Hanča v 7.tt – Nevolnosti, vítejte v mém životě

Bude už konec mít nočním křečím? Zvládám vůbec pracovat při komplikacích? O tom je povídání, co se událo v mém 7. těhu týdnu.

Jiné maminky si začátkem 7.tt sotva všimnou, že jsou těhulky a teprve zkouší testy, zato já už mám za sebou dvě návštěvy UTZ na gyndě. Především kvůli trablům s křečemi.

Abych pravdu řekla, na nic se nepřišlo. Já jsem chvíli podezírala, že to jsou zaražené prdy. Dost na ně trpím od dob, kdy jsem vyzkoušela všemožné a hlavně nemožné hubnoucí diety. Mám jich za sebou fakt hafo a popravdě, asi jsem je nikdy nepotřebovala.

Koupila jsem si volně prodejný Espumisan a snažím se s každou křečí cvičit – dělat stojky a různé cviky na vyprdění. V praxi to vypadá asi tak, že se 4x až 6x za noc vzbudím, jdu do druhého pokoje, kde chvíli doslova stojím na hlavě, a pak se přemístím na záchod. Ale nic moc se neděje, asi to ty prdy nebudou

Naštěstí křeče ke konci tohoto týdne samy ustaly. Espumisan jsem hodila do koše a už se radovala, jak suprově si začnu užívat nejhezčí období v životě ženy.

Ale jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Skončil jeden neduh, začíná další. Už si nějak zvykám, že to těhu tak hladce nepůjde. Ale tentokrát je to změna na něco, co je naprosto typické pro těhotenství. Dostavila se nonstop kocovina.

Moc by mě zajímalo, kdo vymyslel pojem ranní nevolnosti? To rozhodně nebyla žádná maminka. Vždyť trvají 24/7. Dobře, u mě teda vymizí kolem 22 večer, ale pak už na jídlo ani není síla.

Naštěstí nezvracím. To strašně nesnáším a snažím se každý nával rozdýchávat u otevřeného okna. Do ledničky radši nechodím a když už, tak jedině se zatajeným dechem. Co jím? No téměř nic – studené jogurty a trochu ovoce. Ještě, že existují ty těhu vitamíny. Od samého začátku jsem na značce Femibion kvůli naštěpené listovce. Mám totiž tu MTHFR mutaci, kdy tělo neumí samo vstřebávat kyselinu listovou.

Zvládám pracovat? Přece jen jsem na volné noze a musím texty nějak svým klientům dodávat. Přiznám se, že to není lehké a moc se mi ani nechce pracovat. Naštěstí mám své pomocnice, a tak vše vždy nějak klapne!

Přes všechny neduhy jsem v tomto týdnu jsem navštívila kamarádku Peťu, se kterou společně děláme na dětském projektu Muchlinka. První usínáčky pro novorozeňátka jsme stihly do Vánoc. Mimochodem, právě z pétiny zahrady je úvodní fotka.

Bude to v dalších týdnech s nevolností lepší? Sama jsem na to zvědavá…


Hanka má za sebou 7. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

4.3.2019 6:49  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist