustivé, semišové, manšestrové, lesklé či obyčejné látkové. Součástí deky bývají hračky, které je možné zavěsit na oblouky nebo používat samostatně.

Hrazdičky jsou prodávány v různých sadách, rozděleny jsou hlavně podle věkových skupin dětí. Nejvíce ji využijí děti od tří měsíců do jednoho roku věku. Později už chce miminko běhat a v hrazdičce většinou nevydrží, protože má již jiné zájmy.

Vyrábějí se látkové a plastové

Plastové hrazdičky se většinou skládají pouze z obruče, jsou hranaté a koupit je můžete od 300 Kč do 1600 Kč. Cena závisí na tom, kolik má hrazda přídavných prvků (kolik je například plyšových či plastových závěsných hraček) a jaké má funkce (hraje melodie, dá se sklápět atd.). Pro dítě s alergiemi je vhodnější právě plastová hrazdička, protože se lépe urdžuje v čistotě. Některé hrazdičky se dají připevnit nad postýlku.

Látkové hrazdičky se dají pořídit od 800 Kč do 2000 Kč. Jsou většinou plyšové, s podložkou a závěsnými hračkami, které mají upoutat pozornost miminka. Hrazdičky s dekou se prodávají nejvíce, velmi často je lidé chtějí jako dárek pro narozené miminko.

Rada naše odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru:

„Hrací deka s hrazdičkou - i když není nezbytná - udělá radost každému miminku. Vhodně zvolená hrazdička pomáhá rozvíjet psychomotorický vývoj miminka.“

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené