Hanča ve 12. tt – Stávám se čůrající panenkou

V tomto týdnu vystřídal jeden těhotenský příznak druhý. Pro mě v tom dobrém směru – skončily totiž nevolnosti a začala častější návštěva záchodu.

Dvanáctý těhotenský týden bych měla oslavit, když se na to zpětně podívám. Skončila mi totiž ranní kocovina, která u mě byla tedy celodenní. A už se nikdy v takové síle nevrátila. Ale to jsem tehdy ještě nevěděla. Bohužel jsem toho nevěděla v tu dobu ještě více. Nebo snad bohudík?!

Zajímavé je, že i přes vymizelý pocit, že už už budu zvracet, jsem nezačala nijak přibírat. Měla jsem asi kilogram pod svou váhou před otěhotněním. A to prakticky celou dosavadní dobu těhotenství. Ne že bych teda už chtěla přibírat. Toho si jako těhulka ještě užiju ažaž.

V těhotenské průkazce jsem si všimla políčka zubní lékař, a tak jsem se ho vydala v tomto týdnu navštívit. Naštěstí chodím pravidelně 2x za rok, takže nic špatného v mých ústech nenašel. Pravda je, že nemohl udělat velký rentgen. Další návštěvu mi doporučil až po šestinedělí, až mi nebude zavázet bříško. Pouze mě objednal na dentální hygienu se slovy, že v těhotenství je v ústech více bakterií a tudíž větší riziko zubních kazů a paradentózy. Prý se nemám leknout, kdybych při čištění zubů zakrvácela z dásní.

Jinak se toho v tomto týdnu moc neudálo. Za zmínku snad stojí už jen častější návštěvy záchoda. Ale to pouze po večerním ulehnutí ke spánku. Přes den žádný rozdíl oproti dřívějším týdnům nepozoruji. Vždycky jsem měla problém s rychlým usnutím. Jsem spíše nespavec!  Podle maminky už od samého narození. Když hned nezaberu, chodím prostě na záchod. Asi z nervů! Nejinak tomu bylo v tomto týdnu. Tak ani nevím, zda to připisovat tlačící větší děloze na močák.

Už se pomalu blíží můj NT screening. Bude všechno v pořádku? To vám prozradím zase až v dalších článcích. Tak to se mnou  ještě chvilku vydržte.


Hanka má za sebou 12. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

4.4.2019 1:35  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist