Hanča v 11. tt – Nový nápor nevolností

Mrška nevolnost se v tomto týdnu vrátila v nové síle, ale přesto mě zaskočila příjemně jiná „komplikace“.

Musím se vám přiznat ke dvěma věcem, které dominovaly tomuto týdnu. Vrátily se mi silné nevolnosti. Ale zároveň patřím mezi to menší procento věčně nadržených těhulek a sex si užívám. 😀 Paradoxně i přes ty nevolnosti.

Týden začal moc pěkně, byla jsem plná optimistu a pořád myslela na tikající srdíčko miminka z minulého týdne na UTZ. Navíc jsem doma měla čerstvě těhotenskou průkazku a snad po desáté ji pročítala. Jako bych z těch pár řádků mohla něco nového vyčíst, co ještě nemám prozkoumané na maminkovských webech.

Bohužel radost mi kalil návrat nevolností, a to v pořádné síle. I když správně bych si neměla vůbec stěžovat, vždyť jsem nezvracela. Pouze jsem nejedla. Jeden den byl celý o jablíčkách a trochu teplé polévky v poledne. Více jsem toho nezvládla. Nechtěla jsem zbytečně riskovat návštěvu oné místnosti. To zvracení tak nesnáším. Pomáhal mi čerstvý vzduch, ať už ten z okna nebo rovnou z procházky.

„Ranní nevolnosti“ mi obvykle končily úderem 22. večerní a začínaly v 9 ráno, takže jsem se aspoň mohla vyspat. Počáteční kolabující křeče z 5. a 6. těhu týdne se naštěstí nevrátily.

Co je ale zajímavé, tak rozhodně nepatřím k těhulkám, co by si neužívaly sex. Naopak, přijde mi, že jsem ještě více nadržená. Nechápu to! Ze začátku po zjištění těhotenství jsme se moc báli. Projela jsem stovky diskuzí, zda styk může způsobit potrat v 1. trimestru a nakonec uznala, že by neměl.

Říkám si, že to těhotenství snad nakonec bude fajn období v životě ženy. To ale ještě netuším, jaké stresy mi přinesou příští týdny a měsíce. Nechte se překvapit…


Hanka má za sebou 11. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

28.3.2019 1:44  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist