Hanča v 6. tt – Váček a nic dál?

Minulý týden skončil bolestivou nocí, která mě dovedla k předčasné návštěvě gynekologie. Co se dělo dál?

Můj 6. těhu týden začal neplánovanou návštěvou gynekologie. Přece jen minulá noc plná křečí a zimnice mě přivedla na myšlenku mimoděložního těhotenství!

Tady musím znovu poděkovat tomu, že oba s přítelem jsme podnikatelé, a tudíž jsme ráno neřešili nějaké propustky od šéfa. Bydlím s přítelem ve Vyškově, ale všechny doktory včetně gynekoložky mám stále v Brně. Řidička nejsem, a tak nastoupil můj milovaný.

V čekárně jsem byla pěkně vyklepaná. Nevěděla jsem, zda chci znát verdikt. Co když v děloze nic nebude? Je přece ještě moc brzy…

Naštěstí má paní doktorka byla chápavá. Poprvé v životě jsem měla UTZ a ejhle, zdá se, že v děloze je více sliznice a nějaká pidi dutinka. Ale paní doktorka mi vzápětí oznámí, že to ještě nevylučuje mimoděložní těhotenství, že prý existují jakési zbloudilé váčky. Moc tomu nerozumím, klidná taky zrovna nejsem, ale jsem objednána zase za pár dnů na další kontrolu.

Noční křeče neustaly, ale už nekončí fatálním selháním těla. Spíše se zvyšuje jejich intenzita. Stačí usnout a do hodiny se probudím bolestí s nafouklým břichem. A tak se to opakuje asi 7krát za noc. Nemusím asi dodávat, že člověk se takto moc nevyspí. To stejné se opakuje i přes den.

„Paráda, nevyspím se 9 měsíců před porodem, a pak už vůbec. Nevyspím se už nikdy!“

Následuje další kontrola u gynekoložky. Dutinka se zvětšila a zdá se, že v ní je žloutkový váček. Anebo není? Paní doktorka si není stále jistá. Ale jedna věc je jasná – riziko mimoděložního těhotenství je za mnou! Sláva!

A ještě jedna významná věc se tento týden stala. Kvůli křečovým komplikacím jsme všechno oznámili mým i přítelovým rodičům. Přiznám se, že jsem měla vždy v plánu oznamovat těhotenství až někdy po 1. trimestru. Ale holt jsem chtěla mít přítelkyni na telefonu. Rozumějte: mou maminku.

Poporostl můj váček? Objevila se srdeční reakce? To se dozvíte až s dalším UTZ, a tudíž i s týdeníčkem.


Hanka má za sebou 6. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

21.2.2019 9:10  | autor: Hana Šormová
Více o tématu: doktorkatěhotenství

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist